Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 941
  • 207
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Шани,детето не е от София.
Така че като отиде на ортопед в Русе се надявам той да го насочи към изследване на плантограф и към съответната физкултура или процедури.

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
PURE ELIXIR - това го видях и затова дадох толкоз много ориентири.

# 62
  • Мнения: 284
Здравейте! Бих искала да споделя и моя опит. Имам дете на 3 години. Забелязах, че малко са му изкривени стъпалата и го заведох на един горещо препоръчан ортопед в Бургас. Прегледа го човека, и ме успокои че нищо му няма на детето, със възраста ще се оправи проблема. Успокоих се. след 2 седмици отидохме с детето до Украйна и така се получи че ме уредиха консултация с главния ортопед на детска ортопедична клиника. Диагнозата беше - плоско-валгусно деформация на стъпалата, напреднал стадий Shocked Изписа стелки на детето, по 10 масажа 4 пъти годишно и спец. упражнения. Стелките задължително да се носят нон-стоп, само на плажа и по камъни да е бос. Стелките ги направихме в Киев след предглед в една малка фирма и сега се чудя къде да ги правя в България. нямам възможност да пътувам всеки 6 месеца на 1500 км Confused Друг ми е въпроса къде да намеря и рехабилитатор. след 3 месеца трябва да се прави следващия сеанс. Мога да снимам стелките, ако някой се заинтересува да ми пише
Вчера поставиха същата диагноза и на моето детенце.Изписаха ни супинаторни подложки - слагат се само на петичките. Може ли снимки на вашите стелки?

# 63
  • София
  • Мнения: 9 919
Тези "професионалисти" от Казбек, забравих как се водят- не препоръчвам да ходите там и да се доверявате на компютърна програма+ доктор със съмнителни качества.

Преди 2г ходих там ,само си изръсих парите...

Засега си карам със стандартни на Tacco или Sholl

Има ли друго място на което се правят индивидуални стелки?

# 64
  • Мнения: 2 386
Шани, изивинявай за забавения отговор.

Чак невероятни не бих ги нарекла американските стелки (не, че имам български, за да сравня) - просто в САЩ хората по правило имат мноооого проблеми с краката и ортопедията е на светлинни години от българската. Това, обаче, не значи, че мен не ме боли.  Confused Предлагат ми същата операция, за която говориш ти. Познавам жена, на която и бе опериран крака и се движеше с шини 6 месеца. Имаше плантар фасциайтъс, не знам как е на български, но представлява отново нещо като прищипан нерв. Ами, пак си я боли. Успеваемостта при тези операции е под 80%, което е твърде рисково и затова си търпя засега. С всичко това искам да кажа, че е все едно къде живееш и откъде са ти стелките - като боли, боли.

Един ден, живот и здраве, като имам дете ще го водя на ортопед редовно, за да спра процеса, ако има такъв. Ама кой да ти знае едно време, че като стъпваш с петата навътре, това не е лигавщина, а заболяване..

# 65
  • Мнения: 1
здравейте!
Направих си стелки от Плантограф.
Много добро отношение имаха към мен хората.

Така ... в петък си взех стелките.Значи вече ги нося 5-ти ден.
Знам,че не е много,но наистина усещам някаква лекота.
Преди доста си сурках краката от умората и също така често пружинирах,когато вървях бързо.
Сега мисля,че това изчезна или поне частично.

Единственият проблем обаче ... стелките са различни,което създава лек дискомфорт.
В момента тази на левия ми крак е с повдигната пета с около 1-2 см по-висока от другата и когато ходя не се чувствам ок,защото левия ми крак почти излиза от обувката. Sad
Чудя се дали ако отида да ги питам може да се направи нещо,все пак тя трябва да си е по-висока лявата,но пък излиза,че много трудно мога да нося каквито и да било обувки ... Всички обувки до сега съм си ги вземал по размер,а тези стелки малко или много ме стягат и ходенето понякога става трудно заради това,че просто крака ми няма каквото и да било пространство в обувката. Все пак тези стелки са доста твърди,не са от силикон.
Някой друг с такъв проблем след като си е взел стелките?  

# 66
  • Мнения: 2 282
Да, и при мен е същото. Но още като ги вземах ме предупредиха, че ще ми е по-трудно с обувките, и непременно да си нося стелките, докато избирам нови обувки. В маратонките и планинските обувки паснаха без проблеми, другите обувки ги пенсионирах.

# 67
  • Мнения: 1
Значи няма смисъл да ходя до там само заради това.
Доста кофти,понеже имам кецове,които съм слагал точно 10-тина пъти и са като нови.
Значи искам не искам понякога ще ми се налага да махам тези стелки ...
Може би трябва да си взема и едни силиконови по-тънки,но ако от тях няма никакъв ефект,по-добре без стелки и да не се товаря...

Ср.облак,наясно ли си дали ще се отрази лошо,ако не ги нося 1 ден плантографските?
А да,също така благодаря за отговора Simple Smile Щом и ти си с моя проблем може ли да ми кажеш от колко време ги носиш,сега по-добре ли се чувстваш и свикна ли лесно ... Също така какво ти казаха? Ако спреш да ги носиш дали ще има ефект или трябва цял живот с тях Simple Smile Мен не ми дадоха големи надежди,че ще е ок без да ги нося.
 На мен адски ми убиват все още,но е 5-ти ден все още както споменах. Тази повдигната пета имам чувството,че изобщо не ми изравнява краката,иначе защо би ми излизал левия крак ( с повдигнатата пета) ако са равни със стелките.
Мерси!

# 68
  • Мнения: 2 282
Отговарям по ред на номерата. Дали има смисъл да ходиш, можеш да попиташ по телефона.
Аз лично не мисля, че неносенето на стелки ще влоши нещата, особено ако става дуам за ден-два. Просто ще умори повече краката. Цяло лято ходя с чехлички и без стелки, наскоро се появиха някакви по-сериозни болки, които ме наведоха на мисълта, че е добре да си нося стелките по-честичко. Иначе и преди, и сега спортувам само боса - боса ми е по-добре, отколкото с маратонки със стелки. Но пък моите спортове са си все за боси крака Simple Smile
Дали трябва цял живот да се носят? Моето впечатление е такова - свода вече е паднал, може да се облекчи положението, но не и да излекува. Поне не се влошава още повече. Демек - присъдата е доживотна. Макар че сега, като го казах, се замислих за позитивно мислене и разни алтернативни техники... не го вярвам това доживотното... нали сменяме всички клетки на всеки 7 години, все трябва да има шанс за промяна  Thinking
За изравняването на краката - гледай отгоре надолу, а не отдолу нагоре Simple Smile
Споко, ще свикнеш, с тях е по-добре, отколкото без тях (поне при мен). Пък ако не свикнеш до 2 месеца, ще ги хвърлиш Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1
Супер си! Мерси Simple Smile
Само не разбрах от колко време ги носиш Simple Smile Явно ти е помогнало доста.
Аз точно това си мислех,дали ако ги нося бос примерно няма да ми е по-добре.Трябва да пробвам.Може би трябва и да ги изпилят малко,че адски е трудоемко докато ги извадя,после да ги сложа в другите обуща и т.н.
Абе и аз съм на това мнение за лекуването,не ми се вярва да няма никакъв ефект.Защото едното момче ми каза,че ще се оправя,а колегата му не даде големи надежди. Така че май е 50/50.Зависи от възрастта.Още на 21 се надявам да има шанс. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 282
7 месеца носих, след това два - не.
Само това не го разбрах.
Аз точно това си мислех,дали ако ги нося бос примерно няма да ми е по-добре.
Стелките са, за да се слагат в обувки? Макар че сериозно съм се замислила да опитам да ги бухна в цвички. Апропо, можеш и сам да си ги поизрежеш с ножичката, ако са по-дълги, но задължително - откъм пръстите. Стелките на майка ми бяха по-големи, та минахме през процедурата.
И последно - на 21 не е късно за нищо Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1
По-добре на 21 отколкото никога.  Grinning
Ами имах предвид без чорапи,пак в обувки,но бос. Simple Smile
Може да пробвам и аз с ножичка,но понеже ми е на 10 минути,може и да се разходя,че като се знам колко съм сръчен ...
Мерси за отговорите и супер,че раздвижихме малко темата!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 758
Здравей Облаче Simple Smile
По някакви неведоми пътища, всеки път като попадна на някаква полезна тема, се оказва, че и ти си там. Стелките във Варна ли си ги прави?
Аз съм с висок свод. Оплакванията са подобни на тези с плоскостъпие. Имам 3 чифта различни стелки (клинове от немската фирма от предната страница за единствения ми чифт мадамски обувки, едни 10-15 годишни гумени на Шол и едни други пак техни, но доста по-тънки). Отдавна съм се отказала да ходя ей така по магазините. Винаги съм с двата чифта цели стелки, но често и те не помагат. Лятото обаче на как да сложа стелки и понякога към края на деня имам чувството, че ходя като патица.
А най се дразня, че разните анатомични/ортопедични обувки, чехли, сандали все ги правят като за планинари.

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,
преди 10-ина години ми казаха че единият свод ми бил паднал ,а за другият или си беше наред или и тай паднал,но по-малко.От тогава нося стелки на Шол.Видях тази тема и се зачудих какво ли е положението с краката ми в момента,затова си взех направление за ортопед .Сега обаче незнам къде да отида,ако някой може да ми препоръча добър спецялист,ще съм му благодарен.Бях забелязал ,че започват да ми се появяват капиляри отстрани на прасеца .Отделно като се събудя сутрин мускулите на прасците са ми много изморени!?! Все едно не съм спал,а съм стоял цяла нощ прав.И вместо да ставам отпочинал аз ставам и веднага гледам да седна или да легна за да ми почиват краката.Просто е абсурдно!И твърдо съм решил да видя какво се случва.Та затова ако някой знае за добър спецялист,да сподели Wink .

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Още на 21 се надявам да има шанс. Simple Smile

дори никакъв.
Костните деформации не се лекуват, а само за "закрепват". Демек - да не се влошат още повече деформациите. Та недей се заблуждава.

gibson58 - нищо не ти пречи да отидеш на преглед в Плантограф. Поне ще видиш до къде е стигнала деформацията при теб. Значи според мен не е добре да се носят универсални (а-ла д-р Шол-ски) стелки, а лични. Правени единствено и само за товите изкривявания.

Общи условия

Активация на акаунт