Мислят да бутат паметника пред НДК

  • 3 988
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212


Паметникът пред НДК ще бъде съборен, заяви столичният кмет Бойко Борисов пред "Стандарт".

Паметникът, чието официално име е "1300 години България", създавал опасност за околните в сегашното си състояние, а никоя институция нямала желание да отпусне нужните за ремонта му около 3 милиона лева.

"Събарянето му ще бъде срам за София", възмущава се шефът на НДК Христо Друмев.

Монументът е незаконен, пък твърди архитектът Атанас Агура. Той бил направен бързо, след време гранитните плочи от обшивката се разместили и започнали да падат. Комисията от Министерството на културата така и не го приела.

Авторът на монументални скулптури Валентин Старчев, с чието често е наричан паметникът, заявява, че е потресен от очертаващата се смърт на творбата му.

# 1
  • Мнения: 274
На някой харесва ли му седмокрилият петохуйник?

# 2
  • Мнения: 212
На някой харесва ли му седмокрилият петохуйник?

Защо му викат седмокрилият петохуйник.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 09:52 от Борис

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
РАЗГЕЛЕ !!!
Най-накрая тази ужасна грозотия
ще бъде съборена  Hug
С 2 ръце съм ЗА !
Опасно, свърталище на наркомани,
тоалетна и какво ли още не.
Най-накрая някой да реши да махне
този "шедьовър" ooooh!

# 4
  • Мнения: 786
Аз пък не одобрявам  Naughty Най-лесно ни е да си събаряме паметниците, къде по света го правят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 807
Крайно време беше!

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не ми харесва тази политика на занемаряване и рушене  на какъвто и да е  паметник  Confused Това замен е неуважение на собстваната ни история била тя лоша или хубава ...... ако не беше толкова жалко щеше да е смешно.

Против съм и не мога да разбера хората подкрепящи тази идея.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
айде дано!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък не одобрявам  Naughty Най-лесно ни е да си събаряме паметниците, къде по света го правят.

Едва ли по света имат такова
"произведение на изкуството".
Да не говорим как е занемарено
и колко опасно може да бъде.
В България няма средства за култура.
Това е тъжната истина, затова по-добре
да се махне това нещо отколкото да чакаме
да се саморазруши  Naughty

# 9
  • Мнения: 5 401
Аз пък не одобрявам  Naughty Най-лесно ни е да си събаряме паметниците, къде по света го правят.

Едва ли по света имат такова
"произведение на изкуството".
Да не говорим как е занемарено
и колко опасно може да бъде...

Подкрепям!

Дано, дано това чудовище най-накрая бъде повалено!!!  Praynig Имам нещастието да живея насреща му и да отглеждам детето си окола неговата бърлога. При силен вятър (а това е едно от най-честите природни явления в НДК) избягвам да минавам около паметника от страх да не ни капичне нещо; по тъмно не минавам около него заради наркоманите, пияните и другите тихи луди, които се навират там!  #Cussing out

Явно детската площадка, също пълна с инжекции и използвани презервативи, няма скоро да бъде ремонтирана, нито пък ще се открие нова.  #Crazy Та, ако вместо това грозилище, засядат една хубава тревичка, също ще й се радвам.  Simple Smile

Ако се търсят помагачи за събарянето, кажете да се включа!  Wink

# 10
  • Мнения: 5 370
Освен  за конкурси по графити не виждам просто за какво друго може да служи този разПАдаМЕТНИК

# 11
  • Мнения: 274
А не може ли да го изтърбушат отвътре и да го направят едно бизнес центърче? Или МОЛ...?
Simple Smile

ПП Малък цех за преработка на цветни метали също е подходящо!

# 12
  • Мнения: 1 941
Този така наречен паметник прилича на някакво архитектруно недоразумение. Но, не и на паметник. Мисля че автора му може направо да се застреля. Много отдавна трябваше да лишат центъра на София от този разпадащ се абсурд.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 176
Няма какво да мислят, да го направят.

# 14
  • Мнения: 2 309
Тоя път дано не само мислят, а да вземат и да го направят.

Общи условия

Активация на акаунт