Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 544
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 324
Но, като гледам е безмислено да ти пускам на личен, тъй като тигъра се рекламира съвсем открито.
mia a, ние също имаме велосипеди без педали, на два пъти по- ниска цена. Но, за едно тригодишно дете препоръчвам 14" или 16". Колелата без педали са за много по- малки дечица. Но, явно накой е намерил повод да си покаже сайта, отново.

Случайно попаднах на темата и тук ще кажа, че не съм изцяло съгласна с теб. Синът ми кара колело без педали от 2,5г, започнахме с Худора 12" (наистина е 2 пъти и повече по-евтино от Пуки), решихме за тази Коледа да го сменим с малко по-голямо на Кетлер (отново е по-евтино от рекламираното, защото за мен е безумно да се дават толкова средства за не толкова сложно техническо съоръжение), та несъгласието ми е, че детето може да е и на 4 години и пак да предпочита да кара колело без педали, а не 14" или 16" с педали  Peace

# 451
  • Мнения: 3 927
maia_a, и аз горещо ти препоръчвам да отидете на пазар с детето, то да пробва колелото, ти така най-добре ще прецениш. Но каквото и да вземете няма да го карате безкрайно много  Wink. Дъщеря ми караше 16"-ка от 4г. до 6,5 г. но последните месеци видимо се затрудняваше, защото й умаля. Изчаках само да мине зимата и сега, когато стана на 7 г. пак ще я водя на пазар за следващото колело  Simple Smile

За безпедалните мога много да споделя. С две ръце съм за него, само детето да е по-смело. Но съвсем не се оказва вярно, че от него по-лесно се минава на нормално колело. Горещо го препоръчвах на времето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141694.0

но моето дете ме опроверга. След като го караше от 2,5 г. до почти 4 г., след това повече от година искаше да кара Диното 16" само с помощните колеленца. Много й хареса да може да спира и в същото време да седи на седалката с крака на педалите Mr. Green; въртенето назад го практикуваше само да намести педалите, за да може да тръгне напред.
Така че деца всякакви, добре че моето въпреки паданията от безпедалното и разбитата и лепена уста не загуби кураж и продължи да харесва карането на колело.

А тигър-мигър ли е, граф-мраф ли е, не знам - направо прекаляваш. Върнах се да изчета годините, които не съм и в темата само твоята автореклама, на всяка страница, на всеки 5-6 поста. А спри се малко. Ако някой се интересува от инфо за колело, ще прочете малко повече и сам ще си направи изводите....

# 452
  • Мнения: 8 222
Тането, направили сте грешка, че когато сте прехвърляли детето от колелото без педали към това с педали, не сте махнали помощните предварително.  Wink Моят син пазеше чудесен баланс върху колелото си без педали, но когато миналото лято започна да кара и нормално колело, си поиска помощните. Беше на 3г и не, че е имал много ясна представа за какво са му, но ги видя на колелото и съответно пожела да си останат там. Ощо взето лесно го излъгахме, казахме му че ги махаме, защото им е необходим лек ремонт и като са готови пак ще ги сложим. Той, разбира се, лапна въдицата веднага. Като покара един ден колелото после вече въобще не се сети за тях.
Миналото лято в продължение на няколко месеца си караше паралелно и двете колелета. При всяко излизане в момента решаваше кое иска. Едва сега започна да кара само колелото и отстъпи колелото без педали на малкия. Само отвреме на време му го отмъква за някое кръгче. Все още му се кефи.

# 453
  • Мнения: 4 784
И аз да споделя нашия опит от колелото без и с педали. На две годинки като беше му взехме колело без педали. Не слизаше от него. Дъжд, сняг, студ, слънце, навсякъде се мъкнеше с колелото. На 3,5г. се качи на колело без помощни и за 2 минути го подкара, просто ни смая. Но определено от колелото без педали се беше научил на страхотен баланс, пускаше се по надолнище и издържаше дълго без да докосне земята, нямаше страх и това много му помогна.

# 454
  • Мнения: 3 927
Е, чак пък грешка. 16"-ката й идваше една идея по-голяма, когато я купихме и не я подкара веднага, затова не успя да мине веднага на нея. И се наложи да ги сложим. Не е изгубила нещо съществено  Simple Smile По-важното е, че караше колело и й харесваше.
Нагледах се на мъчещи се деца с тежки колела, само защото са били с 20-30 лв по-евтини от по-качествените, изкривени гръбчета на дъга, защото помощните бяха криви....Дино-то поне е измислено както трябва....И когато й дойде момента го подкара за минути....

# 455
  • Мнения: 501
Дъщеря ми ще прави 2 години и искаме да и купим колело за рожденния ден. Според мъжа ми е малка за велосипед с помощни гуми и предлага да купим триколка.Аз си мисля,че триколката много бързо ще и умалее и все си мисля,че се кара по-трудно.Според вас за 2-годишно кое е по-добре триколка или 12" велосипед? Тези без педалите отпаднаха като идея,много страшни ми се струват  Embarassed

# 456
  • София
  • Мнения: 2 530
Голяма е за триколки. Велосипед с помощни- 12" или 10".

# 457
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Голяма е за триколки. Велосипед с помощни- 12" или 10".

Триколките (не китайските) се препоръчват от производителите им за възраст 2+, т.е. ако родителите искат триколка - детето е точно на възрастта за нея.
Китайските триколки (масово им слагат 1+) са по-скоро колички, защото родителите ги използват като такива, отколкото като колела, които децата да си ги карат.

# 458
  • София
  • Мнения: 44 028
за дете на няма и 2 години - триколка...хубава обаче, че евтините трудно се карат...

# 459
  • Мнения: 501
Нещо не ме радват тези триколки  Confused Иска ми се да се научи да кара велосипед. Ще я заведем в магазина да пробвам как ще се чувства на него и на място ще преценим. Към триколки не проявява интерес. За сега сме се спряли на това http://xn--80aagchfanjcc6aftsr6a.com/detski-velosiped-ferrini-st … -2011-p-2405.html

# 460
  • Мнения: 3 993
И ние ще купуваме колело за 3-ия рожден ден. Доскоро имахме триколка, от бебешките, но много бързо й умаля, пък и не е интересна вече.  Simple Smile
Какво ще ми препоръчате, за първо колело на 3-годишна? Искам да е леко.
Връщам се да изчета цялата тема.

# 461
  • Мнения: 7 947
Синът ми става след малко повече от месец на 5 години. Чак сега колелото 16ка му е удобно. Това като информация само, че размерът има значение определено.

# 462
  • София
  • Мнения: 626
Синът ми става след малко повече от месец на 5 години. Чак сега колелото 16ка му е удобно. Това като информация само, че размерът има значение определено.
Зависи си и от детето, моят ин от 5 годишен кара 20ка. Най-добре детето да си пробва.

# 463
  • София
  • Мнения: 44 028
моят пък е на 5 и малко и 16-ката почва да му умалява...това ще е последно лято с нея...
Вилико...това вашето колела от както си го купила го подозирам, че си е една 20-ка.

# 464
  • Мнения: 7 947
Разбира се  Peace

Казах го по повод желанието на родителите обикновено да купят мааалко по-голямо, та да си го кара догодина, две още. Което често е неправилно. Например за дете на 2 години - 12ка, та да си го кара повечко.


Angel_Dust  Joy Всичко е възможно бе, като нямам книжка или документ - а на него не пише....

Общи условия

Активация на акаунт