Успявате ли да разхождате 2 деца едновременно?

  • 2 912
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 390
В началото мислех, че няма да се справя сама и задължително имаше баба с нас. Постепенно баткото свикна да се съобразява, държи се за количката, когато пресичаме, не се отдалечава много. Но общо взето дълги разходки не правим. Отиваме в парка или на някоя детска площадка, където баткото си играе. Засега малката кротува, но като проходи, тогава ще е голям зор, сигурно.

# 61
  • Мнения: 2 757
dara, детето ми наистина не е покорно, чувствително е и е на настроения. Сещаш се че не аз съм го направила такова, Божа работа е. Обича да командва и да прави обратното на което трябва. Много добре знае какво се иска от него, но не му е в природата да се примирява - безброй пъти се е убедил, че ако прави нещо, ще се случи еди какво си, но той продължава и продължава да пробва, защото е непримирим и мрази рамки и правила. Това е вродено и никога няма да се промени. Като порастне може и да се понаучи да се държи сред хора, искрено се надявам, но вътрешно винаги ще си остане такъв. Още не е дорасъл, но животът ще го научи. Не съм либерална, по-скоро съм безсилна и като знам, че няма да имам сили да надвия  гледам изобщо не почвам битка, защото така ще се убеди, че съм слаба или безсилна, което си е така. Не че нямам желание да се боря с него, просто сили ми липсват. Аз съм пълен труп,а  Давид е моята противоположност - пълен с енергия и доста здрав физически. Всеки трябва да си намери подхода към детето си според собствените си възможности и според тези на детето. И да има някой, който може да се оправи със синът, то очевидно това не съм аз и трябва да приема факта. И в яслата вчера ни предупредиха за темперамента му и склонността му да командва и в детската градина, където тръгва след 2-3 месеца да очакваме проблеми в началото защото ще е най-малък и няма да му минават номерата пред големите най-вероятно.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
... Всеки трябва да си намери подхода към детето си според собствените си възможности и според тези на детето.

Тук трябва да призная, че съм абсолютно съгласна с теб. И единственото, което мога да кажа е: да ти е жив и здрав и успех!

# 63
  • Мнения: 4 406
понеже ужасно ме е страх , че няма да се справя, до миналия петък не смеех даже да си мисля за разходка с количка и батко за ръка.
наложи ми се само за 1 ден да съм с бебето и него- а той ме изненада с непривично за него послушание.
но не мога да рискувам пак.

# 64
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ха така, и аз съм в същата чуденка!  Thinking
Как ще успявам да ги разхождам и двамата.............  newsm78

# 65
  • Мнения: 197
Аз разхождам 3-големия е на 3год,а близнаците на 1год и 5мес.И тримата са адски палави-незнам лятото как ще се оправя.При теб е малко по-лесно защото малкото ти е бебе и  си седи в количката.Горе главата ще се справиш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт