Помпа за кърма

  • 1 397
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Ако питаш мен не бързай с тази инвестиция - аз чак след като родих и като ми слезе кърмата тогава се замислих за помпа. Оказа се че преливам от кърма и бебка не може да изпапа всичко. Та оставаше мляко в резервоарите и се чувствах сякаш ще  гръмна. Та поръчах чак тогава на мъжа ми да ми купи и да ми донесе. След първото сецене усетих такова облекчение че ми идваше да я разцелувам тая помпа  Heart Eyes Но не задълго. И после ръката ти сраства с помпата  Mr. Green Но един съвет от мен - само помпа на AVENT

# 16
  • Мнения: 48
Мамчета благодаря на всички за отговорите.
Бу аз ще си гледам бебето и не смятам да го оставям на друг, но все си мисля, че няма да мога да се справя сама с изцеждането и ще имам нужда от помощта на помпичка. Дари съм изпаднала в паника че няма да мога и да кърмя. Може би това е нормално състояние за всяка бъдеща майка - първескиня. Шашкам се за най-малкото нещо и все подлагам на съмнение собствените си възможности, а преди не бях такъв човек, бях по-решителна и по-силна. Иначе обяснението ти за цеденето е много ценно и се нядвам когато дойде момента да мога да постигна резултат Simple Smile
Мила Tonesa, излишно се тревожиш! Щом си решила, че искаш да кърмиш със сигурност ще успееш! А по въпроса с "шашкането" повечето сме били така, това също е нормално Laughing. На мен помпата ми беше изключително полезна - така и не се научих да цедя на ръка. Моята беше най-обикновена и си я ползвах докрая - свърши ми чудесна работа. Незная дали е задължителна за родилния дом, но когато гърдите ти се пренапрегнат със сигурност ще искаш да имаш помпа в багажа си. Тя по-скоро е за теб отколкото за детето. Писаното от другите по-горе много ще ти помогне. Аз нямах кой да ме съветва по въпроса, но за щастие прочетох "Книга за кърменето" и ти я препоръчвам. Преди да родя бях чела някъде, че трябва да подготвям гърдите си за кърмене, но понеже зърната ми бяха добре оформени не мислех, че имам нужда от някаква по-специална подготовка. По-късно разбрах, че съм грешала, така, че те съветвам да го направиш. Зърната трябва да загрубеят, защото иначе се появяват рагади, които са изключително болезнени. Ако се справиш с това, успяваш да си осигуряваш помалко почивка и спокойствие, спазваш що-годе някакъв хранителен режим няма причина да не успееш да кърмиш. Не е трудно повярвай - щом аз успях да го правя 8 месеца и ти можеш. Помпата използвай само за облекчаване на гърдите, без да се стремиш да изпомпваш докрай, защото това води до производство на още повече кърма. Стискам ти палци!

# 17
  • Мнения: 2 332
Според мен е добре да си вземеш помпа за родилното. И не е нужно да даваш 80 лв. Аз си взех обикновена от аптеката за 4 лв. (тип спринцовка) и ми върши работа. А в родилното я ползвах да ми стимулира лактацията, защото кърмата не ми дойде веднага. След това, ако искаш вече можеш да си купиш по-скъпа.
Съвсем не те съветвам да си взимаш такава помпа. В началото ползвах точно такъв тип - че даже и на Чико беше. Резултата - разранени зърна, кърмех Йоана и ревях, болката е ужасна. После се изхитрих - почнах да я кърмя със силиконови зърна, болката определено беше по-малка, но в момента в който ги махнах Йоана не можа да намери истинските ми зърна - ми те бяха около 5 пъти по-малки от силиконовите... Та така докрая я кърмех със силиконовите. А помпа си взех - на Чико, но не тип спринцовка-защото беше по-евтина от на Авент, но, повярвай ми, и доста по-трудна за употреба. Ако имам второ дете със сигурност ще взема Авент.
Колкото до притесненията ти - нормално е, все пак ти е за пръв път, но не се втелясвай прекалено много, да не вземе да ти спре кърмата от нерви Simple Smile. Споко и успех!!!

# 18
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Зърната трябва да загрубеят, защото иначе се появяват рагади, които са изключително болезнени.

Това не е много сигурно! Историята познава и случаи когато се получават рагади независимо че гърдите са били огрубявани. Аз лично моите не съм ги огрубявала, защото първо ми беше много неприятно, а и имах постоянно контракции /от фалшивите/, а дразненето на зърната при огрубяване предизвиква контракции. А рагади ми се появиха де, но по други причини и не в началото когато бебо засмуче и се очаква да се появят на неподготвени зърна.

Последна редакция: сб, 28 май 2005, 15:27 от Valka

# 19
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Определено е добре да я имаш. Аз изобщо нямах и понятие, че може да имам нужда от подобно нещо, но ако я имах щеше да ми е по-лесно в болницата. Когато ми дойде кърмата се видях в чудо. Имах я в излишък, имах чувството, че гърдите ми ще се пръснат, а и ме болеше.  Кърмех и още едно бебоче, на ръка се цедях(което е доста бавно, а и не облекчава така както помпата). Първата ми работа, като ме изписаха, беше да се снабдя с помпа. Наистина, не е задължително да е скъпа, но е добре да я имаш.

# 20
  Ще споделя и аз своя опит.Купих помпа защото близки и познати казваха "трябва".Никога не съм я използвала,а до ден днешен(7 месеца и 24 дни) синът ми е само на кърма.Първият ден се цедих на ръка,докато се отпушат добре каналите и си тръгне спокойно кърмата,после каквото изсуче малкия изсуче.Мисля ,че в доста случаи цеденето води до един кошмарен кръг-цедене,съответно произвежда се повече кърма и се налага отново цедене и така до безкрай.Разбира се това е само моята гледна точка.Желая дълго и безпроблемно кърмене.
 П.П.Нормално е да се притесняваш за кърменето.Бъди спокойна много малко (ама наистина много малко) жени действително нямат кърма след раждането.Доста майки  вследствие на неопитност(смятат,че винаги когато бебето плаче,то значи е гладно и сигурно не му стига кърмата), недостатъчна информираност и известна несигурност(не виждаш колко точно изяжда бебето,за разлика от шишето) се предават бързо и започват да дохранват с адаптирано мляко,а тогава кърмата наистина намалява и не след дълго спира.

# 21
  • Canada
  • Мнения: 1 773
С първата ми дъщеря кърмата ми дойде около 6 часа след раждането - мноооого кърма. 3-те дена в болницата ги изкарах в хранене на бебето и цедене. Използах помпа на бейби Нова (тогава имаше такава марка, сега не знам) - изцеждах 60-тина мл. и продължавах на ръка... край нямаше, по 8 часа на ден се изцеждах. Сега с втората щерка, реших да си взема помпа след като се роди. Добре, че в Канада с второ изписват след 24 часа. На втория ден кърмата ми дойде и бях като бомба - щях да се пръсна, а болката в зърната беше ужасна и не можех да се пипна за да се поизцедя на ръка. Наложи се с двудневно бебе да ходя да купувам помпа. Този път си взех електрическа на Гербер (същите са като на Авент) и съм много доволна. Първата седмица изкарвах часове под горещия душ с помпа в ръка. За мен помпата е много необходима покупка, но аз съм си като млекоцентрала.

Общи условия

Активация на акаунт