Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

Давате/давахте ли Вигантол(Вит.Д), въпреки адапт. мляко,което го съдържа?

Опции:

• Бургас
Здравейте изкуствено хранещи мами!

Вече съм на кръстопът. Чудя се да давам или не Вит.Д на бебока, защото едната педиатърка каже да, трябвало е да започна още след 20-тия ден, друга пък още след 40-тия ден, трета пък казва, че нямало смисъл защото в млякото го имало и да не пренатовари организмът на бебчо. А сме на адапт. мляко още след изписването ни от родилното.

# 1
  • БГ - София
Здравей,
Аз давах, но моите са зимни бебета и лятото го спирах. Сама обаче знаеш, че всяко дете е различно и разбира се това, което аз съм правила не от кой знае какво значение.
Не знам какво да те посъветвам  Cry избери мнението да тази докторка, която го е защитила най-аргументирано  Laughing.
Успех

# 2
  • Пловдив
Аз все още давам по препоръка на лекарката. А си мисля че вече е време да го спирам

# 3
  • София
И аз давам, даже последната консултация ми казаха да увелича количеството защото наддава добре, ама за сега се ослушвам  Laughing

# 4
Аз не давам вигантол и не съм давала.
И в други теми съм писала, че има достатъчно в млякото и лекарите се презастраховат. Само че вит. Д намалява растежа и трябва да се знае това.
Понеже костите се калцират по-бързо.
Ако се дава според  мен не трябва да е повече от капка на ден.
А вече има толкова слънце и трябва да се спре.

# 5
  • Варна
да, давах по две капки. Сега вече го спрях по препоръка на педито Peace

# 6
  • UK/София
Естествено,че давам!Започнах от 20-ия ден.Той се води като добавка на адаптираното мляко,или кърмата.

# 7
  • UK/София
И в други теми съм писала, че има достатъчно в млякото и лекарите се презастраховат. Само че вит. Д намалява растежа и трябва да се знае това.

Не съм съгласна,но няма значение,да не спорим.Моето дете се роди 2950гр,49см.Сега е 9кг,78см.Според мен витамин Д в случая помага,защото растежа е доста ускорен и се натоварват костите.Но не го забавя поне при нас Wink

# 8
  • София
Давам! Мисля, че е много по-важно детето ми да не получи рахит, а не да стане два метра високо. Ще давам, докато лекарката ми каже да го спра.

# 9
  • Густо майна филибето,слънце грее от небето
Давах и то по 6 капки до 1годинка.Сега давам по 2 капки - така каза педито

Даниел - 21.04.2004г.

# 10
Разбира се че трябва да се слуша педиатъра.
Но това по 6 капки на ден за какво е #Crazy

# 11
  • София
Да, давала съм и сега на Бебка също давам.

Няма значение дали детенце папка адаптирано или кърма - вит.Д е необходим за правилния растеж, но педиатър би трябвало да каже по-колко капки дневно -  индивидуално е за всяко бебе, в зависимост от големината на фонтанелата и др.

# 12
Давах, защото тя растеше много бързо, сега от както е слънчево го спрях, т.е. давах около 7 месеца.

# 13
От 20-ти ден давам по 2 капки. Първо кърмех после ад. мляко. Педито каза да давам до края на май, само 4е от на4. на май давам по 1 капка. Знам, 4е в другите страни не се практикува даването на Вигантол на деца, които са на ад. мляко, а за у нас знам само един такъв слу4ай- имам приятелка в Бургас, която не дава по съвет на педиатърката.

# 14
Тук педиатрите не дават витамин Д,а мултивитамини за малки бебета ,в които той се съдържа.А и на двамата фонтанелите бяха малки.Въпреки всичко аз съм се притеснявала,че не давам,но как да го правя на моя глава,нали някой трябва да следи дозировката.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт