пиете ли фолиева киселина без бременност??

  • 39 001
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 152
Ми преди пиех , но много килограми качих от нея , за това я спрях , ще я почвам при евентуална бременност Wink


Аууууу, сестро не така да стряскаш електората! Naughty Mr. Green Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
Сигурна ли си, че е от фолиевата това с килограмите?

# 32
  • Мнения: 1 054
Има ли още хора, които мислят, че от фолиевата се качва... защото и без това имам да свалям.. Сега обаче като се замисля .. моите килограми ли са по-важни или здравето на евентуалното бебе   baby_neutral

# 33
  • Мнения: 444
Когато почнахме опитите за бебе започнах да приемам фолиева киселина, когато след втория месец нищо не се получи, някак си започнах да забравям да я взимам, все по-рядко и по-рядко - ако се сетя изобщо...  Embarassed Rolling Eyes Сега започвам отново по-сериозно да я взимам, обещавам  Hug

# 34
  • Мнения: 4 070
Оххххххххххххх, обърках се, наистина ли се пълнее и без това съм 4-5 кила повече не ми се иска да пия Фк да кача още толкова , после да забременея чак след половин год...............а и тогава като кача newsm09
В понеделник съм налекар , ходя в една клиника на Щерев, ще питам моята док и ще ви пиша и нейното мнение

# 35
  • Мнения: 7 107
Всъщност даже и не пълнея от ФК.  Rolling Eyes

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Айде не припадайте за тези килограми де Mr. Green
Пиех я две години...разлика не видях в килата си...дори свалих в месеците на бременност Simple Smile
Според мен не е от витамина а от организма на човека и метаболизма му.
И сега си пие Неофолик по 90т....около 3 лв беше.

# 37
  • Мнения: 616
аз почнах да пия от момента в който решихме да правим бебе. Не мисля, че се качва от тях поне пре мен няма такова нещо!

# 38
  • Мнения: 2 343
Аз качих трайно 5 кг като започнахме да бебеправим. Просто спрях да тичам и упражненията да не би да стане нещо е бебо. Тогава започнах ва пия и Ф К, но категорично не съм напълняла от нея. Всичко е в главата, вглеждаш се в най-малките прояви на тялото си и все си мислиш, че този месец си бременна и така се качват кгл

# 39
  • Мнения: 3 372
Пия Неофолик, от 2 месеца вече. Преди това пиех около година с прекъсвания Фолацид.
Гледах в "Искрено и Лично" една лекарка каза, че било хубаво да се пие ФК от всички жени в детеродна възраст независимо дали плануват бременност или не Peace

# 40
  • Мнения: 2 090
Да. Доколкото знам е хубаво да се пие поне 3 месеца преди да се започнат опитите за бебе.
А ние искаме второ бебче в скоро време Blush.Пия Hug

# 41
  • Мнения: 206
Аз я пиех откогато разбрах, че е хубаво и преди забременяването да се приема Peace Горе-долу 4 месеца преди да забременея, не мисля, че е вредна Peace тя не се задържа в организма  bouquet Все пак е въпрос на личен избор, дано сме помогнали Wink

# 42
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Като забременях първия път чух за фолиева киселина! Thinking
До тогава основно съм пила железни препарати, защото съм със желязодефицитна анемия.... Rolling Eyes
Сега преди да забременея не съм пила фолиева киселина! Пих я първите три месеца от бременността по лекарско предписание!
~~

# 43
  • Мнения: 677
Аз също пия ФК от миналото лято,когато решихме за бебе.
Но понеже имах здравословни проблеми още не сме започнали с опитите,но аз не съм я спряла.
С всички мнения до тук съм абсолютно съгласна.
Даже знам,че този витамин укрепва и тонизира организма,от което по-хубаво няма. bowuu

# 44
  • Мнения: 452
Ми преди пиех , но много килограми качих от нея , за това я спрях , ще я почвам при евентуална бременност Wink


Аууууу, сестро не така да стряскаш електората! Naughty Mr. Green Wink


И аз я пия от лятото и имам чувството че пълнея от въздуха. Клед това като се рових в нета установих че и други са качили кг от отва. Въпреки че един лекар ми каза че не се пълнеело. Може би при всеки е индивидуално. Бях я спряла за малко но сега отново си я пия, пък да си пълнея пак ..... здлаве да е само да има полза поне.

Общи условия

Активация на акаунт