Какви са минусите на това,че детето ми не е припознато?

  • 5 879
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54
знам си го аз Hug щастлива съм, че от цялата помия не позволих на оня мухъл да си протяга мръсническите ръце към детенцето само,за да тормози мен  Crossing Arms
my_everything: И аз ще ти пиша, от опит. Wink Само можеш да се радваш, че не е припознал детенцето! Минусите са много повече от плюсовете (освен ако таткото не е милионер с дворци на Бахамите - тогава си струва да го чакаш да се гътне) Simple Smile За всяко пътуване на детенцето трябва неговото съгласие, е да де, но когато няма благоволението на "тати" какво става? За да му извадиш паспорт - пак трябва присъствието на "великия тати". Я си представи, че срещаш баш принца и иска да ви заведе на едно дълго околосветско с детенцето, а гадинката не дава благоволението си!Според мен приоритет е свободата - твоята и на детенцето!

# 46
  • Мнения: X
Ами и аз имам приятелка, която няма баща, е не пише в акта й за раждане 'баща неизвестен', но го е виждала няколко пъти в живота си, еми сори, ама си е с изкривявания. Но може би там и майка и има вина, щото я е метнала на баби и лели и никва не се е веснала. Незнам, не искам и да знам. Избор не виждам да имаме някакъв.

# 47
  • Мнения: 103
Моето дете е припознато от създателя си и това ми носи куп неприятности.Преди всячески го манипулираше и му пълнеше главата с простотии от рода на / голям боклук е майка ти / Сега от година и нещо този човек не е търсил контакт със сина си, не знае здрав ли е, жив ли е, как се справя в училище. Сега го съдя защото живея в чужбина и за да взема детето трябва да искам разрешение от него. Да ама мога ли да го търся всяка година да ми прави пълномощно  Naughty Няма минуси от това че детенцето ти не е припознато, а дори и да има те са много по малко от плюсовете. Е да губиш една мизерна издръжка, която едва ли може да ти компенсира глупостите които създателя може да ти стовари на главата ако е дал името си.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 477
Ами и аз имам приятелка, която няма баща, е не пише в акта й за раждане 'баща неизвестен', но го е виждала няколко пъти в живота си, еми сори, ама си е с изкривявания. Но може би там и майка и има вина, щото я е метнала на баби и лели и никва не се е веснала. Незнам, не искам и да знам. Избор не виждам да имаме някакъв.
Ееее, чакай сега...То ако и майката е дезертирала от отговорност тогава нещата се свеждат до - зарязване и от двамата родители! И въпреки това всичко е индивидуално. Моята племеница е отгледана от баба/дядо, но не виждам да има изкривявания. напротив - има си изключително свястно гадже и доста години вече   живеят заедно и то в чужбина. Мисля, че имат идеи и за деца и много им се радвам какво хубаво семейство са!

# 49
  • Мнения: X
всеки случай е индивидуален, разбира се, аз съм гледана от двама родители, и пак съм с изкривявания  Mr. Green, така че нищо не значи
според мен дете без баща си е дете в риск, па каквото щете ми говорете , мож да ме оплюете спокойно, денонощно се разкъсвам между изкарване на пари, гледане на дете и поддържане на елементарна хигиена вкъщи да не ни налазят хлебарките - еми не успявам и с трите неща и това е - който твърди че е перфектен - не е никак искрен - може да драматизирам леко, но това си е чисто дете в риск

# 50
  • Мнения: 402
всеки случай е индивидуален, разбира се, аз съм гледана от двама родители, и пак съм с изкривявания  Mr. Green, така че нищо не значи
според мен дете без баща си е дете в риск, па каквото щете ми говорете , мож да ме оплюете спокойно, денонощно се разкъсвам между изкарване на пари, гледане на дете и поддържане на елементарна хигиена вкъщи да не ни налазят хлебарките - еми не успявам и с трите неща и това е - който твърди че е перфектен - не е никак искрен - може да драматизирам леко, но това си е чисто дете в риск

Това няма общо с припознаването. Едно мърляво име там в акта кво общо има , като го няма у дома?
Да, дете в риск е, и какво мога да направя?

# 51
  • Мнения: 118
Щото па като чистиш и на татко му, за всичко ти остава време  newsm78

# 52
  • Мнения: 911
Щото па като чистиш и на татко му, за всичко ти остава време  newsm78

Рискът е само да не ни напъплят хлебарките  Mr. Green ! С другото все някак ще се сборим! Ама ако на всичката лудница в момента, трябваше да угаждам и на капризен чистофайник, щото апцилютно няма вариант моичкият да го открия някога в банята да лъска тави (Стън! Блян ще ми остане онази легендарна снимка цял живот!!!) - е те тогава рискът за моята психика (съответно и тази на детето) щеше наистина да съществува.

# 53
  • Мнения: 54
Щото па като чистиш и на татко му, за всичко ти остава време  newsm78
Simple Smile  bouquet

# 54
  • Мнения: 118
Пссст! Срещу хлебарките имам две изпитани средства:
1. Отрова срещу колорадски бръмбари
2. Котка  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 623
Щото па като чистиш и на татко му, за всичко ти остава време  newsm78

Щото пък таткото, по рождение е с ръцете отзад и не може да се включва или к'во?... примерно

# 56
  • Мнения: 118
Дани, айде да говорим от собствената си камбанария. Моичкият за две години съвместен живот две вилици е измил...
РЯДКО се включват мъжете в домакинството. Много сме близко до ориента и това се смята за "женска" да не кажа направо "женчовска" работа. Унизително, видиш ли. Нека не ти звуча еманципирано или глупаво, но просто не е много справедливо и двамата да се връщат в 8 от работа и жената (аз) да хуква да мие, да готви, да чисти и пере, докато партньорът се кльонцва пред телевизор/компютър (не, не гледа детето междувременно).

Така че, да с ръцете отзад са повечето мъже. И не се включват. Не просто примерно - РЕАЛНО.

Поздрави!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 477
Ани, много добре си го казала....Наистина повечето мъже са с ръцето отзад и са допълнително бреме в живота. Колкото до това, че като няма баща детето е в риск...склонна съм да не се съглася! Може и с двама родители да е и те да тичат - работа, дамакинство, оцеляване и да нямат и минутка за детето...тогава е в много по-голям риск....А на мен ми се струва, че когато родителя е един...аааа една - най-често това е майката и тя намира някак повече време да види детето си. Казвам го точно от моята си камбанария - много ми е гот свободното време да го отделям на детето си, а не на някой с ръчонките отзад да му сервирам ракийката и салатката.
Колкото да хигиената - решила съм проблема с жена, която идва да чисти.
А иначе бачкам яко, имам жена, която прибира малката от градина...но после вечерите са нашето време за купон...Смея да твърдя, че разбирам доста добре детето си и съм близка с нея.....Вярвам, че ще запазя тази близост и в опасната възраст и дано намаля риска!

# 58
  • Мнения: 118
  bouquet
Моргана, аз забелязах за себе си, че откакто сме сами имам много по-... как да кажа мила връзка с детето. Иска ме, чака ме, гушка ме... Преди времето заедно се изчерпваше с приспиването. Просто му посвещавам много повече грижи, най-малкото защото сме си двамката и играем, излизаме навън. Преди в почивните дни беше почти абсурд да накарам баща му да излезем. А сега просто си хващаме двамата едно кило банани и хукваме - на зоологическата, че ни е близко Simple Smile
Отивам сега да го приспя, че го поглезих и му изпържих филийки след двучасовата разходка  Flutter

# 59
  • Мнения: 624
Според мене няма  минуси. Всичко зависи от хората, от самия баща. От 2 дни  се каня да ви пиша, Моргана ме е изпреварила - какво правим с припознал баща - използвач, ако нещо се случи с майката. Точно този въпрос си зададох и с взех мерки. Дъщеря ми е родена по време на брак с подобен баща. След дело той вече не фигурира в акта за раждане. За 18 год. с баща-неизвестен не сме имали проблеми. В училище  акта за раждане само се представяпри записване в 1 клас,  но не остава там. Едва ли на някой му влиза в работа има ли баща или не. Единственото предимство, което е ползвала - безплатно явяване на изпита след 7 клас. Даже тогава една лелка от комисията се очуди, че не изглеждам циганка, а си искам предимството. В детската градина - казаха ми, че 1/2 такса се плаща само, ако детето е сирак, бащата умрял. В 9 клас на деца с 1 родител се полагаше някаква стипендия - пак трябвало бащата да е умрял. Детски не съм взимала - надвишавам дохода. Така че, помислете си От една страна е дорбе детето да има наследство, но - така и боклука става ваш и на детето наследник. Да не говорим да законните номера бащата-боклук да си скрие наследството/продажба на имоти и др.-адвокатите знаят. Всеки случай е различен, не се впечатлявайте от оценки на разни отрудени лелки в общината.

Детето ти е родено по време на брак и сте оспорвали произход  по съдебен път Winkне заблуждавай питащите , след като се е стигнало до там просто съпругът ти не е бил баща на детето . Напълно го разбирам ,човека , няма да се интересува и т.н. и ще е как го казахте "подобен баща"...я си помислете длъжен ли е да гледа и издържа чуждо дете ,което жена му е родила  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт