постоянното повтаряне на една дума!!!!!!!!!!!!!

  • 2 254
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
При нас това е думичката дай. От сутрин до вечер само "дай". Писнало ми е кошмарно. още повече сутрин като се събуди и отида да я взема и очаквам като ме види да се усмихне да каже "мама" и т.н. А то обикновено след като  набързо се усмихне и констатира че съм аз веднага се почва "дай" за всяко нещо което попадне пред погледа... При вас имало ли нещо подобно и кога отмина?
Любимата думичка и на моя синковец беше ''дай''-от сутрин до вечер,като вас,после я смени с ''там''.Доста време беше''зациклил'' само с тях,няколко месеца Rolling Eyes,сега вече ми е смешно като се сетя за това Joy.Търпение,сега мъника трупа информация без да може да я изрази,един ден просто ще се ''отприщи'' и ще видиш колко му е богат речника hahahaсина ми в момента в тази фаза Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 17 591
Мисля, че е нормално...

# 17
  • Мнения: 1 212
Гледам малко по-напред сте с възрастта, ама и на мен ми е от няколко дни това в главата ....
Почти не казва нищо .... но "мама", "тата/и" и "наня" (това е шишето с мляко) ...се почват като речетатив още щом си отвори очите  Grinning
Даже съм го чувала нощем ако се събуди спокоен да се упражнява да ги казва  Wink
Още не сме влезли в "не" периода .... казваме "да" когато го питам неща което разбира и наистина е съгласен ...
"Да" се ползва и когато види нещо и много иска , тържествено ... вероятно със смисъла на дай  Wink
Упражняваме думата "топка", която звучи като "тпка,тпка" ...., но се казва преднамерено когато предмета попадне в полезрението ....
Коронния номер е с думата "лебед" .... виждал е и го разпознава , много иска да ходим при лебеди и да гледа картинки с тях  Thinking
Лебед звучи "уебе" .... голям зор, цял ден умолително ми се натяква  Party
Много са сладки  Heart Eyes  Peace
Какво ли ще стане като проговорят истински ?!   Wink

# 18
  • Мнения: 2 090

............................
Какво ли ще стане като проговорят истински ?!   Wink
Голяма веселба ще пада,особено като не млъкват Joy

# 19
  • Мнения: X
Ха хааа, после ще почне искам - не искам  Mr. Green
Ами така е Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 627
При нас целодневно сме на ба-ба, а от време на време вмъква и ма-ма Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 621
При нас това беше искам ooooh! В последствие се включи ня и няма Hug

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
При нас също най-повтаряната дума е ДАЙ...Изпозва се за дай ми, вземи, искам...
Дай, дай, дай..... В началото я казва по-тихо и ако не му обърнем внимание, започва да повтаря все по-силно. Имам главобол от крясъци, защото много ясно, не можем на секундата да дадем или вземем нещо.
Втората най-повтаряна е АЛО-АЛО... всичко което може се слага на ухото и се повтаря ало-ало. От скоро си води и разговори с някого "Ало, да....бляблябля...чао".

Честно казано, предпочитам да повтаря ДАЙ до безкрай, отколкото само да казва ЪЪЪЪЪЪЪ и да сочи нещо което иска.

# 23
  • Мнения: 4 447
Ами аз се сещам защо децата ни казват толкова много дай:

- ...дай сега да те облека...
- ...дай крачето да обуем чорапчето
- ...дай да измием ръчичките
- ...дай ...дай...

Все дай.

Да не гояворим за "'айде". Нашият в началото: "айдууууу, айдууу" на всичко: "айде" ...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Малеееееее, на какво ли съм подложила моето съкровище.
Ние пък сме обратния вариант, по цял ден и повтарям МА-МА.
А баща и и повтаря ТА-ТЕ.
Горкото дете, какво ли си мисли  - "тези двамата направо ме побъркват -все едно и също плямпат."

Прекрасна думичка си е избала адашката ни Кари  Joy Joy  Hug

# 25
  • Мнения: 4 784
И нашият си има дума, която му е любима. Не е дай, а дядо и то със заплашителен тон! До скоро сутрин със ставането започваше да се кара на дядо си!

# 26
  • Мнения: 8 999
При нас това е думичката дай. От сутрин до вечер само "дай". Писнало ми е кошмарно. още повече сутрин като се събуди и отида да я взема и очаквам като ме види да се усмихне да каже "мама" и т.н. А то обикновено след като  набързо се усмихне и констатира че съм аз веднага се почва "дай" за всяко нещо което попадне пред погледа... При вас имало ли нещо подобно и кога отмина?

Ха-ха! Думата "дай" беше първата дума, изречена от дъщеря ми. Няма "мамо", няма "тате". В по-късен период включи и "искам".

# 27
  • Мнения: 2 960
при нас се повтарят две думички-първата е "НА" която използва като НЕ и като ДАЙ...
другата думичка е АМ-АМммммм...която изпозва като искане да му се даде храна ,вода.....в някой случай и той не знае какво иска.

# 28
  • Мнения: 307
Детето поне думичка казва, а моя калпазанчо само протяга ръка и "мъца" за всичко което иска или когото види.

# 29
  • Мнения: 8 769
Много бързо ти е писнало. Почакай периода на "защо".  CrazyЕто там вече ще си дойдем на думата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт