В групата на дъщеря ми деца нахапаха бебе.

  • 4 179
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 750
В нашата ясла бяха 22 деца с 1 сестра и 1 лелка, само по обед ставаха 2 сестри. Ама какво е това бебе на 10 месеца в ясла. При нас трябва да може стабилно да ходи, за де е на ясла. Shocked
Детето не е на 10 месеца а на 1 година и половина.
По закон в ясли се приемат деца на възраст от 10 м до 3 години. Това, че във вашата ясла не приемат, значи не спазват закона. Синът ми, както и други деца в тази ясла тръгнаха на по 10 месеца, без оглед могат ли да ходят или не, хранят ли се сами или не, дъвчат ли ...и т. н. Персонала се съобразяваше и продължава да се съобразява с индивидуалните нужди....но това е друга тема.

# 61
  • София
  • Мнения: 229
Аз пък съм на мнение , че тези прословути лелки трябва да си гледат работата. Като не им изнася да гледат толкова много деца да отиват да гледат по едно дете за по 500 - 600 лв. Стига са се оправдавали само, че са им по много децата. Като споделям с мои приятелки от провинцията те ми казват, че в яслата са махнали памперса, биберона , а  в техните групи също са по 18 - 20 деца. Нашите лелки върнаха сина ми към памперса и изпаднаха в див ужас като им казах , че не искам да го слагат. За един месец се беше напишкал точно 1 път /направо си ошашавих детето с това пиш/ какъв им е проблема само мрънкат. Аз и да имах финансовата възможност да си гледам детето и да не трябва да работя пак щях да го дам , защото там е сред деца и става малко по самостоятелен. Когато Оги е правил бели в яслата са го наказвали което е редно и аз така правя вкъщи. За мен не е редно да има деца над 3 годишна възраст, защото в нашата група са няколко такива.

# 62
  • Мнения: 152
...ако не са кучета, ще са плъхове.., а ако и те не са...ще са децата! Ненормална държава... с ненормални поданици, дори и децата.
Но пък нека да свикват... щото и без това нищо хубаво не ги очаква като пораснат...

# 63
  • София
  • Мнения: 750
Аз пък съм на мнение , че тези прословути лелки трябва да си гледат работата.
Виж, темата не е за това....и никоя от лелките в случая не се е "оправдавала" - аз ги оправдавам - тези лелки, от тази ясла.Това, че ти не си доволна от вашите лелки е съвсем отделна работа.  Crossing Arms

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341

На такива лелки си попаднала, не слагай всички под общ знаменател  Peace Констанца преди яслата пищеше от гърнето, не заспиваше без биберон. Биберона го отказа за 1м в яслата, а памперса махнаме няколко месеца, след като тръгна на ясла за една седмица. И аз не бях особено очарована от персонала, но поне ми връщаха здраво, право и чисто детето.

# 65
  • Мнения: 5 026
Това е моята тема. Синът ми от месец е на ясла и в продължение на 1 седмица, всеки ден се връщаше нахапан, одран, ожулен от едно момченце. Първият път хем ми беше смешно,че бебета се бият, хем жал...но се повтори,потрети... Казах на една от сестрите, отговори ми :"И аз имам следи от това дете!". Премълчах. На следващата сутрин й показах кошарката от ухапването, след като ги бях предупредила и тя зяпна-ама как е станало, не било при нея. Сега казвам сутрин,че се надявам да не го прибера нахапан и удрян. Тя ме посъветва да изчакам майката на бесника и да говоря с нея. Не смятам да го правя, поне за сега.Не тя е в групата да гледа децата.Иначе моето дете повтаря все Дани, когато и каквото и да го попитам-къде се ожули, одраска ли се? Страхува се и не ми е прятно!

# 66
  • Мнения: 3 500
Между другото те наистина се шашват като стане нещо такова. Много се притесняват, червят се, извиняват се. Не са лоши лелките. По-скоро условията са такива, че децата са много, има и по-буйни, а възпитателките са малко. Просто трябва да се намери вариант подобни инциденти да се ограничават. В повечето случаи последиците са безобидни, но понякога може да се случи и нещо много по-сериозно. А за това всяка майка се притеснява. А аз съм си от доста притеснителните, още повече, че съм се сблъсквала със страданието на детето ми поради немърливост и тогава съм не само потресена и ядосана, а и не мога за нищо на света да оправдавам.

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле! Не знам какво да кажа, малко ще поразмишлявам върху темата.... Но 30 деца в 1 група са наистина много!  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа честно, наистина много ви съчувствам. Единственото, което ми идва на ума е "на маймуни ни обърнаха". Нищо не е както трябва нито с яслите, нито с градините, нито с училищата. Сега се притеснявате напълно основателно за хапането, а после ще бъде откровеното сбиване, а в училище, както стана ясно тези дни се случват много страшни неща.

# 69
Бях тръгнала да пускам нова тема, но видях тази и се спрях.
Та, по темата, синът ми е на 2,2 г. и от 4 месеца някъде ходи на ясла, като повечето време си е бил вкъщи по болест - 1 седмица ясла, две - в къщи. Ходи с плач, всяко второ изречение му е "Мама дойде вземе" - с повод и без повод. Плаче и през нощта, преминава рязко от добро настроение в плач - изглежда се сеща за нещо неприятно.
Отскоро, пък, почна да ни дърпа ушите /на мен, на баща си, баба му и т.н./. Много се притесних, тъй като ние не сме му посягали по никакъв начин, нито сме го наказвали. Освен това посяга да удря - нас, други дечица ...
Като го питам от кого е видял такова нещо, или мълчи, или механично повтаря моите предположения - "Децата ли ти дърпаха ушите?" - "Да", "Госпожата ли ти дърпа ушите" - "Да", така че не е ясно каква е истината.
Те, сега, след оредяването на редиците през зимата, са стигнали близо 30 деца в група, та представям си каква лудница цари ...Като говорих с госпожите /лелките/, те естествено казват, че някои от децата дърпат ушите на другите.
Ама аз като си мисля, и като им гледам манталитета /с цялото ми уважение, защото контраотговора е: "Върви си дай детето в частна ясла", а ние нямаме тази възможност,/а и бройката деца, която им е поверена, не уши ще дърпат, а не знам какво.
Истината е, че нещата са сложни - децата са много, яслите малко , персонала - с ниски заплати и демотивиран съвсем разбираемо, остарели представи за възпитанието, и прочие, и прочие...
Явно са в сила законите на джунглата, който се справя и оцелява, продължава нататък.
То пък, от друга страна, ако раснат без конфликти, сблъсъци, в някаква хармонична идеална среда, нали после пак рано или късно, ще се сблъскат със съответната социална среда - изискваща, поставяща граници, налагаща санкции.
Остава ми да се надявам, че дърпането на ушите е само между децата, и да се стараем вкъщи да компенсираме с мнооого любов и така...

# 70
  • Мнения: 6
Имам регистрация, ама що не излиза, не знам

Общи условия

Активация на акаунт