Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 758
  • 207
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 242
SilverDream, да по същия начин и на мен ми взеха мярка. Беше в едно подземно помещение някъде в Бъкстон. За да нося тези стелки трябва обувките да са абсолютно равни и поне с един номер по-големи. Ужсно неудобни и некомфортни. Имах големи очаквания и надежди, че поне няма да ме болят толкова много краката. Лошото е, че започва да ме боли гърба и врата...

# 121
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Явно не си попаднала на фирма. Аз ходих в Хасково при един лекар. При мен няма нужда да са по-големи обувките, купувам каквото ми хареса, но стелките мога да нося само с равни (и почти равни) обувки, защото все пак са твърди и не се огъват. Слагам ги във всички обувки които позволяват. Мен понякога също ме наболяват кръста и врата, особено ако съм била без стелките. А за тренировка са ми перфектни Peace

# 122
  • Мнения: 56
Здравейте момичета!
Преди месец ми откриха паднал напречен свод.Болките в краката ми бяха станали нетърпими.Започна да ме боли и кръста, и гръбначният стълб.
Междувремено заминах за Германия и от една аптека там си закупих пвс чехли на Dr. Scholl's за вкъщи.От магазин за обувки си купих високи,много красиви  сандали на същата фирма.Искам да ви кажа,че от една седмица нося съответните чехли и сандали.Имаше огромен избор на обувки на същата фирма.Абсолютно никакви болки нямам вече.Невероятно добри продукти.
Бях си поръчала тук стелки-дойдоха,но смятам да ги нося зимата с боти и ботуши.

Момичета,ако някоя има път в чужбина и е с такива проблеми,горещо ви препоръчвам обувките на Dr. Scholl's
Информативно :
чехлите ми струваха 29 евро
сандалите-90евро.


Родих се!

# 123
  • Мнения: 242

Момичета,ако някоя има път в чужбина и е с такива проблеми,горещо ви препоръчвам обувките на Dr. Scholl's
Информативно :
чехлите ми струваха 29 евро
сандалите-90евро.


Родих се!
В София намерих магазин с тези горе-долу елегантни обувки, обаче цените са зверски.http://hodileko.bg/browseproduct/6_essence_elegantni_/
Сандалите са отвратителни.

# 124
  • Мнения: 56
Добро утро! Simple Smile

ndimitrova Наистина са отвратителни.

Намерих си моделите в нета:

http://www.myscholl.de/index.php?option=com_virtuemart&page= … ;category_id=10#1

http://www.myscholl.de/index.php?option=com_virtuemart&page= … category_id=11#12

# 125
  • Мнения: 242
mem, сандалите са страхотни. Това е точно моят тип сандал.  Дали имат on-line магазин? Много благодаря за тази онформация!

# 126
  • Мнения: 56
ndimitrova

Май нямат.Поне аз не намерих.

# 127
  • Мнения: 242
ndimitrova

Май нямат.Поне аз не намерих.
newsm45

# 128
  • Мнения: 242
Момичета,  във faciondays днес са пуснати ортопедични сандали и чехи на д-р Scholl точно като тези http://www.myscholl.de/index.php?option=com_virtuemart&page= … ;category_id=10#1

За съжаление няма моа номер от моделите, които си харесах. newsm45

# 129
  • София
  • Мнения: 1 634

Здравейте! Simple Smile

Ние правихме в Горна баня стелки на сина ми - взима се отливка - по този начин




Много удобни се оказаха, фирмата е в двора , но не си спомням как се казваше ,..
Ще се опитам да намеря бележката за стелките

# 130
  • Мнения: 242

Здравейте! Simple Smile

Ние правихме в Горна баня стелки на сина ми - взима се отливка - по този начин




Много удобни се оказаха, фирмата е в двора , но не си спомням как се казваше ,..
Ще се опитам да намеря бележката за стелките
Колко са дебели тези стелки, еластични ли са или твърди, стават ли за по-елегантни обувки, трябва ли да се носят с по-голям номер обувки?
Имам много въпроси затова може ли малко повече информация, моля?

# 131
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!  Hug

Включвам се в темата, тъй като на мен ми беше полезна. Нека споделя опита ми. От години периодично ми се появяваха болки в коленете и естествено никой лекар не се сети да ми погледне стъпалата. Преди няколко месеца започнаха да ме болят и глезените, и мускулите чак до дупето, все едно съм тренирала нещо. Виждах, че обувките ми се деформират по особен начин и си казах - сигурно имам проблем със свода.

Така и се оказа - извивката на стъпалото е много силно изразена, напречният свод е спаднал и то в различна степен за двата крака, поради което единят кривя навътре, а другия - навън. Това разбрах след като вчера ми направиха коментираното тук изследване в Плантограф, чакам стелките си понеделник, дано този път имам късмет..

Казвам този път, защото преди пробвах пак с индивидуални стелки в друга фирма - Ортотех. Едно много любезно момиче ми взе отпечатък - в седнало положение (!?) стъпих в някакъв материал. Когато ги направиха попитах какъв точно е проблемът, все пак останах с впеатление, че взимайки отпечатък, ще го отчетат и съответно коригират. Момичето не отговори, каза, че всичко си е направено както трябва, че в седнало положение като ми взимала отпечатък и кракът си заставал правилно (!?) Доста глупаво от моя страна да повярвам, но знаете - човек понякога иска като с вълшебна пръчица да му се решат проблемите..Поносих стелките, облекчиха донякъде болките ми, но веднага ги видях, че са абсолютно еднакви за двата крака, а сама бях забелязала как с единя стъпвам различно. Освен това не ставаха в никакви обувки, аз на равна подметка загивам и съответно търсех леко задигнати - е не! Confused

Бях ходила и в магазин Ходилеко, къдео стъпих на специалния им уред и продавачката по отпечатъка отсече - нямате никакъв проблем, но все пак може да опитате с тези сандали от 200лв.. Naughty

Съветът ми е преди да пробвате на своя глава стелки, обувки, т.н., направете някакво измерване на степента на плоскостъпие и едва след това търсете стелки, обувки..В болница Токуда също имало специална апаратура и правели стелки, но когато се обадих преди месец ми казаха, че е повредена и не знаели до кога..

Успех на всички!   bouquet

# 132
  • София
  • Мнения: 91
dobrojelatel
Какви са актуалните цени в Плантограф?
Отидох в Ходилеко и там ми казаха, че само на единия крак имам отместване на тежеста, но като цяло съм добре, но никога не е излишно да чуеш две мнения.
Каква е рализката между уреда за измерване в Плантограф и Ходилеко- някакви идеи?

# 133
  • Мнения: 0
z.o.z.z.y.
В Плантограф ми взеха 60лв за всичко. За разликата в апаратурата не мога да кажа, но най-глупавото в цялата история е, че след 2 седмици носене на стелките, се чувствам много по-зле. Започвам да си мисля, че има и някакъв друг проблем при мен, защото единият ми крак упорито се криви на вътре, дори когато съм на стелките и това не би трябвало да се случва. Като си подложа нещо на петата и проблемът изведнъж се оправя..което пък би значело, че и от Плантограф не са си свършили работата..Не знам вече, много ми е гадно, защото не мога да ходя нормално, а Плантограф са почти в полите на Витоша (Манастирски ливади), което н амен ми е много далече..

В момента търся добър ортопед, уж и в Плантограф имат ортопед, който не ме прегледа обаче..може би е трябвало да си поискам, не знам.. Някой може ли да препоръча добър ортопед? Предварително благодаря   bouquet

# 134
  • Мнения: 19 289
Здравейте отново!
Аз нося стелките от дъжд на вятър. Как успявате да ги напъхате в обувките си? През зимата беше ок в едни широки ботуши, но сега дори в балерини с един номер по-големи не успявам да ги нося, без да получа пришки.
Баща ми има много плоско стъпало и не може въобще да ходи пеш. Според вас дали ще има подобрение от стелките и трябва ли да ходи на ортопед първо?

Общи условия

Активация на акаунт