Лекуване на кариес при дете

  • 4 811
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Здравейте мами,
Наскоро водих дъщерите ми (на 4.5 години) на профилактичен преглед при зъболекар. За съжаление тя им откри по 2 кариеса. Това което доста ме притесни, беше че тя ми каза че кариесите при толкова малки деца, ги лекува като пулпит, т.е. с арсеник и т.н. за да не ги боли децата и да не се наплашат от малки от зъболекарите. Децата много я харесаха, тя е доста внимателна, но това с пулпит-а ми звучи малко плашещо. Има ли мами, лекуващи кариеси при малки деца и как точно?

# 1
  • Мнения: 1 329
Смени зьболекаря. Непрофесионално е да се чака кариесите на децата да станат пулпити.

# 2
  • Мнения: 73
кариесите при малките деца бързо прерастват в пулпити,но не съм съгласна с арсена.Моят доктор ги лекува без арсен.Имайки предвид ,че синът ми ходи на зъбар от 11 месечен

# 3
  • София
  • Мнения: 163
Непрофесионално е да се чака кариесите на децата да станат пулпити.

Не, няма да се изчаква правенето на зъбите. Просто зъболекарката ми каза, че кариеса се лекува като пулпит, за да не го боли детето и да не се наплаши.

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Непрофесионално е да се чака кариесите на децата да станат пулпити.

Не, няма да се изчаква правенето на зъбите. Просто зъболекарката ми каза, че кариеса се лекува като пулпит, за да не го боли детето и да не се наплаши.

Няма такова нещо. И кариесът и пулпита се лекуват под упойка. Смени зъболекаря.

# 5
  • София
  • Мнения: 163
И кариесът и пулпита се лекуват под упойка.

Това от опит ли го казваш? Как реагира твоето дете на упойката, защото и това ми предложиха като вариант?
Нещо много съм се шашнала покрай тези зъбки  Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 577
И кариесът и пулпита се лекуват под упойка.

Това от опит ли го казваш? Как реагира твоето дете на упойката, защото и това ми предложиха като вариант?
Нещо много съм се шашнала покрай тези зъбки  Cry

Аз още нямам дете, но работя с деца-стоматолог съм. Много добре приемат упойката. Обяснявам им, че ще намажем зъбчето с едно кремче, за да заспи. След това, без да види спринцовката и иглата, му се поставя инжекционна упойка и това е. След малко детенцето обикновено казва, че има мравки по бузката и му обяснявам, че това е червейчето, което руши зъбчето и сега една пчеличка ще го изяде и после ще затворим дупчицата. Много им е забавно на дечицата и стават щастливи от стола.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 83
Здравейте! Преди 1 месец и на нас ни пломираха зъбче. Пет пъти ходихме при зъболекарката само заради едно зъбче. Кариесът беше доста големичък. Първите две посещения бяха за по 30 минути всеки един от тях без нищо да му правят и само разговаряха. Беладжията (4г.) се стресна от обстановката и не позволяваше да му се пипа в устата и постоянно плачеше. Третото посещение беше отново с плач още пред кабинета, но аз започнах да се преструвам, че вътре имат нови четки и пасти за зъби закачени на кабелчета и трябва да видим как се мият зъбите с тях. Той прояви интерес, седна на стола и когато видя, че не е толкова страшно се успокои. Отвориха му зъбчето, сложиха лекарство и два дни по-късно арсен. Докато го правеха не го болеше и дори му беше интересно. Петото посещение бе най-трудно за него, защото му поставиха пломбата и 40 минути трябваше да стои с отворена уста. Направо не можех да повявам, че в началото не спираше да плаче от уплаха а след това ходеше с желание. Зъболекарката беше изключително търпелива, за което съм и благодарна.

# 8
  • Мнения: 485
Моят син вече има 4 пломби.На нас зъболекарката ни обясни,че корените на млечните зъбчета не са като на постоянните и затова се слага арсен.

# 9
  • София
  • Мнения: 577
На нас зъболекарката ни обясни,че корените на млечните зъбчета не са като на постоянните и затова се слага арсен.

Няма такова нещо. Дори арсена е още по-опасен при млечни зъбки, когато вече е започнала резорбцията на корена.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 428
Привет и от мен. Синът ми е на 4 1/2г. , имаме 4 пломби, 2 от тях бяха пулпити. Всички пломби ни направиха без упойка. Едното зъбче, което имаше пулпит, порозовя скоро след пломбата и така си остана - доста наситен розов цвят. Според зъболекарката било от лекарството и изтънял емайл и било нормално. Но на мен изобщо не ми се струва нормално.  newsm78
Някой може ли да ми даде съвет относно това?
Зара, видях че сте стоматолог, ще бъда благодарна за професионален коментар. Мерси предварително!

# 11
  • София
  • Мнения: 577
Розовото оцеветяване е нормално, тъй като в зъбчето е поставена формалин-резорцинова паста, а тя оцветява в розово. И при постоянни зъби се получава същия ефект. Съвременното лечение е с гутаперка за възрастни и с калциев хидроксид за млечни зъби. Не дава никакво оцветяване и е много по-качествено.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Хайде и ние в отбора на кариесите! Синът ми /на 6г. и 8м/ има 2 кариеса. Единия започнахме да го правим в събота. Оказа се пулпит. Сложиха му лекарство и днес сме отново на зъболекар. Прегледа продължи почти 2ч, защото след първото бръмване с машинката синът ми не искаше повече да си отваря устата. Ревеше, стискаше зъби ......... а бе кошмарна история. Очудвам се на търпението на д-ра - говори му непрекъснато, убеждава го, наколко пъти Михаил ставаше от стола и се връщаше...... Аз страшно се изнервих, още повече, че се чувствах неудобно от зъболекаря и непрекъснато се чудих до кога ще ни изтърпи. На края каза, че има и по-тежки случаи от него. Сега се претиснявам за днешния преглед.
Упойка каза, че не е добре да се слага, защото все пак него нищо не го боли.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 428
Зара: Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт