Искат ли ви пари за издаване на болничен лист?

  • 1 434
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
взеха ми 3 лв. за издаване на първият ми болничен поради проблемна бременност, защото не било по ЗК. Водело се 'издаване на документ' - 3 лв.

Не че е проблем разбира се, но ми стана много интересно - защото до  сега всеки път при личният лекар като съм ходила, за каквото и да е (болничен за другото ми дете, направление за специалист, за ЛКК), никога не съм си плащала нищо. И ми стана неудобно, да не би да е трябвало.

До колкото знам аз - само за извършена медицинска работа се плаща такса, а бременните са освободени от такава ...

П.П. Само за справка ми е интересно как е при вас?  До сега за гледане на дете до 18 год. съм вземала към 4-5 болнични, и никога не ми е казвал ЛЛ, че има такса 'издаване на документ'

# 1
  • София
  • Мнения: 14 445
Пълни глупости-никога не са ми искали такси. Ама джи пи-то ли ги взе?

Иначе, потребителската такса е 2,20 и бремените не я дължат. 

# 2
  • Мнения: 5 577
Забравих да кажа, че ми такса ми поиска акушер-гинеколога към който се записах на ЖК, с направление от ЛЛ

# 3
  • София
  • Мнения: 14 445
Значи си е прибрал паричките-срам нямат някои хора.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Бременните са освободени от такси, не са ми искали пари никога!


   Егати, за 3лв. се прави на цървул Close

# 5
  • Мнения: 266
Аз никъде не сам плащала,с изключение на няколко изследвания,за който по късно разбрах,че не се заплаща. #Cussing outабе изобщо в какъв ужас живеем,и после ни карат да раждаме. smile3512

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

 Бременните са освободени от такси, не са ми искали пари никога!


   Егати, за 3лв. се прави на цървул Close
Peace

Грозна работа и за съжаление това не е инцидент  ooooh! Confused

# 7
  • Мнения: 1 197

 Бременните са освободени от такси, не са ми искали пари никога!


   Егати, за 3лв. се прави на цървул Close
Наистина чак е срамно

# 8
  • Мнения: 14 133
Верги, не трябва да плащаш нищичко!!!!  Naughty
Бременните са освободени от всякакви такси!!!!!  Peace Crossing Arms
Цялта си бременост изкарах в болнични от ЛКК. Не са ми взели и стотинка.  Naughty

# 9
  • Мнения: 728
Е браво тия доктори срам нямат. Бременните са освободени от такси.
И на мене така за пследния болни4ен като ми се изцепиха с едно дължите ми 10 лева направо... #Cussing out #2gunfire

# 10
  • Мнения: 953
Верги, не трябва да плащаш нищичко!!!!  Naughty
Бременните са освободени от всякакви такси!!!!!  Peace Crossing Arms
Цялта си бременост изкарах в болнични от ЛКК. Не са ми взели и стотинка.  Naughty

и аз така

# 11
  • Мнения: 9 973
естествено,че не се плаща ooooh! може ли да са западнали толкова и да изкарват пари на гърба на бременна жена?!!!!!!Това е ПОЗОР

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
А и много тъпо обяснение е дал наглият лекар.Мизерници... Tired

# 13
  • Мнения: 1 492
Плащам по 2 лв. всеки път като ходя да дам кръв в лабораторията, други пари не са ми искали по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 135
По4ти цялата бременност бях болни4ни и нито стотинка не са ми искали,дори веднъж  ми се наложи и при ли4ния лекар да отида за направление ,и там не ми искаха.По закон бремените не плащат,още пове4е ,4е ти е ж,к.Няма никакво право fightтова е за него

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На мен ми поискаха левче акушерките които ми водиха ЖК за първия болничен (45дни преди раждане). За следващите нищо не съм плащала  Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 857
За всеки болничен плащах по 3 лв.

# 17
  • Мнения: 1 195

Бременните са освободени от такси, не са ми искали пари никога!


 
 #2gunfire ей може ли такова нещо #2gunfire ама смешни са тия лекари вече  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 229
Не са ми искали пари дори и за вземането на кръв. Бременните са освободени от такси Naughty

# 19
  • Мнения: 1 240
Леле, не мога да повярвам, че има такива сульовци.  Close

По темата - не са ми искали никога пари за болничен, нито по време на бремеността, нито след това, нито в момента, когато се налага да ползвам за детето.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не  Naughty

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хм,на мен ми взеха 2 лв за издаване на третия болничен след раждането от джипито на бебо. newsm78

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Плащам по 2 лв. всеки път като ходя да дам кръв в лабораторията, други пари не са ми искали по време на бременността.

И на мен newsm78

# 23
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

 Бременните са освободени от такси, не са ми искали пари никога!


   Егати, за 3лв. се прави на цървул Close
Peace
мизерници!

# 24
  • Мнения: 1 197
Хм,на мен ми взеха 2 лв за издаване на третия болничен след раждането от джипито на бебо. newsm78
И на мен , но мисля,че е потребителска такса,поне така ми каза педиатърката

# 25
  • Мнения: 4 406
Вего, ти що не си поиска касова бележка?  Mr. Green или да я забиеш с нуждата от данъчна фактура за извършената услуга?

Общи условия

Активация на акаунт