Пазите ли ушичките на бебка по време на къпане?

  • 2 583
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 299
Ние ги пазим в смисъл, че не й топим главата. После като я поливаме не, ама то така и няма как да влезе вода. По неприятно е че й влиза в очите, не си ги затваря Shocked
А кога ще може съвсем да не й ги пазим (ушите)? Имам продвид цялата да я топнем във водата? Thinking
То и сега някой път аха да я изпуснем, че се мята като риба на сухо, ама засега не сме успявали  Grinning
А имал ли е някой проблеми с ушите от вода?
А тези клечки за уши с ограничител и те ли вкарват гадостите навътре? newsm78 Защото аз така й ги чистя.  Sad

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Отговорих НЕ, но в началото ги пазехме (може би защото се притеснявах). Докато го къпехме в корито, доста често се случваше ушите сда са във водата. Сега го къпя под душа и също не го пазя. Подсушавам след баня с клечки. Проблеми не сме имали. Все пак ушната мида е с такава форма, която не позволява да влезе вода толкова лесно. Когато някоя баба е на гости и зацвърчи "УШИТЕЕЕЕ" ги питам, че ако трябва да се пазят ушите как така бебето е било 9 месеца във вода без тампони в ушите? Wink

Последна редакция: нд, 05 юни 2005, 19:56 от Just a Girl

# 17
  • Мнения: 229
Пазех ги първите месеци,после не.

# 18
  • Мнения: 3 537
Пазя ги все още.

# 19
  • Мнения: 3 861
Пазя ги, но без да се вманиачавам...

# 20
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Никога не съм ги пазила. Майка ми се опита нещо да промърмори, но мисля че ако беше толкова важно педиатърката щеше да каже.

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пазя ги, но без да се вманиачавам...
и аз така

# 22
  • Мнения: 179
Не ги пазим, но не топим бебка цялата в коритото, а придържаме главичката, а при изплакването си поливаме смело.

# 23
  • Мнения: 3 334
Да,защото в началото често имахме проблеми с ушите,а сега от както ги пазя /да чукна на дърво/ проблеми не сме имали.

# 24
  • Мнения: 3 926
А тези клечки за уши с ограничител и те ли вкарват гадостите навътре? newsm78 Защото аз така й ги чистя.  Sad
Аз знам, че точно тези с ограничителя хубаво натъпкват ушната кал, затова с тях се чисти само мидата, изобщо не се бърка в каналчето. Това го знам от приятелка, на която синчето имаше проблем с ушичките и докторът, след като извадил порядъчно количество мръсотийки от вътре й казал да почиства с обикновени клечки, като само обира, а не върти вътре в ушето, защото така още повече се "затъпквало" Simple Smile
На мен ми хареса описанието на фитилчетата със зехтин и ще си го запиша, за да го прилагам надлежно (както виждате не ми остана много време и скоро и аз ще започна с въпросите) Hug

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Отговорих с да, гледам да не влиза вода в ушенцата, докато къпем бебчо, след това почиствам ушната мида, но навътре много рядко бъркам.

# 26
  • Мнения: 130
Отговорих с Да,но без много да прекалявм. BlushВажното е след това да се подсуши добре! Wink

# 27
  • Мнения: 542
Пазихме ги и на двамата като при поливане с голяма струя вода си слагах ръката, за да не попадне водата директно в ушния канал, иначе с клечките за уши - само отвън и до половин сантиметър навътре - иначе е опасно да се бърка...

# 28
  • Мнения: 532
..........кал навътре...  След баня, ако не се пазят ушите, е добре да се подсушат с горепосоченото памучно изобретение.
Нашият тати се специализира във фитилите и умело чисти уши и вади добър мат`риал. Blush

А как се почистват с това приспособление върти ли се някак си и как точно?И ако клечката ако я потопя в зехтин и я завъртя вътре ще се изчисти ли пак?

# 29
  • Мнения: 456
Отговорих с НЕ . Видях, че вече и други мами са споменали - тук също не пазят ушите на бебчетата...  bath1

Общи условия

Активация на акаунт