Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 апр. 2008, 19:07 ч.

бременност и дерматит

• 2 289
  • 4
  •   1
Отговори
искам да попитам бъдеЩите или настояЩи майки с атопичен дерматит, как се справят със обривите си по време на бременността? продължавате ли да вzимате кортикостероидни препарати ? обривите иzострят ли се?
аz от около три години редовно се налага да третирам обриви с адвантан, и въпреки че кожният ми лекар и гинекологът ми каzват, че може да се почне с опитите zа zабременяване, и че кортиzонът не вреди при евентуална бременност, zаЩото се прилага вънШно, но все си мисля кой е прав, zаЩото в листовката на лекарството пиШе да не се вzима преz тървите три месеца от бременността, а на мен ми се налага да го полzвам почти всяка седмица.

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 19:17 от E_lena

# 1
  • София
Здравей!
Моят дерматит се изостри в 6 месец от бременността,ходих на кожен,изписаха ми Елоком и Есципиал протект.Не посмях да ползвам нито едно от двете  Rolling Eyes ,предпочитах да си ходя с раните по ръцете,колкото и да беше болезнено...След това не се мазах заради кърменето,пак от страх да не повлияе на бебето.И вече една година се мъча,а при бебе няма как да не се миеш често и стриктно и положението става още по-зле.
Всичко това го пиша,защото и мен ме уверяваха,че може да се ползва,но след прочитането на листовката не посмях да рискувам.Въпреки,че се прилага външно,няма как през раничките да не премине в тялото.
Не искам да те отчайвам,но поне при мен никога преди положението не е било толкова зле.Мисля си,че бременността го провокира и изостри толкова  Sad

# 2
  • София

Виж тук:  http://www.safefetus.com/

# 3
Аз получих контактен дерматит 6 месеца след раждането и нищо не ми помогна, но случая при теб е преди забременяване и не мога да ти помогна особено... раните са много болезнени и е ужасно, но и аз може би ще предпочета да си ходя с раните вместо да рискувам. Пожелавам ти успех   bouquet

# 4
благодаря ви zа информацията. и аz се пораzрових в нета и все пиШе да се внимава с кортиzона и да се обмисли съотноШението риск/полzа.
то да си ходя с раните вече съм се примирила, но ако раните се оставят дълго време беz терапия може да стане гъбична инфекция, при която само антибиотици помагат... Ще се консултирам пак с лекар, но оЩе от сега съм реШила, поне преz тървите три месеца ниЩо да не вzимам, пък дано обривите не се иzострят...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт