??? към опитните мами

  • 1 702
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте моми4ета,

Имам нужда от съвет...Дребния разви много лош навик от няколко седмици - запо4ва да реве в момента в който изляза от стаята. Не става въпрос за мрънкане, а за реване до посиняване, с хълцане, 3 реда сълзи и про4ие. Пищи като 4е го колят!

Къщата ни е голяма, има стълби, не мога да го разнасям навсякъде с мен (а и напоследък ме мъ4ат бъбреците и не бива да се напрягам). До сега съм се опитвала да му говоря през бебефона, да му оставям любимите му игра4ки, да му пускам музина/радио/детски приказки, да го оставя да се нареве (издържах да го слушам 25 мин, уплаших се 4е ще му стане нещо и го гушнах)...пробвах даже да го оставя пред телевизора... Нищо не помага!

Сигурна съм 4е нищо му няма, защото по4ти никога не пла4е когато съм с него, а и не спира да лази, да се търкаля, а напоследък по4ти е усвоил и сядането без помощ...

Давайте идеи защото къщата ми е заприли4ала на студентско общежитие, аз ходя неогладена и рошава (дребния не понася звука на сешоар)... и мъж ми по4ва да се дразни...  Rolling Eyes

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 553
поумнява ти човечето, издигнала си му се в очите така да се каже  hahaha hahaha

пробвай ако си в стаята до какво разстояние от тебе остава спокоен, има нужда да те чува, от зрителен контакт и т.н. ако не се занимаваш с него, а с някаква работа но е в стаята при тебе спокоен ли е -ако те чува, ако те вижда?

по принцин е най-добре да не се чувства така- за него си е истинско, на тази възраст бебетата не осъзнават времето, не осъзнават че тебе те има и когато не те виждат, нито че \пак ще се върнеш. тебе те няма тук и сега и това си е една бебешка трагедия.

колкото повече пъти се случва това и му се натрупва, толкова по докъсно ще ти е залепен за полата, може би по-неуверен...
опитай се да го свикнеш да те наблюдава как домакинстваш и ако трябва го взимай с тебе в кухнята, или където имаш работа а от друга страна, ако трябва направи някакаво разместване и се събери максимално на 1 етаж за да не се претоварваш.
и аз живея в къща, моя син е на 5 месеца и имама една количка на двора и една вкъщи/взех от продавалника една/, с която си се разкарваме из стаите заедно.
на мене ми е второ имам и първокласник вкъщи, повече заради баткото не мога да го оставя да плаче, за него  енемислимо което и да е дете ей така да бъде оставено да плаче..
понякога децата са по-мъдри от нас....



# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Честно казано не съм оставяла детето си само ако плаче. Само е стояло за 5 минути ако съм в тоалетната ит.н.
Пробвала ли си купиш слинг- така ще е близо до теб.
Лично ние живеем, за разлика от вас, в малък апартамент от  2 стаи- които вече са превърнати в детски помещения, защото в която стая съм аз , в нея е и детето.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм оставяла децата си да пачат-къса ми се сърцето като ги слушам  Cry

# 4
  • Мнения: 4 111
И при нас е така, но не го оставям да плаче. Вземам го с мен навсякъде и той е щастлив.

# 5
  • Мнения: 5 026
И при нас е така, но не го оставям да плаче. Вземам го с мен навсякъде и той е щастлив.
Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
и ние сме в такъв период.слагам го в хола и се крия зад секцията и пищи,покажа се-спре ooooh! и аз съм в чуденка,а вече си тежи и не мога да го влача на гръб

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Вероятно искрено се плаши, че ще изчезнеш... Не мога да ти дам смислен съвет, освен, ако ти е възможно, да вземеш помощ. В смисъл, гледачка, помощник, баба-дядо, изобщо, възрастен човек. Така че да можете постепенно да го свикнете с идеята, че 1) мама се изгубва, но се появява своевременно и 2) винаги има на разположение някого, който да извика и 3) не е страшно да си сам, а е забавно и ти дава възможност да "разбойничиш". Какво и да измислиш, НЕ вземай слинг или средство, което да те заробва. Ако не можеш да си позволиш помощ, опитай да го научиш да лази след теб, когато си реши... Един вид, не си затворник, като искаш, ела и ти, нещо такова... За стълбите ще отнеме известно време докато се научи, особено надолу, но смятам, че ще се справи с показване и подходящия стимул - ела при мама, не е страшно... Щом вече си лази, бързо може да се научи да пълзи на 4 крака, а така развиват неподозирани скорости.

Ами... това е. Научи го да пълзи. При всяко положение.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
Охх... и ние сме така Confused

# 9
  • Мнения: 9 814
Просто малкото човече осъзнава, че вече не е част от мама, а самостоятелен индивид. Това откритие, което обикновено става към 6-ия месец, прави бебетата раздразнителни и те отреагират точно така както ти описваш-плачат щом мама излезе от полезрението им, не искат и за минута да остават сами. Дори и да говориш по бебефона, едва ли ще има ефект. Светът на бебето е това, което вижда, за него не съществува понятието "мама е в другата стая".Освен това в тази възраст бебета се опитват да предизвикат чуждото внимание именно с такова поведение. Вече започва и първите опити за предвиждане на вашите реакции- т.е. то е достигнало такъв етап на развитие, че знае, че щом се разплаче вие ще постъпите по обичайния за вас начин, например ще го гушнете или ще му предложите вода.

# 10
  • Мнения: 266
Аз го взимам с мене на всяка де,а от както проходи само припка по мен и се хили или ми се кара.когато имаш повечко работа,извикай някой да се занимава с него.

# 11
  • София
  • Мнения: 928
Период е, който ще отмине, но не знам кога точно  newsm78 Ники все още не иска да седи сам. Все пак има напредък. Играем си на криеница и докато ме чака да се покажа на вратата, успявам да се скрия в тоалетната за 2-3 минути  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 728
Моя е същия като е сам почва да реве, но интересното е че и баща си не признава.. трябва аз да го гушкам .. е какво да направя гушкам нали пъм ми е мъничък и безащитен. Добре че ни е малък апартамента. Кенгуруто също върши работа, но тебе ако те болят бъбреци не е много препоръчително

# 13
  • Мнения: 4 111
Да допълня, аз не съм го носила на ръце, а го слагах в количката и така го носех с мен навсякъде. При вас ще е възможно ли? С тези стъпала ми идва на ум таткото да направи нещо като рампа, че да не носиш детето, щом имаш проблем с бъбреците.  Sad

# 14
  • Мнения: 6 029
Ами не знам колко продължава този период, но моя син от тази възраст някъде сцепваше, че ме няма и до сега си реве. Пускам ТВ или Телетъбис и като се заблее там дезертирам от стаята. Ако ме види - надава вой.

Общи условия

Активация на акаунт