Чаша с накрайник - от кога?

  • 2 305
  • 30
  •   1
Отговори
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте!
Налага ми се да отсъствам от къщи, а бебето ми е само на кърма. Опитах да се изцеждам и да му дават от шише, но той не харесва биберони и само ги дъвче. Опитаха с лъжица, но става много бавно и голяма част от кърмата отива по дрехите му. А не мога да изцеждам чак толкова много.
Интересува ме дали мога да взема чаша с накрайник и да му давам с нея. Ники е на 5 месеца.
Има ли друга алтернатива?
Моля, много е спешно!

# 1
  • Мнения: 38
ние сме на една година и не можем да пием от такава чаша.

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Аз купих на дъщеря ми такава чаша,но тя рядко пие от нея.обикновено я бута и с двете ръце.щом не иска с биберон може да пробваш със спринцовка.от майки тук във форума съм чувала,че става,но аз лично не съм пробвала.питай hedra на лични за какви спринцовки точно става дума.тя е една от най-информираните тук.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Здравей, може да пробваш чашка с мек накрайник - за бебета над 6 месеца пише на опаковката. Аз взех за бебинка такава на Авент, преди около 3 седмици /всъщност купих само накрайник, той става и на шишетата/. Изливам по малко водичка в устичката и тя преглъща. Течността не се разлива, като същевременно тя си чеше венците с накрайника и мисля, че и е интересно да пие така. Може и на твоето бебе да му хареса.

# 4
  • София
  • Мнения: 418
С търсачката попаднах на съвети за вида на спринцовката и лъжичките,които могат да се използват:

"спринцовка или лъжичка от лекарства - спринцовките на Нурофен и Панадол-бейби са много подходящи, както и лъжичката от бебешкия Ефералган"

Надявам се това да помогне.Успех!

# 5
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Благодаря за отговорите!
Ще се възползваме от съветите, дано да стане!

# 6
  • Мнения: 398
 Ние имаме с мек накрайник , но сина ми не пие други течности освен кърма и много трудно се справяме с нея.Когато е  топло и е навън и е жаден ,тогава пие от нея малко чай.Но иначе са много добре направени , но не зная дали по-малките бебета ще се справят.
 Моят син никога не е пил от шише и ако е трябвало да му давам изцедена кърма то е било все с лъжичка.

# 7
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми все още не иска да пие от такава чаша.Купих 2 ,една с твърд (хвърля я ) и една с мек (пие от време на време)

# 8
  • Мнения: 6 438
Алекс все още не пие от такава чаша,но много си обича чашата със силиконова сламка. Peace

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние се научихме след 7-ми месец да пием. Пробвай да дадеш мляко със спринцовка внимателно,  става и мерителната спринцовка от Панадол.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние използваме чашас мек накрайник от 7-я месец

# 11
  • Мнения: 1 251
Ох, ние също се пробвахме-явно му идва много течността като захапе и само бута чашата и не иска да пие от нея! Но дано намериш вариант, който да се хареса на твоето бебе! Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
ние се давим с накрайник

# 13
  • Мнения: 745
И мойто още си цока с биберона.
На 5 месеца ми се вижда рано.

# 14
  • София
  • Мнения: 521
Хм, аз имам такава чашка, но още не смея да давам от нея, защото се притеснявам да не се задави  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт