Страхотен какаов сладкиш

  • 11 629
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз го направих снощи. И на мен ми спадна, но като гледам това си е в реда на нещата. Глазурата ми обаче попи изцяло в блата, а като го извадихме след 6 часа в хладилника блата имаше консистенцията на едновремешните бонбони Лакта  Sad. Иначе беше вкусен, изяде се още вечерта, но явно някъде съм сбъркала, защото заливката не беше между блата и сметаната , а изцяло в блата.А и тестото ми се получи много гъсто, така ли трябва?Спазих пропорциите на авторката дословно.

# 31
  • Мнения: 305
Преди малко направих сладкиша, тестото стана доста гъсто, набухна после спадна доста и при обръщането не знам защо ми се натроши.Има вкус на какаови бисквити.Посъбрах го, сложих заливката и друг проблем.Бях взела сметана Бор Чвор, но като я разбих с пудрата захар се получи нещо като малко по-гъсто прясно мляко. Shocked

Залях сладкиша и е в хладилника в момента.На вкус редполагам, че ще е вкусно, но защо така ми се натроши и защо тази сметана така се разводни.Други имали ли са този проблем?

# 32
  • Мнения: 7 414
   Аз не съм обръщала моя кекс след изпичането.Направих го в йенска тенджерка ,там го и оставих....
   А за сметаната,аз бих използвала тази на Данон.Не мисля,че  Бор-Чвор е добър избор за целта....

# 33
  • Мнения: 192
защо тази сметана така се разводни.Други имали ли са този проблем?
Мисля,че не е от сметаната,а зависи от това кога слагаш захарта.И на мен ми се е получавало мисля,когато слагам захарта в началото.Ти кога я сложи?

# 34
  • Мнения: 305
Сладкишът е страхотен на вкус.На вид много не ми се получи, но се хареса.Другия път по-добре.

А за сметаната - видях рецептата сутринта и в магазина до нас нямаше друга марка иначе бих предпочела Данон.Пък и сложих захарта в началото та може и това да е била грешката.Другият път ще видя как ще се получи!

Мерси за рецептата!

# 35
  • Мнения: 1 122
Утре съм планирала и аз да го правя. Ще показвам снимки.  newsm53

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета!
Сега тъкмо майсторя сладкиша. Но и сместа за блата и сместа за заливане стават много гъсти. Изпекох блата, като едвам го сложих в тавата, защото се получи много гъста смес, а спазвах изцяло рецептата. Изпече се, но после като го залях със какаовия сироп той остана от горе като глазура, а не сиропира блата, въпреки че го нарязох. Абе ще се яде, но просто всичко е много гъсто като консистенция, а спазвах едно към едно рецептата.  Cry

# 37
  • Мнения: 1 122
Направих гоооо. Ето и снимка. Само, нещо много се освети с тая светкавица. Много е вкусен, ама излиза много малко. Мерси за рецептата.   bouquet

# 38
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ако белтъците се разбият на сняг и се върнат към тестото с жълтъците мисля че пак ще се получи добре  Peace
Така и блатът ще се надуе повече Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 108
stasi76радвам се че ти хареса, е и между другото точно така трябва да изглежда.  newsm10. Linditta, ако сложиш белтъците отгоре ще трябва и да го запечеш след това, а това ще развали рецептата. В смисъл пак може би ще излезе нещо хубаво, но няма да е това.

# 40
  • София
  • Мнения: 108
А и не е в това да се надува блатът. На оригиналната рецепта блатът е тънък колкото блат за торта, за да може хубаво да попие това с което го заливаш отгоре, а не да стане като кекс.

# 41
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Не ,имах впредвид да се разбъркат вътре в сместа, не да се изсипят отгоре.
Аз съм правила един такъв шоколадов сладкиш в който се използват и белтъците които се прибавят последни в сместа и внимателно с дървена лъжица се разбъркват, но блата се надува, като кекс.
Но за тази рецепта ако се цели тънък блат, предложението ми не е удачно.

# 42
  • София
  • Мнения: 108
Момичета, и аз направих най-накрая сладкиша и пускам снимките с малко закъснение (снимките са много лоши, но снимах с телефон Embarassed):

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197691

# 43
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Elito, страхотно ти се е получил, красота!
Много скоро и аз ще го направя Peace

# 44

Общи условия

Активация на акаунт