Ще кръщавам бебе

  • 2 276
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте,знаете ли като ставаш кръстница какво се купува на бебето.Освен пълен комплект дрехи,нещо златно и хавлии.Обувките от мен ли са?Страх ме е да не пропусна нещо,днес ще ходя на пазар с майката и искам всичко да е ок  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 814
Да и обувките са от теб. Всъщност кръстниците на дъщеря ми точно това й подариха- пълен комплект дрехи + бельо и чорапи, обувки и златна гривничка.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз купувах два пълни комплекта с дрехи(бельо,обувки,якенца,всичко по две),платих ритуала в църквата и за подарък купих колело(това си поиска кръщелницата).

# 3
  • Мнения: 341
Да и аз това предположих,а май задължително трябва и златно кръстче нали?

# 4
  • Мнения: 1 464
Да дрехите,обувки и подарък за детето/ако искат злато,ако не каквото си изберат/

# 5
  • Мнения: 7 201
Да дрехите,обувки и подарък за детето/ако искат злато,ако не каквото си изберат/
PeaceДа,така е.На нас не са ни подарявали злато.

# 6
  • Мнения: 9 973
да,пълен комплект Peace

# 7
  • Мнения: 1 477
Нашето кръщене беше миналата събота.Кръстницата взе комплект дрешки и обувки.Предварително си бях избрала златно синджирче с висулка.Тя взима и хавлията за ритуала.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Няма нещо определено с канон, която кръстника/цата трябва и е задължена да купи. Както се разбереш с родителите.
Кръщението на Дияна подготвих сама, ние купихме всичко необходимо. Кръстникът купи само кръстчето.

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 250
И ние бяхме кръстници преди половин година. Бяхме купили пълен комплект дрехи както и обувчици. А с родителите на кръщелника се бяхме разбрали да не му купуваме злато а един голям джип с дистанционно управление Simple Smile така че дрехи винаги си купуваш а за другото можете да се разберете с родителите от какво има нужда детето дали от злато или от нещо друго  Hug

# 10
  • Мнения: 1 031
Кръсниците купуват пълен комплект дрехи, обувки и хавлия. Отделно подарък - който по традиция трябва да е нещо златно.
А родителите купуват хавлията за попа и вино, пита, бонбони и мед. Поне при нас беше така.
Обаче всяка църква си е с различни изисквания.

# 11
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Както се разберете с родителите.Нашите кръстници купиха дрешки ,чорапки ,обувки аз не исках(на 6 месечно бебе не му трябват),хавлия и 2 сапуна  за детето и за попа,златно синджирче с кръстче и единственото което аз исках икона.

# 12
  • Мнения: 4 784
Комплект дрешки и обувки, както и хавлийка. Златата са модерна измислица. Подаряват се като за спомен, не че е ритуална част от кръщенето. На мен много повече ми хареса специалната кутия за поставяне на кръщелното свидетелство, отколкото златата, които му подариха.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Както се уговорите Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 308
Златата са модерна измислица. Подаряват се като за спомен, не че е ритуална част от кръщенето.

А аз знам, че част от ритуала е кръстникът да подари на кръщелника си златно или сребърно кръстче, което се освещава по време на кръщенето и се носи цял живот като символ на христовата вяра.

Общи условия

Активация на акаунт