Давате/давахте ли Вигантол(Вит.Д), въпреки адапт. мляко,което го съдържа?

  • 10 128
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 263
Давах по 2 капки.
Разбира се че трябва да се слуша педиатъра.
Но това по 6 капки на ден за какво е #Crazy
- за рахит. За известно време давах и по 6 капки.
От два месеца не давам по съвет на педиатърката (защото вече нямало опасност от рахит, а и времето вече е слънчево и не е нужно)

# 16
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
и аз давам вит. Д от 20 ден по 2 капки. И до днес без прекъсване. Всяка консултация ме питат изрично, и казват да продължавам. В ад. мляко не е достатъчно количеството според мен, но пък всеки педиатър казва различно.
На моя приятелка пък са и казали да не дава вит. Д, защото от него бебетата получавали главоболие.... Thinking

# 17
  • Мнения: 64
Давам по 2 капки все още,педито ни не разрешава да го спрем или намалим поне заради усиления ни разтеж Thinking,вьпреки че по цял ден се блещим на сльнце(когато е хубаво времето)

# 18
  • Мнения: 4 244
Не мога да коментирам дозирането на Вит. Д в България
Тук се дава задължително. На таблетки е, не на капки. И то от първия ден на раждането!
Но друго искам да кажа - трябва да се дава, защото освен усиления растеж на костите през първата година, тчоно в този период се образуват в венците и постоянните зъби. Липсва ли достатъчно вит Д в огранизма, то освен че може да доведе до рахит, това води и до слаби постоянни зъби. Има ли нужда до обяснявам до какво води това. Едва ли някоя от нас ходи с удоволствие на зъболекар.

Мисля че здравето на децата ни все пак е на 1 място.

# 19
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз давам Деавит, 2 капки. Педито ни е много добра лекарка, имам и пълно доверие и щом така ме съветва - така и правя! Wink

# 20
  • Мнения: 3 932
Да, давах докато навърши една годинка.

# 21
  • Мнения: 6 315
Не, не съм давала и не давам по препоръка на педиатърката заради малка фонтанела. Рахит не е имал и няма.

Педиатрите са за това - за да ги слушаме. Аз се допитвам само до един лекар - педиатърката на Йоан.

# 22
  • Мнения: 2 258
Давам от 20-тия ден и не съм спирала.В началото давах по две капки,след това редувах три на две и сега давам по една капка на ден.

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз не давам вигантол и не съм давала.
Само че вит. Д намалява растежа и трябва да се знае това.

Аз давам вигантол от първия му ден и като гледам не е спрял да расте. Напротив, увеличих вигантола защото расте доста бързо. Давах и на големия ми син и на 13 години вече е половин глава над мен и е по-висок от половината си клас.
Прати статия да видим точно какво пише за растежа.

# 24
  • Мнения: 1 645

Разбира се че трябва да се слуша педиатъра.
Но това по 6 капки на ден за какво е #Crazy
 
Давала съм,защото детенце имаше "бърз общ темп на растеж".Така поне ми обясниха.

Даниел - 21.04.2004г.

# 25
  • Мнения: 1 645
Опа - вмъкнала съм моето мнение във цитата

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
това го давам все още.лекаркта смятя,чак август евентуално да го спрем ,но мисля че края на юни-началото на юли до есента да го спра на своя глава,както виждам всеки различно препоръчва така,че мнението на 1 лекар не е меродавно.

# 27
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Аз не давам вигантол и не съм давала.
И в други теми съм писала, че има достатъчно в млякото и лекарите се презастраховат. Само че вит. Д намалява растежа и трябва да се знае това.
Понеже костите се калцират по-бързо.
Ако се дава според  мен не трябва да е повече от капка на ден.
А вече има толкова слънце и трябва да се спре.

  202uu

# 28
  • Мнения: 1 289
Като гледам, моето човече е най-голямото, на което се дава Вигантол. Ами просто още не и е затворена фонтанелата и педиатрите ми казаха, че ще го взема до 1 г и 6 месеца, независимо от слънцето и адаптираното мляко, което пие.

# 29
  • Мнения: 1 800
Да, давам, досега по 2 капки, а отскоро по 3, че май е предразположен към рахит, доста наддава и педито ни увеличи дозата.

Общи условия

Активация на акаунт