притеснявам се (на 10 м. почти не пие вода)

  • 1 104
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Дъщеричката ми,която е на 10 месеца почти не пие водичка,много често и предлагам но глътне веднъж и -стига толкова,много ме притеснява.Сок също много не обича,скоро и предложих нат.сок от портокал и от него пи,явно много й хареса и сега пие само това.Утре сме на консултация и ще си поговорим с педиатъра по този въпрос,но много ме притеснава това че на иска вода.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 21:00 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 44 016
А чай? Мляко?
По принцип на 10 месеца не е много притеснително...да не ажа хич, щом не иска значи си набавя течности от др място....
Моя вода до година и половина пиеше по макс 50-60 мл....и то в летни жеги....

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Ако пие мляко достатъчно за тази възръст от други течности не се нуждае.Когато и аз бях притеснена по тази причина педиатърката каза"Щом не иска, значи няма нужда".И наистина, започна да пие вода около 10-ия месец, когато запонаха жегите.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
И мойта хубавица е така, даже и сок не иска - пие 2 пъти дневно мляко - сутрин 180мл, и вечер 210мл, през деня е на пюрета.
Надявам се , като се позатопли да пропие течности Praynig.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако детето има добър тонус, няма защо да се тревожиш.
Достатъчно е да яде плодове, да пие мляко или каквото там предпочита, за да си набавя течности.

# 5
  • Мнения: 46 477
София пропи вода на 1 г. и 3-4 месеца, 2 горещи лета не пи.
Течностите не се изчерпват с водата, събери сокове, чай, мляко, всичко, което изпива за деня и ще видиш, че най-вероятно си набавя нужното с тях  Peace

Но винаги оставяй прясна водичка на място, достъпно за детето, когато прояви нужда, само ще посегне към нея  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 193
Киара, също не пиеше водичка. Пропи след годинката, но пък се наливаше с фрешове и АМ. Беше жизнена, и не се притеснявах.
 Hug

# 7
  • Мнения: 1 174
И ние сме същия случай, но не съм особено притеснена, може би защото се и кърмим...
Мисля, че когато детето има нужда, ще приеме и водичка. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 940
Синът ми пропи изведнъж преди две седмици.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
И моето бебче (на 9 месеца) чиста вода не мога да го накарам да пие. Но с малко захар става номера. Можеш да пробваш. Не знам какво означава натурален сок от портокал, предполагам, че изцеден портокал, във всеки случай, можеш да го правиш и да го разреждаш малко с вода - и пак да слагаш и малко захар, понеже при разреждането се разваля и вкуса, става блудкав. Ако не искаш да даваш бяла захар, можеш да пробваш с кафява или с фруктоза.

# 10
  • Мнения: 610
Моята малкя хубостница също беше така.Не се притеснявай постепенно ще пропие. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 300
И при нас имаше такъв проблем. Докато кърмех моята щерка не признаваше вода и сок. След като премина на АД пак имаше период в който отказваше да приема вода, но после постепенно си започна. Ти не спирай да и предлагаш.

# 12
  • Мнения: 135
Мляко пие само вечер по 200,дори250мл. и в някои случаи суртин когато се събуди много рано и закуската още не й е готова-закусваме попари.Чай в попарата-да,наистина е течност,да-в супата на обяд пак има течност-бульона,следобяд яде кремове,кисели и други разни такива,ама... струва ми се че не приема достатъчно течности.Преди по едно време пиеше чай,после спря-не искаше да го опита,кскоро не съм пробвала,ще опитам пак-дано пие.Иначе детето си има мого добър тонус,видимо не виждам причина да се притеснявям,ама аз продължамам да си мисля че не приема достатъчно течности,дано притесненшията ми са напразнои-днес сме на консултация и ще си поговорим и с педиатъра по тази тема.

# 13
  • Мнения: 8 999
И моята дъщеря пропи вода след 10тия месец. Дотогава изобщо не беше пила.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери пропи вода доста след годинката.И все още не я пие,та се лъжем с разредени сокове.

Общи условия

Активация на акаунт