Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 642
  • 1 406
  •   2
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 958
hellche, първото колело на сина ми беше 12-инчово Дино с непомпащи гуми и пластмасови спици. Горещо препоръчвам! Спестява ти проблеми като помпане, лепене и смяна на гуми, счупени спици и т.н. А и колелото е леко и много лесно за каране. Peace

Да препоръчам и аз магазин "Дани", не само за покупка на колело, но и за аксесоари, ремонт и поддръжка. Ходихме там миналата седмица за смяна на гумичките на спирачките, че се бяха изтъркали и младежът направи цялостен оглед и регулира всичко, което не му се стори ОК. Купихме си светлоотразители за спиците и подпирачка, че като махнахме помощните гуми, колелото не можеше вече да стои изправено и малчо сега страшно си се гордее с "тунингите". Wink

# 406
  • София
  • Мнения: 1 711
Много благодаря за съветите Simple Smile А в този магазин има и Дино, така ли? Още днес или утре ще отидем да ги проверим и сравим на място. При нас също проблема е че искаме розово колело, но пък тя още не може съвсем да кара. На това което имаме трудно се докопва от брат си, а като се качи и трябва малко да я побутвам. Миналата седмица гледахме в Хиполенд, там имаше само 1 розово, на което врътна половин оборот и повече не поиска да се качи. То и малко странно седеше, като че ли не беше удобна рамката. Накарах брат й да се качи, като по-опитен да видим дали върви лесно, но той категорично отказа, защото било розово  ooooh! Joy Планът ми за сега е да вземем едно розово за нея, пък брат й ако се затръшка, ще купим и на него ако успее да подкара 14" или 16", а малкото ще му остане при баба му да си го кара там.

Renkata, а вие все още ли сте с 12"? Не помня по-напред дали беше писала... интересува ме горе-долу колко време ще карат 12"ката ако вземем такова. В момента сме 95 и 96см

# 407
  • София
  • Мнения: 958
Да, има Дино в магазинчето!
hellche, 12-ката я кара 2 години, но му я взехме, когато беше 86-7см, тази пролет му взехме 16 пак на Дино. Мерихме и 16-ка на Драг и още 2-3 други модела, но бяха някак по-малки и трябваше още от сега да вдигаме седалката. Едно 18'' му беше най по мярка (той е 106см), но не ни хареса, а и беше много по-тежко от това, което взехме.
За височина 95см подходящия размер е 14'', но може и 16-ката на Драг да ви стане, трябва да си ги премерите! Peace

# 408
  • София
  • Мнения: 3 676
И аз съм тръгнала за колело тези дни
Досега караше Дино 12'',страшно здраво колело се оказа при положение че стоя на тавана на село 5 години ново и неупотребявано...
Сина ми го потроши от каране ...и пак е в чудесно състояние
Сега искам пак на Дино да взема,но няма18" само 16''
Харесала съм модела на БенТен от сайта ,но още се двоумя,защото си мисля че 18"ще му е по-добре....и догодина ще може да си го кара...
Къде мислите че мога да намеря 18" колела - здрави като Дино?

# 409
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И аз съм тръгнала за колело тези дни
Досега караше Дино 12'',страшно здраво колело се оказа при положение че стоя на тавана на село 5 години ново и неупотребявано...
Сина ми го потроши от каране ...и пак е в чудесно състояние
Сега искам пак на Дино да взема,но няма18" само 16''
Харесала съм модела на БенТен от сайта ,но още се двоумя,защото си мисля че 18"ще му е по-добре....и догодина ще може да си го кара...
Къде мислите че мога да намеря 18" колела - здрави като Дино?

Синът ми кара това колело: http://www.misto-bg.com/puky/zl-18-alu-captn-sharky.htm и засега нямаме никакви проблеми с него. Най-вероятно ще може да го кара и още 3-4 години, защото седалката му е в най-ниско положение засега. Не знам дали ще е по-здраво от Дино... нашето не е стояло 5 години на тавана неупотребявано.  Wink

# 410
  • София
  • Мнения: 3 676
Извинявай но 369лв за колело което ще кара точно две години-на  мен ми се струва доста  Wink
Ще си остана с Дино,но за съжаление модел Бен 10 е изчерпан и ще вземем друго

# 411
  • Мнения: 7 947
Въобще не е въпросът къде е седалката, а големината на гумите и съответно диаметъра на окръжността, която детето описва с педалите. " години да го карате - може, ама надали детето ще му е удобно.

# 412
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Въобще не е въпросът къде е седалката, а големината на гумите и съответно диаметъра на окръжността, която детето описва с педалите. " години да го карате - може, ама надали детето ще му е удобно.

Ще го кара докато му е удобно - след това ще го продам и ще купя друг. Всичко зависи от това с какво темпо расте детето. Естествено, че няма да си мъча детето, ако колелото му е неудобно. И си в голяма грешка за седалката, защото геометрията на рамката е от съществено значение. А "големината на гумите и съответно диаметъра на окръжността, която детето описва с педалите" изобщо не са свързани - диаметъра на тази окръжност зависи само и единствено от курбелите на педалите. Не съм мерил, но на моя маунтин байк курбелите да са по-дълги най-много с 2 см.

# 413
  • Мнения: 7 947
Хаха, добре - синът ми е на 4 и малко. Кара 16ка, както казах и си мислех, че му е огромно. Да, ама се качи на 14ската на съседското дете. Врътна няколко пъти и каза - тия педали не са удобни. Защото описват много малка окръжност и това не му е удобно. И на мен не би ми било. Но ако мислиш, че на 12ка и на 16ка гуми можеш да сложиш еднакъв курбел - ОК, супер  Tired

# 414
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Хаха, добре - синът ми е на 4 и малко. Кара 16ка, както казах и си мислех, че му е огромно. Да, ама се качи на 14ската на съседското дете. Врътна няколко пъти и каза - тия педали не са удобни. Защото описват много малка окръжност и това не му е удобно. И на мен не би ми било. Но ако мислиш, че на 12ка и на 16ка гуми можеш да сложиш еднакъв курбел - ОК, супер  Tired

Виж сега, не искам да се заяждам, но синът ми расте, а не се смалява, както и твоят, разбира се. На 12-ка никога повече няма да се качи, така че не ми го давай за пример.
Както съм написал - синът ми кара с 18-ки. И именно затова мисля, че ще може да го кара по-дълго време. Защото когато синът ти е карал 12-ка сигурно е бил висок 90-100 см. висок сега да е 120-125 см. Това са 25% разлика. Мислиш ли, че всяка година ще стават с по 25% по-високи? И моят като се опита да се качи на старото си колело каза, че вече не му е удобно.
Не мисля, че курбелите за 16-ка и 18-ка са еднакви, но разликата не им е два пъти, нали?  Wink

# 415
  • Мнения: 7 947
Противоречиш си сама. Детето именно че расте - колелото умалява. Както сега не се качва на старото, така и след две години няма да се качи на сегашното. Спорът е смешен вече  Stop

# 416
  • София
  • Мнения: 44 088
Тигъра е мъж, не жена Wink
иначе е парв...рамката има доста голямо значение Wink не по-малко от размера на гумите. И седалката и кормилото за това са направени да се вдигат, за да растат с детето и има огромна разлика къде ти е точно седалката.
Колкото и бързо да расте едно дете, важно  е колелото да му е по мярка...като умалее се купува ново...ако ще да е през 2 години. Никога не бих купила на детето  колело , което му е огромно само , за да си спестя една смяна.

# 417
  • Мнения: 7 947
Тигъра ще пести - нали ще го карат 4 години. По тоя повод беше поста ми - ако не си доразбрала нещо - питай, ще се повторя, ако трябва.

# 418
  • София
  • Мнения: 44 088
напротив...няма да пести...просто едно колело наистина нормално като не го купиш с големи аванси си се ползва по 3-4 години....и да разбира се, че с времето се вдигат малко седалката и кормилото, това с нищо не прави неудобно за детето колелото.
моят син също ще си кара колелото и другата година...поне....без да  му е умаляло или нещо....и да догодина сигурно ще се наложи да вдигнем с  мъничко седалката, което не е никакъв проблем.


та така...не само диамутъра на гумите има значение. рамката и височината на д-то и кормилото са също толкова важни.
докато на детето му е комфортно и не се е прегърбило и не кара със свити колене, си е ок.

# 419
  • Мнения: 7 947
Е, нещо различно от мен ли написа  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт