Нямам кърма..посъветваите ме

  • 1 259
  • 16
  •   1
Отговори
Родих преди 2 седмици със секцио,с помпичка изцеждах по 50гр кърма средно,а сега едва 10гр,пия и билка за кърма,но в гърдите просто няма,искам да кърмя но..на 38год съм,първо раждане

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравей, Камелия! Честито бебенце! Да ти е живо и здраво и много радост да ти носи! Simple Smile
Можеш ли да разкажеш малко по- подробно за храненето ви към този момент и за бебето също? Колко се роди и колко тежеше като ви изписаха? Предполагам, че даваш адаптирано мляко? Слагаш ли бебето на гърда? По колко пъти на денонощие се храните?
Това колко изцеждаш не е показател за количеството кърма, която имаш. Не всяка жена умее да изцежда, а и най- добрата помпа не може да изцеди толкова, колкото едно бебе (ако суче правилно и ефективно). За поддържането на лактацията, а и увеличението й най- важното правило е- често кърмене, поне 8-12 пъти в денонощието, като нощните хранения са много важни. Колкото по- често се изпразват гърдите, толкова повече организмът ти ще произвежда!
Предлагам ти и малко литература за четене:
Кърмене след секцио
Как да разположим бебето, колко да го държим, какво да правим ак … ърмата не достига
Компресия на гърдата
Как да увеличим количеството кърма




# 2
  • Мнения: 9 466
Честито бебче kаmeliq !  bouquet
lilfi е изчерпателна откъм инфо... аз само да ти дам едно емоционално рамо Hug
Поздравления за решението ти да кърмиш!
Не се притеснявай-това само ще ти навреди-успокой се, почивай максимално и се гушкайте с бебо-годините не са толкова от значение Wink важно е желанието-а ти го  имаш Peace
При мен почти мигновенно лактогонно действие има вареното жито-не е необходимо голямо количество, може да пробваш.
Бързо възстановяване и дъъълго кърмене! Hug

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
От лактогонните храни на мен ми помогнаха: варено жито, овесени ядки, кисело мляко- в умерени количества, сокове, вода, български лактогонен чай, ядки- но не и фъстъци.
Стискаме палци!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито бебче    bouquet  Напълно подкрепят отговорите на момичетата преди мен  Peace

# 5
  • Мнения: 1 428
Честито бебче smile3525Не се отказвай.АЗ също родих секцио и в началото изцеждах по 20 мл. и постепено количеството се увеличи.УСПЕХ в кърменето.Нужно е постоянство и упоритост и ще успееш

# 6
  • Мнения: 20
kаmeliq честито бебче,да ти е живо и здраво
Аз също родих секцио и в началото кърмата ми тръгна по-бавно,но с търпение нещата стават.Не се ръководи по това което изцеждаш с помпата,защото количеството което бебенцето може да изсуче е доста по-голямо.Слагай често на гърдата и ще успееш

# 7
  • Мнения: 349
Честита рожба и от мен!!! Живи и здрави да сте!
Щом искаш, ще кърмиш!
По-често бебчо на гърдата, сън, храна и най-важното спокойствие!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 102
Честита рожба и от мен!!! Живи и здрави да сте!
Щом искаш, ще кърмиш!
По-често бебчо на гърдата, сън, храна и най-важното спокойствие!
Абсолютно подкрепям  Peace

# 9
  • Мнения: 2 132
От лактогонните храни на мен ми помогнаха: варено жито, овесени ядки, кисело мляко- в умерени количества, сокове, вода, български лактогонен чай, ядки- но не и фъстъци.
Стискаме палци!
Може ли да споделиш какъв е този чай и от къде може да се намери? Благодаря!

# 10
  • Мнения: 9 466
Ще отговоря, макар въпроса да не е отправен към мен Wink
От аптеките, бебешките магазини, които предлагат и пюрета, млека..има лактогонен на ХИПП, но е значително по-скъп.

# 11
  • Мнения: 433
Камелия, понеже съм чувала някои подмятания докато бях бременна, да те успокоя - възрастта ти няма значение за това имаш ли мляко или не. Аз съм на 40 г. и кърмя без проблем.
Слагай детето на гърда често, не спазвай режим. Най-важното е да имаш желание и да си спокойна, без се водиш по съветите на баби и комшийки. Заради начина, по който са гледали децата си от поколението на нашите майки (със сокчета от 2 месеца и изкуствено мляко), сега е такъв бум на алергии и автоимунни заболявания.
Успех!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 958
Честито и от мен, да сте живи и здрави!   bouquet

Аз постоянно се притеснявах че нямам кърма.... ама не спирах да се притеснявам! Изцеждах по 30-40 грама от готова за кърмене гърда, а на пробните кърмения - 90-100?!!!! Направи си извода сама  Simple Smile
Само първия месец от живота на бебето, съм правила поне 3 пробни кърмения!  newsm78 Лекарката като ме видеше с бебето на ръце вече почваше да се смее  Hug

Ами сега той вече е на близо 4 г.  Heart Eyes и е кърмен .............. цели 8 месеца  Peace
Някъде към третия месец мисля че беше, се успокоих и си изкарах едно спокойно и безпроблемно кърмене.

Спокойствие и силна храна Wink
Успех!

пс Най-сигурния показател, че нямаш кърма /а аз дълбоко се съмнявам/, е че бебето не наддава/и има малко изхождания/, не плачът. Ако се притесняваш претегли го пробно на по-малък период - 2 седмици примерно и виж дали има наддаване /педиатъра ти ще прецени добре ли е наддало/  Hug

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 14:10 от mama Silvia

# 13
  • Мнения: 2 132
Ще отговоря, макар въпроса да не е отправен към мен Wink
От аптеките, бебешките магазини, които предлагат и пюрета, млека..има лактогонен на ХИПП, но е значително по-скъп.

Този на хип го имам. От българския се интересувам.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 162
Продават го във всяка аптека- в хартиена опаковка. Ако не ме лъже паметта струва 1.20. И аз ти препоръчвам от него, а не от този на Хип.

Общи условия

Активация на акаунт