да изказва или да премълчава?

  • 1 507
  • 25
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Здравейте,
Дъщеря ми е на 3г и 3м и днес ми направи впечатление, как чинно рапортува за една беля направена заедно с братовчед и. До сега винаги е възпитавана, да казва всичко каквото е станало на мама,тати или госпожата. Но си мисля, че подобно поведение ще и донесе много неприятности за в бъдеще. Въпроса ми е да ли да продължа да и набивам в главата че трябва всичко да казва или да и обяснявам за това как трябва да прикрива приятелчетата с които играе?

# 1
  • Мнения: 4 451
Според мен всяко хлапе на тази възраст си казва всичко и без да питаш. Laughing Дъщеря ми е почти на 6г. и като ходя да я взимам от градинката, постоянно съм свидетел на подобни случки - как някое детенце изказва белята на друго. Няма за какво да се безпокоиш. На тази възраст е чудесно, че детето споделя всичко с мама и тати.

# 2
  • Мнения: 9 814
По принцип е хубаво детето да споделя с родителите. В по-късна възраст това споделяне ще бъде от още по-голяма полза, особено през пубертета. Но си мисля, че признаването на всичко на мама и татко е до определено време. След няколко години детето ще започне да има свой тайни и да ги споделя със своите приятели. Важно е децата да бъдат научени, че мама и татко са най-големите им приятели и каквото и да стане трябва да дойдат първо при тях.
А пък и дъщеря ти е в такава възраст, в която се впечатлява от всичко и едва ли осъзнават, че признавайки си всяка беля "топят" другарчето си.

# 3
  • Мнения: 606
  По-добре ли е да мълчи като мен и да трупа всичко в себе си, докато и избият чивиите и заколи някого, задето я е настъпил в трамвая? Радвай се, че е общително детето. Мойто е неконтактно и сред деца се затваря и се чувства зле. Това вече е повод за притеснение. За тези неща, които те тревожат, животът ще я научи по-добре от теб.

# 4
  • Мнения: 5 393
Хубаво е, че споделя. Според мен с времето ще започне да преценява сама кое да казва и кое да прикрие.Особено в тийнейджърска възраст....Та радвай се, че засега споделя Wink

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
заФс знам, че живота ще я научи, но като си спомня ка правихме на луди калинки такива издънкаджии ми става жал чак. А от друга страна със сестра ми сме се покривали доста добре. Но сигурно сте прави ... може би не му е сега момента и май приятелчетата и ще я научат по-добре от мен .

# 6
  • Мнения: 1 092
Да говори!Да споделя!
Ще дойде ден когато това ще ти липсва Peace

# 7
  • Мнения: 4 629
Аз на сина ми му казвам да ми "споделя" само, ако безопасността неговата или на другите деца е застрашена. Иначе да идва да ми казва кои какво направил не обичам - на доносничене ми прилича

# 8
  • Мнения: 114
По-добре е да казва според мен

# 9
  • Мнения: 3 886
Хубаво е да споделя  това мисля аз независимо дали е право ли грешно това е най добрия начин да познаваш детето си в тази ужасна среда сред корупция и дрога Peace

# 10
  • Мнения: 984
Лабрадор, може би ако "канализирате" споделянето и изказването ще Ви е по-лесно. Може би трябва да й посочите с кого може всичко да споделя - с родителите си. Уточнете му на детето, че с госпожата може да споделя само ако лично е засегнато и т.н.
Така няма да изпада в конфликтни ситуации, от една страна, а вие ще сте наясно с чувствата и мислите на детето, от друга. Дано съм ви полезна.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз се старая да предразполагам детето ми да споделя с мен и доброто и лошото. Така я опознавам по добре и мога да я посъветвам навреме за някой неща.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Наскоро и аз се чудех същото  Thinking Тя преди не беше такава "портаджийка", но явно в градината ги учат така или пък е характерно за децата на тази възраст - не знам, но след много мислене реших да не й казвам нищо и да я оставя да си "изпява" всичко...

# 13
  • Мнения: 2 448
На тази възраст е по-добре да споделя. А и едва ли може да се обясни на такова малко дете, това ще казваш, а това не. На госпожата едно , на нас всичко. Три годишно дете, едва ли някой ще го обвини в портаджийство. Мисля, че тази дума придобива смисъл за децата, чак в училищна възраст.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Децата са в такава възраст в , която започват да разграничават доброто от лошото. Ако я срежа да не клюкари няма да иска да ми споделя нищо ще си го запазва в себе си. Затова свободно си говорим за неща и факти, които са я впечатлили и се опитвам да я насочвам кое е сериозен проблем и кое не.

Общи условия

Активация на акаунт