Плацента ПРЕВИЯ - споделете!!!

  • 25 011
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Здравейте, на всички. Аз не знам дали съм с такава плацента, но вчера докторката ми каза, че ми е много ниско плацентата, аз съм в 20 г. с. имам кървене от средата на април и не е спряло имах отлепване на плацентата голямо в края на март сега нямам, лежах в болницата два пъти за задържане в патологична бременност, но това кървене и на лекарите им омръзна и ми казаха стига да няма болки. Доста съм стресирана сега и с тази ниска плацента и това лежане. Бебчо е добре. Пишете нещо за кървенето или ако знаете някаква литература или друг с такъв проблем, а да и нисък хемоглобин на всичкото отгоре имам. Лекарката ми препоръча да спра магнезия за да не би той да е причината да не спира цапащото кървене и сега пия Папаверин и Neopholiс. Благодаря ви предварително.

# 16
  • Мнения: 693
bisabork, вероятността да се вдигне до 28-та седмица е голяма, не се притеснявай, но трябва много да се пазиш!

Ianuda,  Shocked смени незабавно лекаря, това е безумие просто, как така им е омръзнало! Не може Магнезия да е причината, а за хемоглобина не се тревожи, всички сме така, аз пих Малтофер. Бих ти препоръчала моята лекарка - ако решиш, пиши ми на лични  Hug
Лежане му е майката и да се пазиш!

# 17
  • Мнения: 230
Здравей, мило момиче! Аз бях с пълна плацента превия, която ми откриха след обилен кръвоизлив в края на 6 месец. До тогава никой от наблюдаващите ме лекари не ми беша казал, че има проблем. Добре, че не бяхме заминали нанякъде с мъжа ми, защото беше по коледа.Един месец лежах в болницата-като лежах е ама най-точното определение. Пиех не само магнезий, имаше и някакви системи, но не си спомням какви.Трябва до минимум да ограничиш твоите движения, напъвания ( внимавай какво ядеш - да не запича).Накрая се къпех седнала, беше ме страх да се изправя. За съжаление заради движенията на бебо плацентата все се отлепяше и имах 4-5 обилни кръвоизлива.Лекарите ми казаха, че тръгне ли да се отлепя, ако щеш стой залепена за леглото, все тая.Наложи се секцио по спешност и малък Дани се роди месец и половина педи термина - 2020 гр и 44 см.Мишок.На мама героя стоя само три дена в кувьоза и после си ми го дадоха. Сутрин акушерките викаха  - ууу какво малко бебе, пък аз си навирвах сополивата физиономия и им отговарях - малък, малък, ама е само мускули. Сега моето момченце е на година и 4 месеца - 80 см 14 килограма.Дръж се момиче и ако мога да ти помогна - само ми кажи. Това беше в началото: http://images18.snimka.bg/003487906-big.jpg
Това сме сега: http://images26.snimka.bg/005980153-big.jpg
 Имаш моята и на Дани подкрепа.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 16:43 от Vivi

# 18
Katinche и аз съм с такава диагноза, казаха ми го в МД след получено кървене, което сприаха почти веднага в 28 г.с. То този момент бях като кон не се спирах,работех, с домакинската абота всичко сама вършех абе никакъв проблем. Лежах в болницата 16 дни и полудях, самоизписах се искаха да остана там до райдането Cry
Но аз усещах че психически се предавам като слушах разни диагнози на лежащите по легло...
Сега съм в къщи и пазя леглото, изпитвам ужас като отида да се къпя защото ми забраниха къпане с топла вода и душове също. това е по цял ден съм в интернет, филми и книги.Мъчно ми е че не мога да обикалям магазините за да избирам на бебчо неща Sunglasses
Майка ми е далеч, на мъжа ми майката също и сме само двамата, а виждам че и на него му е трудно вече.
Но това е горе главата, кураж не сме единствените..... в краина сметка имаме цел и мисия в този живот- да дарим нов.
Пиши ако искаш нещо да споделиш Hug 

# 19
  • Мнения: 693
Yo, благодая ти, доста окуражаващо звучиш  Hug

Ronky,  Hug какво става с теб? Ти в коя седмица си в момента! Моята майка също е далече, но свекърва ми много ми помага и физически и психически.

Аз отново прокървих в понеделник  Tired имам един пръст разкритие и шийката ми е претърпяла сериозни изменения! Колко ли време мога да откарам с това разкритие? Притеснено ми е, че ехографът изкарва бебка едва 2030 кг., вижда ми се доста мъничка все още  Thinking Докторката ми се "помоли" да лежа и да стискам поне още 2-3 седмици! На 20-ти съм оново на консултация, после ще разказвам. Имам и леки болки от време на време ама какво да направя (пия си хапчетата), няма да легна да мра, я  Laughing

Успех на всички!

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте, на всички. Аз не съм с превия, пак посетих болницата за 10 дни и никой не казва от какво е това кървене, вече спря ама съм си само вкъщи, никъде не мърдам само от легнало в седнало положение. Лекарката ми каза, че не е превия, а много ниска плацента на 36 мм от отвора, каквото и да означава това. А да, и че не е от най-ниските плаценти. След 2 седмици съм в 7-мия месец, много ми се иска всичко да е наред и да не кървя повече, но такава гаранция май няма кой да ми даде. Сега пия само Магнерич. И другото странно хемоглобина ми е горе долу в границите, възможно ли е да се повиши. А да и са ме гледали 4 докторки, 3 в болницата различни и моята лична. Нищо не разбирам, вярвам в положителното стечение на обстоятелствата и спрях да се тормозя от тази неизвестност и незнание. Но някак си ми се иска да имам обяснение за състоянието ми. Чао мами и всичко добро при вас, успех в пазенето!

# 21
  • Мнения: 5
Здравейте момичета, виждам че отдавна несте писали по темата която ме вълнува и мен сега. Моля ви момичета, пишете да споделите как са се развили нещата при вас, как минаха ражданията, имаше ли усложнения? Форума е много четен и със сигурност всяко едно ваше споделяне, ще бъде от помощ на бъдещите майчета, които са притеснени или стресирани от неизвестнто бъдеще което ги очаква.
Силно се надявам, че нещата при вас са добре и не пропускате случай да се гушкате с вашите съкровища.

Общи условия

Активация на акаунт