Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 664
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 728
И ние търсим за госпожица 24 цола, днес харесахме на крос модел  ALISSA, много интересно че надписа CROSS беше малко по различно изписан, ако ме разбирате в интернет никъде не видях точно така изписана марката. Не знам дали е от значение newsm78, да е нов модел 2015г., но в нета никъде не го срешнах

# 991
  • София
  • Мнения: 1 197
ровя се назад из темата, но да попитам ... нашия батко сега е  на 5 и половина, има само баланс колело ... до преди година и половина дори не искаше да го погледне ... миналото лято започна да го кара и вече се справя идеално, но определено му е безкрайно малко ... той е 117см. искам да му взема колело с педали и помощни колела, но много се чудя за размера ... качих го на 16 и изглежда ОК, но дали няма да му умалее бързо  Thinking 20 гледах огромно ми се струва, а и не знам могат ли на 20 да се монтират помощни колела  newsm78 другия вариант 18 ... чудя се възможно ли е да започне да кара без помощни колела .... много ми е трудно, тъй като аз самата не умея да карам колело Rolling Eyes Blush Crazy всеки съвет ще ми е добре дошъл Peace

# 992
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние сме на 5 и малко и сме с 20" без помощни. Не му слагай в никакъв случай. Но може да му е неудобно тепърва да се учи на него да кара с педали. Наистина си е голямо колелото. Ако имате възможност да вземете за малко някакв по-малко да свикне да кара и му купете 20".

# 993
  • Мнения: 130
Здравейте! Надявам се тук да отрия идея за първото колело на сина си. Това лято ще стане на 3 г. В момента е около 95 см и тежи 13.5 кг. С баща му мислехме да прескочим баланса и да му вземе 12 или 14 цолово с помощни колела. Но тази ни идея сякаш противоречи на прочетените по-назад препоръки именно за баланс.  ooooh! Ще ме насочите ли към нещо подходящо?  Hug

# 994
  • София
  • Мнения: 12 229
Според мен ако е свикнал и си пази баланс и кара добре колелото без педали, може спокойно да минете и на нормално без помощни гуми. Малката след баланс байка мина на 12 инчовите на каките с помощни, но ги ползвахме само за няколко дни докато се научи да върти педалите, можеше да стане и без тях съвсем спокойно ако я бях държала един два пъти докато схване как да върти или дори и без това най-вероятно. Тя беше към три годишна тогава. Вие сте по-големи и най-вероятно съвсем бързо ще схване как се въртят педалите, най-важното как да пази баланс си го знаят перфектно. Защо не опиташ с колело на приятелче, предполагам че веднага ще може и ще почне да го кара и няма да се притесняваш по-късно при избора.

# 995
  • Варна
  • Мнения: 87
ровя се назад из темата, но да попитам ... нашия батко сега е  на 5 и половина, има само баланс колело ... до преди година и половина дори не искаше да го погледне ... миналото лято започна да го кара и вече се справя идеално, но определено му е безкрайно малко ... той е 117см. искам да му взема колело с педали и помощни колела, но много се чудя за размера ... качих го на 16 и изглежда ОК, но дали няма да му умалее бързо  Thinking 20 гледах огромно ми се струва, а и не знам могат ли на 20 да се монтират помощни колела  newsm78 другия вариант 18 ... чудя се възможно ли е да започне да кара без помощни колела .... много ми е трудно, тъй като аз самата не умея да карам колело Rolling Eyes Blush Crazy всеки съвет ще ми е добре дошъл Peace

При всички случаи наистина не слагай помощните колелца. Щом е придобил навика да пази някакъв, какъвто и да е баланс, бързо ще се научи да кара детското колело. А пък че бързо ще му умалее - то е ясно, нека расте детето.

# 996
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Здравейте! Надявам се тук да отрия идея за първото колело на сина си. Това лято ще стане на 3 г. В момента е около 95 см и тежи 13.5 кг. С баща му мислехме да прескочим баланса и да му вземе 12 или 14 цолово с помощни колела. Но тази ни идея сякаш противоречи на прочетените по-назад препоръки именно за баланс.  ooooh! Ще ме насочите ли към нещо подходящо?  Hug

А защо мислите, че колелото за баланс не е подходящо? И да вземете 12" или 14" колело с помощни - все толкова време ще го използва. Но ще бъде по-тежко и по-неудобно и за него, и за вас от колелото за баланс.

# 997
  • Мнения: 798
ровя се назад из темата, но да попитам ... нашия батко сега е  на 5 и половина, има само баланс колело ... до преди година и половина дори не искаше да го погледне ... миналото лято започна да го кара и вече се справя идеално, но определено му е безкрайно малко ... той е 117см. искам да му взема колело с педали и помощни колела, но много се чудя за размера ... качих го на 16 и изглежда ОК, но дали няма да му умалее бързо  Thinking 20 гледах огромно ми се струва, а и не знам могат ли на 20 да се монтират помощни колела  newsm78 другия вариант 18 ... чудя се възможно ли е да започне да кара без помощни колела .... много ми е трудно, тъй като аз самата не умея да карам колело Rolling Eyes Blush Crazy всеки съвет ще ми е добре дошъл Peace
Не взимай 16-ка. Още наесен ще му е малко. Дъщеря ми е точно със същите параметри - ръст и години и кара 20-ка със скорости с лекота. Щом е свикнал да пази равновесие на баланс байка, ще се научи много лесно, помощни гуми не му трябват.

# 998
  • София
  • Мнения: 1 197
Много ви благодаря за съветите Hug Peace  bouquet качих го на 20ка, но тъй като няма никакъв навик да върти педали .... трудна работа ... взехме 16 с помощни, като идеята е до няколко дни да ги махна, колкото да се научи да върти ... и тъй като имаме и малка кака ентусиаст, да го кара тая година той, догодина ще му вземем 20 а това за сестра му ....  Crazy това му е хубавото на многото деца Crazy всяка покупка си изкарва парите Joy

# 999
  • sofia
  • Мнения: 8 936
ровя се назад из темата, но да попитам ... нашия батко сега е  на 5 и половина, има само баланс колело ... до преди година и половина дори не искаше да го погледне ... миналото лято започна да го кара и вече се справя идеално, но определено му е безкрайно малко ... той е 117см. искам да му взема колело с педали и помощни колела, но много се чудя за размера ... качих го на 16 и изглежда ОК, но дали няма да му умалее бързо  Thinking 20 гледах огромно ми се струва, а и не знам могат ли на 20 да се монтират помощни колела  newsm78 другия вариант 18 ... чудя се възможно ли е да започне да кара без помощни колела .... много ми е трудно, тъй като аз самата не умея да карам колело Rolling Eyes Blush Crazy всеки съвет ще ми е добре дошъл Peace
Не взимай 16-ка. Още наесен ще му е малко. Дъщеря ми е точно със същите параметри - ръст и години и кара 20-ка със скорости с лекота. Щом е свикнал да пази равновесие на баланс байка, ще се научи много лесно, помощни гуми не му трябват.
Не е точно така, защото дъщеря ти вече кара.
Малкият ми син се научи да кара колело миналото лято, тамън завършил първи клас. До тогава просто отказваше да се качи изобщо. Научи се на 16", малко му беше ниско, но се чувстваше сигурен, че може да стъпи и самото колело е значително по-леко. Търчах придържайки го два дни и тръгна диването.
Пробвахме на 20", но тъй като не беше свикнал още с карането и нямаше увереност си караше малкото до края на лятото. Онзи ден се качи на 20" -ката и го подкара без проблем.

# 1 000
  • Мнения: 1 110
Още един глас за Драг Peace В момента синът ми кара Drag  Hacker 20" Имаме обаче един проблем Simple Smile Много обича да минава през локви, а колелетата нямат калници  Wink

# 1 001
  • Мнения: 4 761
Здравейте! Надявам се тук да отрия идея за първото колело на сина си. Това лято ще стане на 3 г. В момента е около 95 см и тежи 13.5 кг. С баща му мислехме да прескочим баланса и да му вземе 12 или 14 цолово с помощни колела. Но тази ни идея сякаш противоречи на прочетените по-назад препоръки именно за баланс.  ooooh! Ще ме насочите ли към нещо подходящо?  Hug

Детето може ли да върти педали? Въртенето на педали не е никак лесно от гледна точка на моторното развитие на детето. Балансовото колело е по-лесно за каране, отколкото триколка - каза ми го лекарката, при която водя детето на психомоторна кинезитерапия. Ако вашето дете не може да върти педали (а предполагам, че не може), колелото с педали ще му бъде много трудно + самото колело е изключително тежко.

Моето дете, което на килограми е колкото вашето, но е високо 98 сантиметра и през септември ще навърши три години, от едногодишен кара балансово колело. Онзи ден му взех ново, по-голямо, тъй като миналогодишното му е ниско - ето го:
 
http://www.amazon.de/PUKY-4054-Laufrad-LR-gelb-schwarz/dp/B0064A … 8ZBN8GJM2DDCJ8GG2

За карането няма никакъв проблем с равновесието, но колелото е тежко и когато набере скорост надолу, става много бърз и невинаги успява да спре с краката. Колелото има спирачка, но той все още не знае как да я използва, дори ръчичката му не може да я обхване като хората, за да я натисне силно.

# 1 002
  • Мнения: 501
Дъщеря ми никога не се е качвала на велосипед с помощни гуми. На 2 години и купихме баланс велосипед,кара го до 5-тия си рожден ден,когато получи Drag Rush 20" и на 2-рия час го караше без никакви проблеми. Сега със сина ще процедирам по същия начин. Гледам децата в парка с колело 12" -14" с помощни гуми и педали откровено си се мъчат,родителите ходят по тях да ги засилват,или ги дърпат за кормилото,велосипеда се криви,ужас. Баланса е лек,удобен за детето,а и за родителя да го носи Wink
А и най-важното според мен,вероятността да падне и да се нарани с баланс велосипеда е много по-малка.

# 1 003
  • Мнения: 4 761
А и най-важното според мен,вероятността да падне и да се нарани с баланс велосипеда е много по-малка.

В това не съм убедена, но може би зависи от начина на каране. Моето дете, понеже е диво, обича да се спуска, да се засилва, да прави ''бум'' в стълбовете - затова купих метално колело, а не дървено. Онзи ден, когато не успя да спря, се изльоска на паважа - за малко да излети на платното. Определено балансовото колело е по-бързо от колело с помощни колелета, развива по-голяма скорост и съответно е по-трудно за упражняване на контрол. Ако детето кара до теб - ок. Моето обаче обича да кара бързо и не го удовлетворява карането със скоростта на ходене пеша.

# 1 004
  • Мнения: 501
Дъщеря ми не е падала сериозно с него,въпреки,че и тя все по стръмнини се спускаше и се засилваше много,но когато краката са на земята,контрола на детето е по-голям.Докато когато е свикнало,че нещо го крепи пада по-лесно. Нямам опит с обикновено колело,съдя по приятелите и с такива,когато завиваха много често се преобръщаха и падаха,а падането е сравнително по от високо. Във всички случаи каската е задължителна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт