Нови придобивки във вашата кухня! 2-ра част

  • 54 996
  • 529
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 040
iskrichka,стъклени дъски съм виждала в Пикадили и Кауфланд. Peace

# 16
  • Мнения: 8 999
Момичета ,някоя знае ли къде да си купя стъклена дъска за рязане. Виждала съм по снимки много красиви с картини разни ,не съм виждала по магазините обаче?

И аз вчера гледах в Пикадили, но не ми се сториха много красиви. Аз съм си купила една от магазин за 1 лев /за 2 лева/ с много хубава картинка с ярки и контрастни цветове. Много си я обичам, но усещането, когато режеш върху нея е малко неприятно. Звукът от стържещ върху стъкло метал винаги ми е обръщал сърцето, та затова я ползвам само за сервиране.

А пък аз си купих капак за тиган - телена мрежа, която не позволява на мазнината да пръска при пържене, а от друга страна не задушава ястието и то си става наистина пържено.
Още не съм я ползвала, но свекърва ми ми я препоръча.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Момичета ,някоя знае ли къде да си купя стъклена дъска за рязане. Виждала съм по снимки много красиви с картини разни ,не съм виждала по магазините обаче?
В ТСМ видях много готини със страхотни картинки. 6-7 лв струваха.

# 18
  • Мнения: 791
Хихи, и аз да се отчета - подариха ми тефлонов тиган  Grinning  Много е удобен, няколко пъти го използвах вече  Mr. Green
Иначе много обичам да си купувам щипки, с които да си защипвам подправки, пакети с различни хранителни неща /брашно, ориз, леща и т.н./. В по-малки бурканчета си сипвам подправки, но нямам още големи и така си ги затварям /пък и са много весели щипките, дървени с някаква джаджа/.
Скоро взех 2 покривки за маса, искаше ми се да са по-светли, но нищо, другия път ще гледам повече  Laughing

baibibi, можеш ли да ми кажеш дали капакът е подходящ и за тефлонов тиган, или няма значение  Simple Smile

Честито на всички за придобивките! Със здраве да си ги ползвате!  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 463

Благодаря ви за отговорите ,ще потърся за Пикадили не съм се сещала bouquet Hug

Момичета ,някоя знае ли къде да си купя стъклена дъска за рязане. Виждала съм по снимки много красиви с картини разни ,не съм виждала по магазините обаче?
В ТСМ видях много готини със страхотни картинки. 6-7 лв струваха.


Кой ТСМ ги видя да отида и там  bouquet

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

Кой ТСМ ги видя да отида и там  bouquet


Последно такива дъски съм виждала в Биг Шоп-а на Симеон с ъгъла на  Мария Луиза.

baibibi, ,много е удобен този капак,но един вече съсипах като го пуснах в миялната след което се оказа малко ръждясал. Laughing Оттогава го мия на ръка.

# 21
  • Мнения: 791
Да разбирам ли, че като е метална мрежата на този капак, значи, че не става за тефлонов тиган  Blush  Извинете ме за тъпия въпрос, но наистина съм в чуденка какво да приспособя за моя тиган, а в момента нямам време да ходя по магазините  Rolling Eyes

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да разбирам ли, че като е метална мрежата на този капак, значи, че не става за тефлонов тиган  Blush  Извинете ме за тъпия въпрос, но наистина съм в чуденка какво да приспособя за моя тиган, а в момента нямам време да ходя по магазините  Rolling Eyes


Не мрежата не е проблем за тефлоновия тиган. .Миялната се оказа,поне за моя.

# 23
  • Мнения: 8 999
ribkata , изобщо не се и замислих дали е подходящ за тефлонов тиган, но аз имам само такива. Ръбът на тиганите ми не е покрит с тефлон, а е метал, така че не виждам проблем да го покривам с този капак. Още повече, че той е съвсем лек и не влиза навътре към стените на съда, а "кацва" отгоре.
ellytza , аз си измих капака в миялната и нищо му няма - нали ги суши, пущината, та реших, че няма да има време да ръждяса! А пък и да ръждяса, все пак струва само три лева - все ще мога да си позволя да го подменям периодично. Прецених, че от тая ситна мрежичка не ще мога да извадя мазнотията /освен ако не го кисна предварително с обезмаслител/ и затова смятам да го мия в миялната докато не се съсипе. Мисля, че ако се извади веднага от машината и се подсуши /ако не е добре изсъхнал/, няма да има кога да се завъди ръжда.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Момичета я покажете тоя супер капак,от къде си го купихте.....искам и аз  Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni ще може ли да ми покажеш какъв е хландилника ти

Много прилича на този от вътре http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002604, но е иноксов и е клас А. Не можах да го открия в нета

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
На сайта на Бош не може да го няма.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Камамбер, ето обещаните снимки -
...казаха, че ги взимат от Севлиево Peace

Аз рядко влизам, че тук не ми е силата Laughing, но тези оливерници наистина са интересни.
Дидка, дали е български дизайн или ги правят за някоя чужбинска фирма, имат ли някаква маркировка по тях?
Много ще ми е драго, ако са наши. smile3521

Иначе за кухнята в момента най-новото (отпреди два месеца Rolling Eyes) ми е пластмасовия нож за салати и марули. Много здравословно. Wink

# 28
  • Мнения: 1 236
Камамбер, ето обещаните снимки -
...казаха, че ги взимат от Севлиево Peace

Аз рядко влизам, че тук не ми е силата Laughing, но тези оливерници наистина са интересни.
Дидка, дали е български дизайн или ги правят за някоя чужбинска фирма, имат ли някаква маркировка по тях?
Много ще ми е драго, ако са наши. smile3521

Иначе за кухнята в момента най-новото (отпреди два месеца Rolling Eyes) ми е пластмасовия нож за салати и марули. Много здравословно. Wink
Риа,дай малко подробности,какъв е тоя нож? newsm78

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 040
sis7,предполагам,че става въпрос за такъв капак:

Общи условия

Активация на акаунт