Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 901
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Здравейте, нещото, което знам е, че за висок свод се използват стелки - тип клин, може да видиш подобни на този сайт http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=42

тази марка я намерих случайно в нета и съм използвала, много продукти. Много са добри. Четох и консултациите в сайта и мога да кажа, че става ясно - как да се борим с разни проблеми.
Купувала съм и от сайта и от аптеките, марката е немска и е с много високо качество и има сертификати от американската подоетрична асоциация (докторска специалност за крака).
Но най- голямата им сила е в профилактиката и има много продукти, от които се чувстваш добре, без да си създаваш проблеми в бъдеще.
Може да разгледате и да четете за много проблеми и решения.


# 46
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте!Бих искала и аз да благодаря на plioki  за прекрасната тема.  bouquet
Вчера бях на педикюр /медицински/ и педикюристката ми каза,че не стъпвам правилно и имам нужда от специална стелка,не такава,която да купя от специализиран магазин,ами точно направена за мен.Информацията тук ми помогна много.Благодаря

# 47
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И на мен предсоти да проучвам за висок свод.
Първата нформация е за поддържяне на крака със стелка.
Аз се интерсувам за, май наплъжен, висок свод - сега не сещам кой какъв е, но за този, който е липсващата част от подметката като стъпи крака:)

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 23:58 от арт мама

# 48
  • Мнения: X
И на мен предсоти да проучвам за висок свод.
Първата нформация е за поддържяне на крака със стелка.
Аз се интерсувам за, май наплъжен, висок свод - сега не сещам кой какъв е, но за този, който е липсващата част от подметката като стъпи крака:)

При дъщеря ми се наложи да минем все пак на специални стелки,защото тези които са специални,но все пак не индивидуални,а с по-общ характер,не ни свършиха работа.
Арт-мама,понеже си от Варна/ако не се лъжа/,ако те интересува мога да ти кажа къде да ти направят снимка с плантограф и къде се поръчват индивидуални стелки според твоето ходило и проблем. Hug

# 49
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci PURE ELIXIR!
Засега сме на вариант движение и ходене с боси крака, стелката е пожелателна. За мен е мистерия как високия свод пречи. Определено е проблем при покупка на обувки понякога, но за друго... дано не разбирам!

Във Варна снимат в МЦРСМ,. Ако има и други места постнете ги, на някой може да помогне.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 10:44 от арт мама

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди 2-3м. си купих стелки от Плантограф... Лични, само за моите изкривявания...
След 1/2 час носене на затворена обувка, снабдена със стелките от Плантограф ПАК си ме боли, както ако съм без тях.
Язък ми за париците...
НЕ ги препоръчвам.  Naughty

# 51
  • Мнения: 2 282
Да, и при мен не стана чудото, но със стелките изкарвам повече време на крак, отколкото без тях.

# 52
  • Мнения: 82
Здравейте!
Как да разбеба дали ми е висок свода?На мен ми се струва,че просто е изместен напред.
Имам предвид ,че когато например лятото ,си купя 1 номер по-малки обувки свода ми е на място.Когато
обувката е затворена и по мярка, никога свода не ми попада на място.Радвам се ,че идва лятоооо Grinning




Скоро водих щерката,но изобщо не се сетих да питам за моя случай.

# 53
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
снимай се.

# 54
  • Мнения: 19
Здравейте! Бих искала да споделя и моя опит. Имам дете на 3 години. Забелязах, че малко са му изкривени стъпалата и го заведох на един горещо препоръчан ортопед в Бургас. Прегледа го човека, и ме успокои че нищо му няма на детето, със възраста ще се оправи проблема. Успокоих се. след 2 седмици отидохме с детето до Украйна и така се получи че ме уредиха консултация с главния ортопед на детска ортопедична клиника. Диагнозата беше - плоско-валгусно деформация на стъпалата, напреднал стадий Shocked Изписа стелки на детето, по 10 масажа 4 пъти годишно и спец. упражнения. Стелките задължително да се носят нон-стоп, само на плажа и по камъни да е бос. Стелките ги направихме в Киев след предглед в една малка фирма и сега се чудя къде да ги правя в България. нямам възможност да пътувам всеки 6 месеца на 1500 км Confused Друг ми е въпроса къде да намеря и рехабилитатор. след 3 месеца трябва да се прави следващия сеанс. Мога да снимам стелките, ако някой се заинтересува да ми пише

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 22:51 от anirri

# 55
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм от Русе и искам да отида на даден специалист ( незнам как се казваше) защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry
 Спорта ми е любимото занимание ако се откажа от него....
Дано да може и без родител защото на майка ми не и пука особенно  Close Close Close
 При кой специалист (дайте ми адрес или телефон ) да отида?
Моля за бързи отговори - единственото което харесвам във себе си са правите крака сега ако и това изгубя  newsm45

# 56
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм от Русе и искам да отида на даден специалист ( незнам как се казваше) защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry

Трябва да посетиш ортопед.Не мисля,че ще се наложи да се откажеш от спорта,но все пак зависи за какъв става въпрос.

# 57
  • Мнения: 2 386
Аз пък съм с обратния проблем - много висок свод и прищипан нерв от което. Болката е неописуема, имам два чифта стелки, правени по моя отливка в САЩ, но ми се иска да пробвам и тукашните. Много благодаря!

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, имам два чифта стелки, правени по моя отливка в САЩ,

значи чух много добри отзиви за стелки, правени в САЩ и Германия. Тук някъде (в БГ) се поръчвали, доста се чакало, но били невероятни.

Отделно тия дни говорих с жена, която си е оперирала сводовете и на 2-та крака... Аз се потресох, но тя каза, че не било толкоз страшно. 1м. си плътно на постелъчен режим, после до 2-3м. се възстановяваш напълно.
Аз съм страхлива и явно ще си търпя болките от стъпалата цял живот.

П.П: хубаво би било да кажа (и честно), че явно посвикнах с плантографските стелки и сега до 1-2ч. мога да ходя с тях, без да ме боли.

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
защотото имам гръбначно изкривяване а и мисля че вече имам плоскостъпие  Cry Cry Cry

значи сега по ред:

За гръбначното изкриваване можеш да отидеш тук: http://sofia.point.bg/object/q/%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BCa+%D0%A1% … 5%D0%B4/obj/32242   

Това е фирма ФИЗИОМЕД. Има даден адрес и телефон.


А за плоскостъпитето да се тестваш на Платнографа:
http://plantograf.com/

Значи 2-та адреса са съвсем близко (за големината на Сф) един до друг (стига да познаваш района). Можеш да ги посетиш и 2-та в един ден, стига да се уговориш за час.

Късмет и не унивай толкоз бързо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт