Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 702
Бях чула, че мобилните оператори имат намерение да вкарат в общите си условия, че ако искаш да се откажеш от тях, т.е. да не си подновяваш договора, трябва да ги уведомиш 1 месец предварително. Не знам дали ги е огряло, но не е зле тези, които смятат да се местят, да проверят.
Аз лично не смятам да го правя, напротив, изтече ми договорът за 500 мин месечно с 15лв. такса и смятам да го подпиша отново, но ще почакам да видя дали няма да има нови цени.

Никой обаче не отговори на този въпрос:


........
 А като не знам кой оператор стои зад тоя номер,
първо ще питам ли?
 Извинявай че ти позвънях, не ми оттърва да си говорим, по-добре да се видим.

# 31
  • Мнения: 1 455
Evgenia* на твоя въпрос да отговоря...
До колкото знам ,за различните оператори сигнала ще е различен или ще те уведомяват при самото набиране,към кой оператор се свързваш.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
Никой обаче не отговори на този въпрос:


........
 А като не знам кой оператор стои зад тоя номер,
първо ще питам ли?
 Извинявай че ти позвънях, не ми оттърва да си говорим, по-добре да се видим.

Прочетох, че ще се съобщава преди сигнал свободно, ако префикса не отговаря на мобилния оператор, за да 'имаш време да затвориш'


На мен ако ми плащат телефона, все ми е тая каква е тарифата.  Laughing

Не ми е все тая... при разговорите, които водя, отделно ползвам и И-нет. Всяка мобилна компания предлага освен официалните тарифи и такива за корпоративни клиенти. Ако имаш 1 000 служителя със служебни телефони - ползваш и по-различни цени, което е нормално.

# 33
  • В кошера...
  • Мнения: 527
О, да, още сега ще отида!!!От кога чакам...
Имам Мтелски номер/изгоден план/, обаче всичките приятели и роднини са на Глобул - затова имам и втори телефон - на Глобул, за да говорим безплатно 500-те минути от техния аб.план. За мой ужас ми дадоха и служебен и държат да си го нося! Обаче с 3 телефона - благодаря. Досега чаках, защото номерът ми е изписан и публикуван на визитки и реклами и нямаше как да го зарежа. Но сега - да ме прощават Мтел, обаче много ме доиха 5 години - БАСТА!

# 34
  • Мнения: 278
Бях чула, че мобилните оператори имат намерение да вкарат в общите си условия, че ако искаш да се откажеш от тях, т.е. да не си подновяваш договора, трябва да ги уведомиш 1 месец предварително. Не знам дали ги е огряло, но не е зле тези, които смятат да се местят, да проверят.
Аз лично не смятам да го правя, напротив, изтече ми договорът за 500 мин месечно с 15лв. такса и смятам да го подпиша отново, но ще почакам да видя дали няма да има нови цени.

Никой обаче не отговори на този въпрос:


........
 А като не знам кой оператор стои зад тоя номер,
първо ще питам ли?
 Извинявай че ти позвънях, не ми оттърва да си говорим, по-добре да се видим.


Винаги е имало в общите условия опция за отказване с едномесечно предизвестие. Даже апартамент под наем като си взимаш, пак с едномесечно предизвестие го освобождаваш!
Мисля отговорих на въпроса на Вълка: Ще се абонираш при оператор, който ти дава минути за разговори към всички и в собствената си мрежа. Даже споменах, че най-добри оферти за физически предлага Вивател, най-добри за корпоративни - Глобул. Имайте предвид и тарифирането - от скоро М-тел минаха на 60 сек, а Вивател винаги са били на 30 сек. По този начин няма да питаш "Ти на кой оператор си, че да си поговорим?"
И още нещо, програмите с 100/500 мин. към 3/10 номера, за 5/15 лв. тръгнаха от Глобул.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Лилита, би ли казала на какъв план си?
Не е Лилита, но предполагам, че става въпрос за програмата на Глобул "Смарт груп" . Само при нея има възможност за добавяне на 3 международни номера в групата.
А относно минималното време за таксуване от 30 сек., запазено единствено при Вивател, смятам че това не е толкова съществено.  Не си представям разговор по-кратък от 30 секунди.

# 36
  • Мнения: 278
Включи си брояча и ще си представиш /гласовата поща също се води разговор/.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
На мен брояч не ми е нужен. По цял ден "превеждам"разпечатки. И прекрасно зная какво е гласова поща . Но има и една опция за изключване на въпросната. Чувала ли си за нея?

# 38
  • Мнения: 2 386
Лилита, за кой оператор и за кой план става дума?
Златна си, казвала ли съм ти!   bouquet  bouquet


Не мога да отговоря на въпроса, защото родата е така заплетена в карти, абонаменти и промоции, че няма разплитане.  Tired

# 39
  • Мнения: 1 558
Не, не възнамерявам. Близки и познати са на същия М.О.
А имам и GLOBUL-ска карта. Така, че не виждам смисъл.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не искам да се местя. Имам договор условията по който си харесвам, а и нямам с кой да си говоря по други оператори.

# 41
  • Мнения: 3 569
Да прекратиш отношенията си с Мтел и да минеш на Вивател... Това е краят ..... Верно ли има такива хора ... Изумен съм ....

# 42
  • Мнения: 3 569
Относно това как си сигурен дали онзи, когото набираш е на този или онзи оператор - ще има звуков сигнал преди да се свържеш и ще се съобщава дали въпросния човек се е прехвърлил на друг оператор. 13 секунди ще имаш да отреагираш.

Тия жалките от Глобул мислят, че Мтел треперят от страх да не си загубят абонатите и пращат "къртици" по магазините да питат как могат да се прехвърлят от Мтел на глобул и да си запазят номера. Проверяват дали няма да излъжат, че не може да стане ...

Като цяло не се очаква масово местене от един на друг оператор. 2-3% от абонатите като цяло ще се възползват от новата услуга. Най-голямо ще е сътресението при Вивател... По-жалкия оператор.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 22:29 от deja pere

# 43
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не.
Мое да е снобско, ама за мен Глобул простее (била съм им клиент), а Вивател не ми правят впечатление с нищо.

# 44
  • Мнения: 3 216
Не искам да се местя. Имам договор условията по който си харесвам, а и нямам с кой да си говоря по други оператори.

С мен,с мен,ако и по мобилния говорим както по домашния и скайпа ще ме изгонят,да знаИш. Joy

Общи условия

Активация на акаунт