Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 674
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 75
Защо да не карат нормални колела след като искат и могат.


Въпрос на предпочитание е:) Димитър може да върти педали и му харесва, но по му допада да тича с колелото без педали и/ли с колата. Къде е проблемът и защо изборът му трябва да ме притеснява? За мен е важно той да се забавлява. Всичките му превозни средства стоят паркирани в коридора и той сам решава с кое да излезе навън, както си избира сам дрехите и обувките Simple Smile Защо трябва на всяка цена да кара "нормален" велосипед ( както смяташе баща му ), а не това което му доставя по- голямо удоволствие?


п. п. zaki, вашите велосипеди изглеждат много добре Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 16:42 от grubby

# 511
  • Мнения: 8 228
Защо да не карат нормални колела след като искат и могат.

За по-малките деца един основен фактор е и теглото на велосипеда. Колелото без педали, което кара в момента малкият ми син е 4.5кг. Той самият е 12.5кг. Колелото, което кара големият е 12 цолово и тежи 7.5кг. По-голямото колело, което имаме е 14 цола и тежи 10кг. Големият го е карал 2-3 пъти и засега не иска да се прехвърля на него, въпреки че 12 цоловото вече му идва малко. Просто по-голямото все още му идва тежко и не иска да го кара.
Колелото без педали си го качваше/смъкваше сам по стълбите когато още нямаше 3 години, буташе си го спокойно нагоре по пътеките. Миналото лято си караше и колелото с педали, и колелото без педали. Двете си стояха в коридора и на момента решаваше с кое ще излезе. Едва тази пролет окончателно се раздели с колелото без педали, отстъпи го на малкия и започна да кара само нормалното колело. Навън в градинката обаче все още го взема да направи някое кръгче.

# 512
  • Мнения: 1 881
Вижте тук, цените са по - приемливи и за двата вида велосипедчета:

http://www.sportsdirect.com/tv-advert/bike-tv-advert?src=new-asotv

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 17:02 от Небесна

# 513
  • Мнения: 547
Това е същия сайт какво да гледат не разбрах.Цената зависи и от големината на велосипеда.

# 514
  • Мнения: 1 881
Да, но цената на тези без педали е 15 паунда, а на 14 - ките и 16 - ките - по 50-60 паунда, не са по 200 лева.

Ако някой е пускал линка преди, съжалявам, не съм видяла...

# 515
  • София
  • Мнения: 324
Аз благодаря за линка   bouquet
Наистина 10'' колела без педали за цена около 37-40лв сравнени с Кетлер за 80лв и Пуки за 113,50лв направо си е без пари. Друг е въпроса с качеството, но пък за една рамка с две колела, надали нещо няма да му е наред. Аз бих взела за малкото ми момиченце, но сега ще му е голямо. Ще изчакаме да пораснем.

# 516
  • Мнения: 75
Аз благодаря за линка   bouquet
Наистина 10'' колела без педали за цена около 37-40лв сравнени с Кетлер за 80лв и Пуки за 113,50лв направо си е без пари. Друг е въпроса с качеството, но пък за една рамка с две колела, надали нещо няма да му е наред. Аз бих взела за малкото ми момиченце, но сега ще му е голямо. Ще изчакаме да пораснем.

Да цената е ужасно примамлива Simple Smile Вярно е и това, че цената не винаги определя качеството . . .
 И все пак за последните две години не съм видяла/прочела някой да се оплаче от продукт на Puky, Kettler или Драг, а това поне за мен не е за пренебрегване Simple Smile
 (По- )Евтини колела без педали Hudora предлагат и в май тойс, намалени са от миналото лято, но от петте мнения на клиенти под модела, в който се заглеждах три бяха отрицателни, а два от лошите коментари - за фабрични дефекти . . . Е аз как да съм сигурна, че колелото което ще получа след N дни чакане ще е наред детето ми няма да е сред разочарованите ( три от пет )?
 И така заложихме на колело Puky без педали мога да кажа, че това колело си заслужава всяка стотинка Simple Smile Моделът, който избрахме е две дискови спирачки, стойка за паркиране, гумите му са помпащи се ( вътрешни и външни ), ръкохватките са с протектори, кормилото и колелата са със сачмени лагери . . .
 А колелото не е покупка за само един сезон и поне за мен си струва да се отделят повече пари, за наше спокойствие и за радост на децата ни ( разбира се )

# 517
  • Мнения: 1 881
Не съм рекламен представител на "Спортсдирект", нядявам се поне никой да не ме набеди за такъв. Просто предлагам алтернатива на по - ниска цена за хората с по - малки възможности, които все пак искат да купят колело на детето си, а нямат възможност да отделят 200 лева...
За качеството не мога да коментирам, понеже не сме имали такова колело, но скутера ни е на "Дисни", купен от английски сайт и е със страхотно качество, не е мръднал, а цената му там беше на цената на китайските скутери в БГ Peace

# 518
  • София
  • Мнения: 12 229
Моето пуки без педали за малката е вкъщи вече. Вчера от любопитство само го изкарах да го видя. Странно ми изглеждаше ,но ми допадна и гумите се въртят страшно лесно и леко, опитах аз леко да го подбутна. Нямам търпение сега да стане 4-ти, да го подарим на малката и да видим дали ще и хареса и на нея и как ще и е като размер, но мисля че ще и е напълно ок. Ако не то след няколко месеца макс Simple Smile

# 519
  • Мнения: 75
с риск да ме набедят, че рекламирам и Драг искам да споделя, че вчера разбрах защо има толкова добри отзиви за тях и конкретно за модела драгон Simple Smile и имах възможност да се уверя с каква лекота се кара това колело.
една периятелка на митко от седмица е с драг драгон 16 цола. преди това за три дни беше с
http://www.smilesbg.net/index.php?step=module_action&modname … cat=82&lang=2
еми измъчи се детето и го смениха. аз с тъпо и упорито убеждавах майката, че колелото си добро просто на момата й трябва време да свикне, но бърках и то много, рабрах го в момента, в който видях момиченцето да кара новия си Драгон, просто другото колело си е дръвро и не струва.
Дори моят юнак , който проявява огромен интерес към велосипедите, но винаги бързо се отказва, защото не се чувства сигурен, се качи на Драг- а и го подкара от раз сякаш това е най- простото нещо на света, а аз бях изумена Simple Smile
днес Димитър скочи от същият този драг, защото усети че губи контрол и колелото падна. е ми нямаше изкривени помощни гуми, откачена верига или разместено кормило. Хубавото си е хубаво Simple Smile

а сега да се върна към моята страст - велосипедите без педали. и отново да похваля нашето Puky - качеството му е без компромисно. ефектът от карането на такова колело е поразителен Simple Smile
като голямо предимство на моделите на пуки мога да изтъкна степенка, която липсва при например кетлер ( от същия ценови клас ), защото докато детето баланисра по време на инерцията от засилването, краката му удобно си почиват в/у нея ( достатъчно е голяма, за да събере две крачета 27 номер ). моят юнак й откри още едно приложение- стъпва само с едния крак, а с другия се избутва и твърди, че кара тротинетка Simple Smile и така без да подозирам колелото ни се оказа две в едно Simple Smile

някой се заггеждаше в 18 цоловите Пуки- та с педали.
моля Ви, ако сте избрали такова колело да споделите мнение, че след година две и ние ще купуваме Simple Smile

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 23:22 от grubby

# 520
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз все повече се замислям и може би ще взема по-евтините Пукита 18 инчови с педали на каките. Тоест тези които не са с алуминиева рампа и са по-тежки.
  За съжаление при нас не върви добре с колелото без педали. Успях аз да му спукам гумата или просто спадна. Съответно засега си седи таки и не се кара, но иначе малката почти се справяше, трябва и още съвсем малко, докато на каките им беше ниско, но и те го покараха малко и са позабавляваха
   Каките имат рожден ден август месец, така че дотогава все се надявам да успея да отскоча до склада и да ги видя наживо, защото за 600 лв, бих искала да съм сигурна в качеството. Дотогава ще се опитам да оправя това без падали, за да мога да събера още впечатления от него. Допадна ми, че пише, че имат контра, тъй като колелетата които карат в момента са си само със спирачки, които те не могат да натискат. Макар че, на пукито на малката спирачката се натиска страшно лесно и може би, ако и големите колелета са такива, те ще се справят.
   П.П Коригирах поста по отношение на резбата, не гарантирам, че това е проблема. А и определено аз съм виновна за спадането на гумата, както и май е изгубено капачето...  Така или иначе, ще трябва да се ходи, до сервиз. Незнам дали обаче стандартните вътрешни гуми за 12 инчови колелета, ще са подходящи или ще трябва да се свържа с вносителите. С лепене не ми се занимава, ако е спукана. Лепих два пъти вътрешната гума на пег перего триколката ми за малката след като веднъж я спуках и накрая просто се наложи да си купя нова вътрешна гума и от тогава нямах проблеми.
   Иначе колелото наистина се държи доста добре, вече няколко пъти го мятат на земята от право положение, и нещо като амортисьорче отстрани на кормилото умекотява удара и му няма нищо Simple Smile Страшно лесно се движи и изобщо си личи, че е изпипано.

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 23:52 от Aila

# 521
  • Мнения: 75
нямах идея, че резбата е по- особена, знам че гумите на колелета им без педали са малко по- широки от стандартна 12 инчова гума

puky имат ръчна помпа http://www.misto-bg.com/puky/hp-25.htm

п.п. а на вулканизатор не може ли да се залепи? виздала съм майки с колички е помпащи се гуми да ги ремонтират така Wink

# 522
  • София
  • Мнения: 12 229
  Редактирах поста. Утре ще опитам отново с помпата не за колелетата, а тази именно за количка с помпащи се гуми, на пег перего. С вулканизатор както съм написала по-горе нямам добри спомени. А и най-вече имам огромна липса на време. През седмицата съм на работа, а уикенда или съм сама с трите, тоест изключено е да ги мъкна и колелото също, а ако сме с мъжът ми обикновенно има нещо по-важно, което да се свърши.
   Каките все по-често питат за РД и за колелетата, едната със сигурност иска колело, другата не е толкова ентусиазирана, но отдавна не смея да купя нещо само на едната  Heart Eyes
   От около 1-2 седмици карат без помощни гуми определено са им малки 12-ките и мисля, че ще им е по-удобно с по-голям размер. Качваха са на приятелски драг няколко пъти. 16-ките ги карат много лесно и добре, но още сега седалката трябва да се вдига, което определено не ми допада. Със сигурност трябва и каски да купя отнякъде, защото Ваня успя хубаво да падне, докато гледаше назад и си обзаведе с рана и цицина на главата   Simple Smile

# 523
  • София
  • Мнения: 39 759
Един бърз въпрос. Смятам да поръчам на дребен колело без педали. На 3г е.
Колко цолови да са гумите. 12, 14?

# 524
  • София
  • Мнения: 12 229
  АнМари, аз наскоро купих на Елена ето това - http://www.misto-bg.com/puky/lr1-br.htm
  Тя стана сега на две годинки, дават го от две и половина, макар на кашона направо да пишеше 3. Гумите са 12 инчови и мисля, че е много подходящо за три годишно дете. Трябва да стъпва стабилно и да му е удобно за да го кара. Каките ми също го покараха малко, август правят пет, само дето им беше ниска седалката и кормилото, но не ми се занимаваше да ги вдигам специално за тях, но щеше да стане, ако го направя.
   http://www.misto-bg.com/puky/lr-xl.htm - това го дават от три плюс, но пак е 12-инчово, незнам каква е разликата с първото, освен че спирачките са две. Всъщнотс 14-ка не съм ровила, защото не ми е трябвало, но незнам дали и кой предлага.
   Според мен, като порасне по-нататък може протсо да му вземете и едно хубаво колело с педали, което да си кара Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт