Да давам ли антибиотика ?

  • 2 487
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравейте малчо е с температура до 39,5 стига от понеделник. Днес бяхме на контролен и ни предписаха Зинат, но темп. спадна и незная да го давам ли или не ? Преди 10 дни пи аугментин и ме притеснява толко скоро с нов АБ. Вие какво правите в такива случаи?

# 1
  • Мнения: 46 430
Пуснете изследвания, ако се съмнявате за нещо бактериално. В описания случай нашата педиатърка не изписва антибиотик, ето какво писах в една друга тема:

... Дъщеря ми миналата неделя вдигна 39.9, червено гърло и сополи, педиатърката я прегледа и каза след 3 дни да идем на контролен преглед и ако няма подобрение за изследвания, изписа само неща, които да я облекчат - таблетки за смучене и капки за нослето.
До сряда включително вдигаше Т над 39, в четвъртък беше здрава, само сополите останаха до събота, днес вече е на градина.
...

# 2
  • Мнения: 7 201
Пуснете изследвания, ако се съмнявате за нещо бактериално.
PeaceНастоявам за изследвания.Аз не бих го дала.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 338
не го дадох пък дано не се обвинявам след това. Педи не пусна изследвания на въпроса ми защо излезе странният отговор " Ами с изследвания всеки може, важното е без да се справим да не го бодат"  Shocked . В диагнозите е цар изпитала съм го многократно, спасявал го е от ал. шок когато никой не ми вярваше, че се надува, но този път не мисля че е бактерия, а вирус. Направи ми бронхоспазъм, но той е алергичен

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281726.0

Скоро попаднах на тази тема,може да ви бъде от полза.
Иначе не знам какво да ви посъветвам,освен бързо оздравяване! Peace

# 5
  • Мнения: 2 211
Аз не бих дала антибиотика. От тук нататък опитай с чай от лайка, фрешове, мед и разтривки с ракия.

# 6
  • Мнения: 80
Какви изследвания имате предвид? Гърлен секрет и антибиограма или...?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
В описаната от теб ситуация не бих дала антибиотика.

Бързо оздравяване  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Aко е вирус, мисля че антибиотика не е много подходящ. Пробвай с някакви имуностимуланти, витамини и пр.

# 9
  • Мнения: 7 201
Какви изследвания имате предвид? Гърлен секрет и антибиограма или...?
Именно! Peace А може и носен,ако има по-упорита хрема.

# 10
  • Мнения: 1 030
Ако гърлото, ушите, дробовете са наред - може и без АБ

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох и аз съм в същата ситуация.До преди10 дни пи Зинат,а днес ни изписаха Дурацеф.Гърлото му е в ужасно състояние,много червено,сливиците огромни.Страх ме е да не се усложни.Ще го давам нямам избор Cry

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако е вирусно едва ли има нужда от АБ. А май има такъв вирус сега няколко дни с много висока температура и  ангина.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 338
Малчо отказа да яде и не издържах дадох го. съвпадение или не 30-40 мин след приема темп. спадна. Преди това с нищо не успях да я сваля  newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По-скоро е съвпадение,АБ почва да действа чак след третия прием.Но важното е че е спаднала Peace
А моя пък за капак снощи ми направи ларингитна криза Confused

Общи условия

Активация на акаунт