Детски градини в Пловдив?

  • 191 646
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Късничко се включвам, ама сега забелязах темата!
Та... някой има ли инфо за ДГ "Майчина грижа" до Юг Енерго на ул. "Ген. Заимов"?
Живея до Джумаята и се чудя коя градина ще ни е най-близо и съответно най-подходяща като условия, отношение, игри, обучение и т.н.?
Питам раничко, но да знам, че нали се иска и предварително записване?

# 46
  • Мнения: 1 873
Късничко се включвам, ама сега забелязах темата!
Та... някой има ли инфо за ДГ "Майчина грижа" до Юг Енерго на ул. "Ген. Заимов"?
Живея до Джумаята и се чудя коя градина ще ни е най-близо и съответно най-подходяща като условия, отношение, игри, обучение и т.н.?
Питам раничко, но да знам, че нали се иска и предварително записване?

Детската градина се намира до Енергото.Материалната база е добра, колектива също.Въпросът е малко по навреме да подадете молба за прием/макар че на вас ви е доста рано Grinning/, защото е централна детска градина и повечето родители, които работят на Центъра си записват там децата, за да им е по - удобно.Предполагам, че щом живеете на Джумаята няма да имате проблем, тъй като родители, които живеят в района на детската градина са с предимство.Бих ти препоръчала и ЦДГ"Незабравка".Намира се зад Четвъртък пазара.

Последна редакция: пн, 29 авг 2005, 12:02 от Karmen_mery

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Мерси за инфото на Karmen_mery! Знам, че ни е още рано за градина, ама аз да си проуча, та да не се тюфкам в последния момент!
А с какво "Незабравка" е по-добра от "Майчина грижа" ?

# 48
  • Мнения: 1 873
А с какво "Незабравка" е по-добра от "Майчина грижа" ?
Не става въпрос за това коя е по - добра.Предлагам ти го като вариант, познавам целия колектив на "Незабравка" и ако те интересува нещо конкретно мога да ти помогна.Материалната база в детската градина е много добра, учителите също.
Ако имаш конкретни въпроси мога да разпитам, имам доста познати в тези среди.

# 49
  • Мнения: 120
Здравей мама Бу. От началото на месеца Силви ходи на ясла № 12 в Кючук Париж. Да ти кажа бива, обаче май храната и е малко или пък е рядка незнам. Като се прибере в къщи яде като невидяла. Лелите казват, че си е изяла всичко. Гледат ги децата, малко трудно е с приспиването на обед. Ние никога не сме заспивали сами, държа я за ръчичка и нещо и говоря. Лелята ми каза, че не можело 20 деца да приспива така. Вечер е труп - заспива за 1 минута.
Май във всички градини е така.
Относно малкия принц и аз съм чувала от една моя приятелка - учителка там, че базата е добра, но за персонала не искаше да коментира. Прави си сама изводите. За да постъпите там ти трябват връзки. Наскоро бях чула, че там имало мененгит, а после и рубиола.
И моя син ходи в ясла№12,но ние ноември ще направим една година ,откакто сме там.Незнам как ги гледат,но много често е болен.И Алекс като твоята Силви като се прибере вкъщи е гладен-изглежда наистина храната им е малко.А за детска градина съм се ориентирала към "Осми март"(срещу халите в Кичука) или "Вяра"

# 50
  • Мнения: 590
В "Малкия принц" миналата година са имали 10-ина деца болни от менингит Sad
Изненадах се, защото се води много елитна градина.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Макар че на мен ми е малко рано, да споделя - детска градина "Мая"  в Кичука. Племенницата ми беше там и сега и по-малката я записаха. Много е хубава, има и мажоретен състав

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Здравей мама Бу. От началото на месеца Силви ходи на ясла № 12 в Кючук Париж. Да ти кажа бива, обаче май храната и е малко или пък е рядка незнам. Като се прибере в къщи яде като невидяла. Лелите казват, че си е изяла всичко. Гледат ги децата, малко трудно е с приспиването на обед. Ние никога не сме заспивали сами, държа я за ръчичка и нещо и говоря. Лелята ми каза, че не можело 20 деца да приспива така. Вечер е труп - заспива за 1 минута.
Май във всички градини е така.
Относно малкия принц и аз съм чувала от една моя приятелка - учителка там, че базата е добра, но за персонала не искаше да коментира. Прави си сама изводите. За да постъпите там ти трябват връзки. Наскоро бях чула, че там имало мененгит, а после и рубиола.
И моя син ходи в ясла№12,но ние ноември ще направим една година ,откакто сме там.Незнам как ги гледат,но много често е болен.И Алекс като твоята Силви като се прибере вкъщи е гладен-изглежда наистина храната им е малко.А за детска градина съм се ориентирала към "Осми март"(срещу халите в Кичука) или "Вяра"

Боледуват защото много майки си пускат децата с антибиотика на яслата преди да са им оздравели напълно децата. Достатъчно е само да кихне срещу другите деца или да лапа играчките и заразата се е разпространила.

Вие в коя група сте? Ние сме в трета.

# 53
  • Мнения: 843
Значи съм я втасала...
Благодаря за информацията, все пак!

Нали някой каза, че след като си във същия район не могат да ти откажат прием? Висни на главата на директорката....со кротце, благо  и прочие, опитай:-)

# 54
  • Мнения: 843

Цитат

Боледуват защото много майки си пускат децата с антибиотика на яслата преди да са им оздравели напълно децата. Достатъчно е само да кихне срещу другите деца или да лапа играчките и заразата се е разпространила.

Вие в коя група сте? Ние сме в трета.
Цитат

      Детето на приятелката ми, мома Йоана,  беше на 1.6 г. , когато се наложи да тръгне на ясли.../ яслите са в района на ТЕТ-а/ Това здраво детенце се разсипа да боледува.
     Приятелката ми побесня и се оплака. / нито е паралийка, нито връзкарка/ Назначиха проверки и прочие.. Сега / поне в нейната група/ болни деца не се допускат... и Йоанката не е боледувала от 5 месеца. Нито се промени отношението към детето в яслите. / На никой не му е приятно да гледа болни деца/  Хич да не ви пука , че ще се скарате с някого. Всеки е с проблем, повечето работят... но  не бива да се допуска омагьосан кръг.
Хайде  ,  bouquet  успех на всички  в новото изживяване:-))

# 55
  • Мнения: 120


Боледуват защото много майки си пускат децата с антибиотика на яслата преди да са им оздравели напълно децата. Достатъчно е само да кихне срещу другите деца или да лапа играчките и заразата се е разпространила.

Вие в коя група сте? Ние сме в трета.
Цитат
Алеск е във втора група.Наистина има майки които си пускат децата болни,но затова са виновни детските сестри,че ги приемат.Случвало ми се е като водя или взимам детето да чуя някое дете със страшна кашлица или да видя някое хремаво и питам сестрите защо приемат такива деца,но те винаги имат един отговор-"Ама как ние болните деца ги връщаме вкъщи".Писна ми да се разправям с тях-неможе детето като не е на яслите няколко дена да е здраво и как отиде на втория -третия е болно и айде антибиотика.

# 56
  • Мнения: 1 873
Значи съм я втасала...
Благодаря за информацията, все пак!

Нали някой каза, че след като си във същия район не могат да ти откажат прием? Висни на главата на директорката....со кротце, благо  и прочие, опитай:-)
Зависи дали си подадеш молбата навреме, за да могат хората да си свършат работата и да си разпределят децата по групи.А не сетили се майки в последния момент/ и после "ама не ми взеха детето".Мисля, че ще се съгласите както очаквате коректно да ви се приеме  и  гледа детето, така и вие да пуснете една молба навреме.Нищо лично!

# 57
Здравейте! Казваме се Маргарита и съм от Пловдив. Живея в Кичук Париж и съм подала молба в ЦДГ "Зорница", но съм изключително притеснена от вида й. Някой може ли да ми каже повече за нея?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Къде се намира тази "Зорница"?

# 59
  • Мнения: 120
Къде се намира тази "Зорница"?
В Кичук Париж,до училище" Васил Коларов",зад Медицинския център.И аз мисля да подам молба там.На моя приятелка детето е там и тя е доволна.

Общи условия

Активация на акаунт