Временно посещаване на детска градина в България.

  • 1 702
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Имам някакви смътни спомени, че някой тук си даваше детето на детска (където бабата работеше), но не си спомням кой.

arrows беше този някой.


Брях, какви работи помните  newsm78  Mr. Green
Да, моя ходеШе на детска в БГ (дори само когато сме си били в БГ zа 2 месеца).
Майка ми работи в ясла, там Янис ходеШе като беШе по_мальк.
За детската (както и zа яслата де) , zа да постьпи детето, искат медицинска белеЖка, не си спомням веЧе каква, те там си zнаят.
Майка ми го zаписа, аz нямам тоЧно идея как става.
Предполагам е нужно да се говори с директорката.
Хубавото там е, Че се плаЩа само, когато детето е било на детска... по лев и неЩо на ден беШе...
zа сьжаление май не ти помогнах много  Confused

# 16
  • Мнения: 1 334
Да, ходи февруари и март за 4 седмици. На детска градина с предучилищна. Частна. Имунизации не са ми искали, само акт за раждане и попьлнихме някакви документи. Детето беше силно очаровано, подготовката беше доста на ниво, като правя сравнение с това какво се предлага тук, разликата е огромна. Иска пак да ходи там. И наистина в дьржавните е трудно, сьщо и в частните.

# 17
  • Мнения: 1 363
Аз също бих пробвала в частна. Ако си във Варна мога да ти дам списък. По около 200 лв на месец искат за половин ден, поне в една, която проверявах. Изследванията не са голяма работа, вземаш и носиш и това е.
АЗ ще съм във Видин. Но, благодаря много Heart Eyes

Миз, и на мен нещо такова ми се въртеше в спомените, но не бях сигурна.  Simple Smile

Самурайка, вие сте в Япония, ако не ме лъже паметта. Там учат ли английски? Много пренебрежително отношение, на мен би ми било много неприятно. Close

Едно време тук имаше теми по градове (български), трябва да видя ако още ги има и да пусна една питанка там - има ли частни градини, клубове. честно казано не ми се разправя с медицински изследвания - ходения по ХЕИ за проби за глисти и кръвни изследвания. Един не нужен стрес за детето и мен (става въпрос за около 8дни (ще ми се заредят едни празници сега покрай 24май, което намалява работните дни).
Но пък от друга страна искам детето максимално да бъде погълнато от българския език и култура.
Ще видим.

# 18
  • Мнения: 1 224
miravmbd тук не учат английски в детската градина, но той учи и нямаше да им е в тежест, ако му бяха позволили да се включи в урока, но прецениха че за два месеца (седя само 3 седмици по тоя повод  Twisted Evil ) нямало смисъл да има работна тетрадка.
И за частните и за държавните си зависи от градината, а и от детето. Ето на Бискара дететнцето се е занимавало и с учене, не са решили че няма смисъл като е за малко и му е харесало.По принцип частните са с повече учебен материал - занимават се с езици, смятане, пеят песни, четат приказки.Но често нямат двор и игрите навън са по-малко (но са на половин ден).
Но за осем дена само според мен не си струва усилието в държавна (ще искат документи и имунизации, на нас и преглед за глисти ни искаха  Sick ), най-добре частна където да плащаш на ден и да си свободна да го взимаш и водиш когато искаш. Другия вариант е клуб - там си има възпитателки, какички облечени като клоуни, забавляват децата много, пеят песнички, но кой знае какво учене не пада.Плащаш на час.Ама за Видин не мога да ти помогна с конкретна информация...

# 19
  • Мнения: 1 363
Изследванията за глисти и мен малко ме шокираха. Струва ми се варварско. Дори и кръвните изследвания ми се струват излишни.

Два месеца не са малко време, как могат да си помислят дори и за миг да изолират детето през всичкото това време?  #2gunfire Много ми е трудно ми е да го възприема това поведение и то от учителския персонал.  Shocked

Аз ще се срещна с директорката и ще говоря с нея, ако тя се съгласи да го вземе така ще го пусна.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт