Уреди на промоция - за и против!

  • 2 089
  • 29
  •   1
Отговори

Анкета

За, против или.....

Опции:

  • Мнения: 11 607
Момичета и (евентуално) момчета...прави ми впечатление,че уредите на промоция дават отклонение след не много дълъг период от време....При нас ли е само така , или и вие имате подобни наблюдения...

Примери - етървата си купи съдомиялна на промоция - наводни ги, датчитците нещо не били наред,  купихме си принтер - тонера за по-малко от месец свърши. Имаме и друг принтер - на около 2г. - експлоатиран добре - тонера е още оригиналния.....

Извинявам се, ако има подобна тема! Embarassed

# 1
  • Мнения: 282
При техниката всичко е въпрос на късмет, но наистина много често на промоция се пробутват застояли и уреди с дребни дефекти.

# 2
  • Мнения: 11 607
Да добавя още нещо....Знам го със сигурност ( или поне 90% ), но принципа вярвам важи и при други продукти....

Преди време имаше една игра - промоция на цигари Мелник. И от фабриката тук разбрах,че били получили пратка лош тютюн, които са решили да го използват все пак, защото ще им бъде по-евтино и за да се пласира бързо - измислили играта с цигарите и покрай нея имаше и екскурзия, тениски и пр.

# 3
  • Мнения: 415
... купихме си принтер - тонера за по-малко от месец свърши. Имаме и друг принтер - на около 2г. - експлоатиран добре - тонера е още оригиналния.....

При различни модели /обикновено по евтините/ първоначално са с т.нар. "зарибяващ" /за по - малък брой копия / консуматив. Така в доста случаи се постига по - добра цена , толкова необходима при правенето на промоции.

Иначе по темата - нямам много опит с техника на промоция и засега нямам оплаквания.

# 4
  • Мнения: 11 607
... купихме си принтер - тонера за по-малко от месец свърши. Имаме и друг принтер - на около 2г. - експлоатиран добре - тонера е още оригиналния.....

При различни модели /обикновено по евтините/ първоначално са с т.нар. "зарибяващ" /за по - малък брой копия / консуматив. Така в доста случаи се постига по - добра цена , толкова необходима при правенето на промоции.

Двата принтера, за които писах са марка Хюлет Пакър - единия е 1020 - хубавия, а другия е 3 в 1.....

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
въпрос на късмет в повечето случаи ....

# 6
  • Мнения: 953
За принтерите специално, първия им тонер издържа наистина много малко, но той е за малко копия и това е заводски заложено.

# 7
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че има някаква зависимост между качество и промоционална цена. Все пак доста маркови стоки също се продават на промоция, на по-ниска цена. Това е рекламен трик, но не за да ти пробута дефектна или кофти техника. Виж, ако става дума за хранителни продукти, винаги съм много подозрителна. Обикновено срокът на годност или е изтекъл, или ще изтече след 2 дни. Такива не купувам, но техника - с удоволствие! Нямала съм проблеми с фурната и керамичния плот с котлоните, въпреки че ги купих на промоция.

# 8
  • Мнения: 1 426
Зависи от много неща, освен застояла стока, промотира се и нова марка (или някаква нова технология в съответната марка) с цел завладяване на пазарен сегмент, така че зависи за какво точно става въпрос.

а случая с принтера и тонера не е точен. Всяка тонер касета има определен брой листи с определена гъстота на печат. В случая трябва   да се вземе това впредвид, както и качеството и количеството на печат.

# 9
  • Мнения: 734
Аз съм ЗА. Купихме на промоция съдомиялната и съм много доволна. Много зависи марка/модел и късмет не на последно място...Дали ще се счупи или не според мен не зависи от промоцията. Преди около 3-4  години си купих лаптоп за 2400 лв на една знамените марка и се скапа тотално веднага след като изтече едногодишната гаранция....Продадох го за части за 150 лв...

# 10
  • Мнения: 415
Нали това ви казвам за принтерите , почти всички модели на НР са с тонер за по-малък брой копия, първоначално. Това доста търговци го спестяват на клиентите си .  Но това е така по принцип , а не само в случаите на разни промоции.

# 11
  • Мнения: 19 360
Дано това, което казвате не е вярно, че купих онзи ден мобилен телефон на промоция от М тел

# 12
  • Мнения: 14 471
Нямала съм проблеми с фурната и керамичния плот с котлоните, въпреки че ги купих на промоция.

и аз така  Peace

# 13
  • Мнения: 11 607
Дано това, което казвате не е вярно, че купих онзи ден мобилен телефон на промоция от М тел

Купения от нас телефон на промоция от Глобул след 1 месец даде дефект - платката. Смениха я, но около месец се разхождахме до офиса на Глобул.......

Не, не искам да кажа,че всички продукти на промоция са с дефект, но вероятността да им има нещо скрито е по-голяма от тези, които не са на промоция......

Зависи от много неща, освен застояла стока, промотира се и нова марка (или някаква нова технология в съответната марка) с цел завладяване на пазарен сегмент, така че зависи за какво точно става въпрос.

а случая с принтера и тонера не е точен. Всяка тонер касета има определен брой листи с определена гъстота на печат. В случая трябва   да се вземе това впредвид, както и качеството и количеството на печат.

Това ми е пределно ясно, говориш като специалист Wink(същото го учехме едно време в часовете по маркетинг и реклама).....Но каквото и да е първоначалното количество на тонер, моля ви се...1 месец е нижощен срок...Ако е така - фирмата се излага и не говори добре за нея.......Не купувам уред, който да ми върши работа само за 1 месец и после - хайде на косумативите!

# 14
  • Мнения: 3 826
мастиленоструйните са така - консумативите им свършват бързо ,

иначе за промоциите - да , има нещо гнило , или е кофти моделът , или съвсем скоро ще излезе някой много по-добър

Общи условия

Активация на акаунт