Дамската чанта - бутик или битак?

  • 4 912
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Дамската чанта е неразделна част от ежедневието на всяка жена.
Интересно ми е,лесно ли си намирате нещата в нея,когато ви трябват - мобилен телефон, ключове и т.н., или понякога имате чувството, че там е пълен хаос. Присъстват ли  предмети с "изтекъл срок на годност" или я държите подредена - доколкото е възможно.
.... на една софийска улица неволно погледнах в чантата на една жена, която я беше отворила за да търси нещо в нея - уплаших се от гледката.... 
... дали ще има такива от вас които ще си признаят,ако и при тях положението е извън контрол...  Wink

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 20:09 от Нали Мъжете Не Плачат

# 1
  • Мнения: X
Рядко нося дамска чанта, но  когато нося тя е задължително тип "Торба" и вътре е пълен хаос. Ето на,  признах си!
Темата да не е нещо като "Анонимните алкохолици"?  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Дамската ми чанта не е кошче за смет. В нея има всичко. Дори и ред, въпреки привидния хаос. Нещата си намирам много лесно. И друг път не зяпай по дамските чанти, да не те дрънне някой вибратор по челцето.  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 3 423
Държа всичко под контрол, дори и хаоса.
Винаги знам кое къде е, дори и защо е.
Винаги като никога ли е? Май да.

# 4
  • Мнения: 6 992
Рядко нося дамска чанта, но  когато нося тя е задължително тип "Торба" и вътре е пълен хаос. Ето на,  признах си!
Темата да не е нещо като "Анонимните алкохолици"?  Laughing
И аз съм от тия.
Нося раница. И то не е точно раница, ами торба с връзки.
Облагородена мешка.
Пълна кочина е вътре.
Но пък е всичкопобирка. С малко настоятелност и хъс, бая неща набутвам вътре.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 176
.... на една софийска улица неволно погледнах в чантата на една жена, която я беше отворила за да търси нещо в нея - уплаших се от гледката.... 

Невъзпитано е да се наднича, поглежда, оглежда, любопитства, да се бърка пък съвсем, в чужди, особено дамски чанти. В този ред на мисли само аз е желателно да си знам какво има в нея.  Grinning

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Предпочитам чанти с вътрешни джобчета. Там слагам дребните неща. Винаги имам книга в чантата, която освен за четене Laughing служи и за преграда.
Обичам да ми е чистичко и подредено, каза Карлсон. Доколко е възможно, разбира се. Все пак отглеждам тролове.

# 7
  • Мнения: 1 897
За мен е необходимост.
Обикновено е подредена.
Нещата си намирам лесно, освен когато не съм забравила преди това да ги сложа там.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В мойта чанта е някаква трагедия...например, вадя кабела със слушалките за телефона, а на него са нанизани ключове, слънчеви очила, ластичета за коса....
А като ми звънне телефона, трябва да си навра цялата глава в чантата-торба, за да видя от къде свети- с опипване е абсурд да го извадя...  ooooh!

# 9
  • Мнения: 122
.... на една софийска улица неволно погледнах в чантата на една жена, която я беше отворила за да търси нещо в нея - уплаших се от гледката.... 

Невъзпитано е да се наднича, поглежда, оглежда, любопитства, да се бърка пък съвсем, в чужди, особено дамски чанти. В този ред на мисли само аз е желателно да си знам какво има в нея.  Grinning

 hahaha Joy
На жена ми в чантата не знам какво има, знам че това е запазена територия....
......а гледката на улицата беше впечатляваща...

# 10
  • Мнения: 2 467
Хаос и безпорядък. Производителите са виновни, щото не намират за нужно да сложат повече от 2 джоба.

# 11
  • Мнения: 4 965
Моята е средно положение. Има всичко, вкл. и ред в хаоса. Винаги знам кое къде е, но пък всички наоколо се чудят как в малка чанта /предпочитам мини размерите - за чанти  Naughty/ успявам да набутам всичко, вкл. документи, голям портфейл, няколко комплекта ключове, няколко гсм-та и неизброим брой козметични "джвъчки". И задължително трябва да има много джобчета...

# 12
  • Мнения: 2 131
... дали ще има такива от вас които ще си признаят,ако и при тях положението е извън контрол...  Wink
Да си призная ли...  Joy В моята дамска чанта положението мноооооого рядко е под контрол. Винаги си купувам големи чанти, за да побират много неща и, когато започна да търся нещо,.......  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Понякога просто и на мен ми иде да изсипя цялото съдържание на земята. Абсолютно недоумявам как е възможно някои жени да успяват да поберат нещата си в малки чантички, тип портфейл. И благородно им завиждам  Grinning.
Винаги се заричам телефонът ми да стои в единия джоб, а ключовете в другия и, съответно, да си ги открия веднага. Да, ама не.

# 13
  • Мнения: 1 212
Регулярно вкаравам нещата в ред и там .... както навсякъде / в гардероба, в къщи .. /.
Един вечен ред прави ежедневието и живота  сив, по моему  ...  Peace

# 14
  • Мнения: 1 897
Винаги знам кое къде е, но пък всички наоколо се чудят как в малка чанта /предпочитам мини размерите - за чанти  Naughty/ успявам да набутам всичко, вкл. документи, голям портфейл, няколко комплекта ключове, няколко гсм-та и неизброим брой козметични "джвъчки". И задължително трябва да има много джобчета...
Допълвам, че освен изброеното дотук в моята чанта има задължително малка линийка и електронен калкулатор.

# 15
  • Мнения: 6 992
А като ми звънне телефона, трябва да си навра цялата глава в чантата-торба, за да видя от къде свети- с опипване е абсурд да го извадя...  ooooh!
Същата работа, зверско ровене и завиране пада и при мен. При което спират да ми звънят и аз се набутвам да ги търся Mr. Green

# 16
  • Мнения: 934
Моята е пълен кошмар. Има всичко дори и грим за вечерен тоалет. Не знам защо ми е, но си е в чантата. Мъжкото тяло не смее да припарва до нея, иначе го заболява сърцето. Веднъж баща ми обърна чантата на майка и откри важни документи, 8 лева на монети, 4 броя парфюм и т.н. Оттогава не смее да пипа и той. Иначе никога не знам къде съм си сложила телефона или ключовете и пада голямо търсене и ровене. Ммммммм да обичам хаоса!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Обичам големи чанти и нося ужасно много неща в тях/редовно когато някой ми вдигне чантата се чуди тухли ли нося/ ooooh!. Подредена е, но и мен ме дразни липсата на повече от две малки джобчета вътре.

# 18
  • Мнения: 1 134
Да, бутик е - имам авторска колекция вътре. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5 940
Нося огромни чанти, торби, трудно определими като дамски чанти. Вътре само аз мога да се ориентирам, но така и трябва да е. Освен безбройните мои вещи, сега се прибавят и тези на бебчо, пълен хаос.

# 20
  • Мнения: X
Моята е като цилиндър на фокусник. Понякога мистериозно и безследно изчезват я ключове,я телефон..
И после пак мистериозно и неочаквано се появяват там.

# 21
  • Мнения: 8 999
В пълен ред и синхрон, в моята чанта съжителстват документи, бонбони, ключове, телефони, недоядени близалки, козметика, дъвки, зарядно, балончета, вчерашното букетче, което ми подариха децата, цигари, малка кукличка и едно камионче, покана за детски рожден ден, служебни фактури, тебешири и една елекронна игра от Макдоналдс.

# 22
  • Мнения: X
В пълен ред и синхрон, в моята чанта съжителстват документи, бонбони, ключове, телефони, недоядени близалки, козметика, дъвки, зарядно, балончета, вчерашното букетче, което ми подариха децата, цигари, малка кукличка и едно камионче, покана за детски рожден ден, служебни фактури, тебешири и една елекронна игра от Макдоналдс.
Joy

# 23
  • Мнения: 1 997
И моята чанта е голяма тип торба,но след поредното търсене на ключовете и ненамирането им,паниката че съм ги изгубила се  реших и си купих пак голяма чанта ,но с две преградки.Не ,че сега намирам веднага ,каквото търся ама и как да го намеря сред многогообразието вътре Grinning А и като има няколко  джобчета и разпределя нещата забравям кое къде е - и пак търся Embarassed Mr. Green
Децата отдааавна още като малки  и  измислиха име - търбух Mr. Green и с право
Сигурно имам гръбначно изкривяване от носенето на тежка дамска чанта Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 092
Овладян хаос! bowuu

# 25
  • Мнения: 1 997
Извинявам сееее
Сървъра си прави шеги с мене Embarassed
Съжалявам за многократното публикуване Embarassed
Нека модераторите изтрият излишното
Благодаря  bouquet

# 26
То си е казано.... "В дамската чанта всичко има, само ред няма"... В моята, колкото и да слагам нещата на едни и същи места, все ровя докато ги намеря  Crazy

# 27
  • Мнения: 2 388
Моята стандартно тежи около 4 кг. Simple Smile Вътре имам всичко необходимо, включително фазомер, калкулатор и кама. Simple Smile Търся си ключа за входната врата около 15 минути, а уж си има място, на което го държа. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 092
Вие пък Stop Mr. Green
Аз ключовете и телефона изобщо не ги държа в чантата....ако и те бяха там..... Whistling

# 29
  • Мнения: 2 388
Аз пък си държа телефона в чантата. При всяко позвъняване ми идва да изсипя чантата на земята, за да го намеря по-бързо. Mr. Green

# 30
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Обичам и купувам само големи чанти.Но горе долу контролирам хауса вътре.

# 31
  • София
  • Мнения: 300
И в моята чанта понякога намирам странни неща, които дъщеря ми е сложила там без да усетя като щипки за пране например, но като цяло си има ред, който може би се дължи на това, че използвам чанти с много прегради и джобове  и всичките си имат предназначение, без тях хаоса е неизбежен.

# 32
  • Мнения: 4 733
Всичките ми чанти са огромни, без прегради вътре  Mr. Green Абсолютно никакъв ред.

# 33
  • Мнения: 1 038
Толкова ми е подредена чантата, че отиваме с детето в Макдоналдс и при ваденето на протмонето изхърча и един тампон.
Пълен хаос е, никога нищо не мога да си намеря.

# 34
  • Мнения: 1 212
Толкова ми е подредена чантата, че отиваме с детето в Макдоналдс и при ваденето на протмонето изхърча и един тампон.
Пълен хаос е, никога нищо не мога да си намеря.

Ха -ха  Mr. Green Познато  Peace .... доста конфузно наистина  Confused ..... преживявала съм го и аз в по-различен сценарий   Grinning

# 35
  • Мнения: 1 117
да дам и аз малко принос към тази тема...

http://www.flickr.com/groups/whats_in_your_bag/pool/

малко е воайорско, но хвърлете един поглед, не сме сами  Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 442
В мойта чанта е някаква трагедия...например, вадя кабела със слушалките за телефона, а на него са нанизани ключове, слънчеви очила, ластичета за коса....
А като ми звънне телефона, трябва да си навра цялата глава в чантата-торба, за да видя от къде свети- с опипване е абсурд да го извадя...  ooooh!

същата работа съм и аз Laughing

# 37
  • Мнения: 395
Моята чанта е моята крепост.....чак се чудя как може да има жени, които да не носят дамски чанти ooooh!

Та...по темата...нещо средно е между кошче и бутик. Много съм чувствителна на тема "Моят чист град" и за това НИКОГА нищо не изхвърлям...всичките опаковки, билетчета, хартийки и т.н прилежно се пускат в чантата и естествено остават там доста дълго Embarassed....имам си несесер с всички необходими гримове/козметика, лак за нокти, парфюм, много дебел тефтер с дневните задачки, множество химикали,кламери, линийки, шноли, гребени, телефони, визитник, калъфче с документи, ключове, мини чадър(ама наистина е мини-10см ), ооо фотоапарата ми е в чантата задължително + флашка+ айпод, зарядно за телефон, малко несесерче с лекарства  Rolling Eyes.....Всъщност до сега не е имало случай да няма нещо в чантата ми...винаги съм подготвена за всичко!!!

# 38
  • Мнения: 122
да дам и аз малко принос към тази тема...

http://www.flickr.com/groups/whats_in_your_bag/pool/

малко е воайорско, но хвърлете един поглед, не сме сами  Joy

Ми идеята е готина....... Ко чакате....  Whistling

# 39
  • Мнения: 824
Явно съм направила силно впечатление на един мъж снощи,след като търпеливо ме изчака 10 мин. да намеря ключовете за входната врата.Преди това беше станал неволен свидетел на обърнатата дамска чанта на приятелката ми.Беше отворена и се разпиля в колата.Последва търсене на козметика,ключове,телефони под седалките.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 063
Хихи, би ми било любопитно да видя наистина подредена дамска чанта! Mr. Green Аз в моята се оправям доста добре, имам представа към настоящия момент дали нещо си е вътре и къде горе-долу, но изглежда ужасно, пълна бъркотия! И аз като peonia се старая да съм подготвена за всичко... Laughing

# 41
  • Мнения: 281
Моята дамска чанта е винаги подредена,намирам всичко без проблем reverance!

# 42
  • Мнения: 576
Ох, признавам си - трудно се оправям с реда в чантата. Колкото и джобове да има- винаги ровя като в чувал! Мъжът ми естествено понякога много се дразни - на мен пък не ми пука!

# 43
  • Мнения: 17 546
В хаоса на дамската ми чанта има ред! Намирам всичко! Не намирам само това, което си мисля, че е там, а всъщност просто не съм го взела Grinning

# 44
  • Мнения: 5 370

... дали ще има такива от вас които ще си признаят,ако и при тях положението е извън контрол...  Wink
Не само ИЗВЪН КОНТРОЛ, ами и ИЗВЪН ВСЯКАКЪВ КОНТРОЛ.
Аз , обаче, гримове никога нямам, нито козметични ножички. Но, събрани хартийки, билети, размазани подарени от някого на Станислав бонбони-ДА.
Мп3 плеър с оплетени в жиците му химикали-ДА.
И Джиесем, от който се разнася яко "ФРИИЙЙЙДЪЪЪЪМ"....и докато го намеря, солото на ДЖ.М. току -виж, свършило. Crazy

# 45
  • Мнения: 2 700
За външен наблюдател чантата ми сигурно е по-скоро кошче, но аз си знам всичко къде ми е. От една година не съм си сменяла чантата, защото така и не съм попаднала на друга, толкова добре разпределена.

# 46
  • Мнения: 447
Беше бутик.......... Преди толкова много време, че вече не си спомням кога.... Сега е пълен хаос.... А откакто и щерката взе да си вади и слага нейни неща положението е извън контрол Mr. Green Ако видите на улицата някоя гушнала бебето и изсипала чантата в количката, докато търся телефон, пари или просто играчка да знаете, че съм аз  Mr. Green

# 47
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Абе и чувал да нося пак ще ми е малък! Истинската дамска чанта за мен трябва да побира освен всичко друго и 1 хляб и 1 кисело мляко! Joy Peace

# 48
  • Мнения: 370
в моята чанта е пълен хаус. smile3556.лудница.не си правя труда да я подреждам.ненамирам смисъл,защото малката бърка редовно ,търси дъвки..... и след нея е погром.за какво да я подреждам?! Flushed  Hands Clap

# 49
  • Мнения: 42
Моята чанта в повечето случай е кошче за боклук.
Много и на мен ми се иска чантата ми да бъде подредена, но никога не става.

# 50
  • Мнения: 9 814
Във всяка дамска чанта липсва нещо с три букви. Но, аз в моята с бъркане се ориентирам и винаги намирам това, което търся. Малко прилича на парфюмериен магазин.

# 51
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Извинявам се за спама, но вече в две мнения чета думата хаус.  Думата хаус, нещо с д-р Хаус ли я свързвате или с хаос? Извинение още веднъж!

# 52
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Вероятно със стил  в музиката...... Laughing

# 53
  • Мнения: 186
От всичко-по малко.В една дамска чанта липсва единствено ред Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 35
При мен цари ред в хаоса и всеки път,когато си взимам по-голяма чанта ми се струва, че побира по-малко неща  Mr. Green Peace

# 55
  • Мнения: 125
До миналата година ходех с една огромна чанта и вътре имаше всичко каквото ти потрябва-чадър,салфетки ,тоалетна хартия,мокри кърпички,дрехи на децата,биберони,бурканчета с храна и какво ли още не.НО СЛОЖИХ КРАЙ НА ТОЗИ УЖАС.Сега имам дузина малки чантички зависи от тоалета ми и ги избирам по цвят.Нося само ключове ,лична карта ,мокри кърпички и очила.Научих домочадието да си носи кърпи в джобовете и ключове.Сега се чувствам много добре и вече не ме боли рамото.Че направо се бях пригърбила,като баба.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 097
В моята винаги цари порядък. Мога съвсем спокойно, със затворени очи да намеря каквото ми трябва, без това да ми отнеме часове.

# 57
  • Мнения: 54
Аз винаги нося дамска чанта предпочитам да е малка и слагам най необходимото-телефон,ключове,портмонето кърпички и т.н. и вентуално някоя биберона на малката, в нея не цари  хаос и всичко намирам.

# 58
  • Мнения: 2 161
Имам малки и големи чанти.И двата вида изпразвам смело на обществени места,когато ми звънне телефона.Мъжът ми се възмущава в такива моменти,обаче аз какво съм виновна,че така и не открих чанта,която да не се разбърква!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 623
Имам няколко чанти, но аз като се влюбя в една
и си ходя само с нея. Та въпросната чанта е с
ужасно много джобове и джобченца. Всяко
нещо си знае джобчето и въпреки, че ще побере
и слон тази страхотна чанта, винаги знам кое,
къде слагам.

# 60
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Кошче за смет е малко попресилено, да не кажа обидно определение.
Естествено, че в една дамска чанта има всичко освен ред.
Но в никакъв случай дамската чанта не е кошче за смет.
И защо безредието се приравнява с боклука.

А и дори по неволя да е кошче за смет, мисля, че е по принуда.
След като по улиците ни липсват така необходимите кошчета за смет!

# 61
  • Мнения: 620
Аз пък обичам да ходя с ръце в джобовете си,а там винаги има ред,даже и да съм сплела пръсти лесно мога да ги разплета. Whistling Whistling Whistling
А иначе в мойта чанта си е кошмарно разхвърляно Crazy,но някак хич не ми пука,драма няма Thinking

# 62
  • Мнения: 750
Със затрворени очи да бръкна в чантата си,мога да намеря това което искам.
Подредена е така както е подреден домът ми.Обичам всяко нещо да си знае мястото.
Не си правя труда да я подреждам,защото просто никога не е 'кошче за смет'!
А вътре има всичко.Обичам големи чанти.Както и жените с такива.

# 63
  • Мнения: 235
 Нося малка чантичка и понеже не мога да сложа много неща в нея, а само най-необходимото  много бързо намирам това, което търся.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 099
Всичко ми е голямо и бутиково. Ползвам активно и вещо.

# 65
  • Мнения: 1 447
Рядко нося дамска чанта, но  когато нося тя е задължително тип "Торба" и вътре е пълен хаос. Ето на,  признах си! 
.
 Аз също съм от тези когато ми звъни телефона доста често докато
го открия отсреща вече са затворели.Е ми такава  съм не виждам нещо лошо в това

# 66
Моята по-скоро е сергийка.
В безредието си имам ред,всичко си намирам.

# 67
  • Мнения: 183
не мога да кажа,че е кошче за смет,понеже имам нужни за мен неща,но много често не мога да си намеря някой от телефоните или ключовете Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не разбрах защо се префасонира името на темата...  Thinking

# 69
  • Мнения: 7 110
Цари ред в хаоса. За това служат ен на брой джобове, джобчета и джобЕнца.

# 70
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Чантите ми са големи, тип "торба", с една преграда. Но винаги знам кое къде е. А като раздрусам малко, по звука се ориентирам иза нахождението на ключовете си.

# 71
  • Мнения: 2 759
                     Бутик не е, защото няма уникати в нея... Но независимо с миниатюрна чантичка или с раница - за по-малко от 30 сек (вкл. на тъмно) съм извадила каквото ми трябва... Всяка вечер съдържанието се изважда и се натиква обратно, без да се подрежда. Т.е. няма нищо излишно вътре.
                     Джобовете на всяка моя дреха (тия, които ползвам по предназначение) са идеално разпределени - в десния цигари, запалка, ключове; в левия телефон, гланц и дъвки. Отделен джоб имам за паричките и картата.

# 72
  • Мнения: 122
Не разбрах защо се префасонира името на темата...  Thinking

Надявам се не се обиждате заради смяната. На лични получих молба за това, с предишното заглавие дано не съм засегнал някой...

# 73
  • Мнения: 2 407
Напоследък нищо не мога да намирам, чантите са ми тип торба.

# 74
  • Мнения: 2 759
                     Сега като се замисля, чужди дамски чанти не съм нито отваряла, нито съм отваряла  newsm78... Много странно...

# 75
  • Мнения: 1 763
В моята чанта винаги е абсолютен хаос, но аз по принцип съм много разпиляна. Често се използва и за кошче за смет, особено като сляза от автобус, редовно си набутвам продупченото билетче вътре. Веднъж, още докато бях ученичка, един съученик започна да ми рови в дамската чанта и се набоде на един пергел.

# 76
  • Мнения: 984
Моята чанта е с много "чекмечеджета", но е малка като размер, черна. Във всяко чекмедже си има по нещо, което трябва да е там, когато ми трябва. Включително бебепамперс, фенерче, игла и черен конец, фиба, герданче и обеци, празна найлонова торбичка, флаш памет, пастели - 2 бр., нокторезачка и миниотверка, обичайни дамски контежи, швейцарско ножче.
Всичко е така както трябва.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 430
по-скоро бит пазар Laughingедин ден бях на разходка и почувствах,че чантата ми адски тежи,на въпроса на мъжа ми,какво толкова носиш ,аз казах:"ами най-необходимото"и наистина се оказа така Joyлекарства от първа необходимост,панела на радиокасетофона ми,2 мобилни,очила,и разни други,но можех и с лекота да я ползвам за самоотбрана Joy

# 78
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обичам малки чанти, за да не нося много кила на гърба си, държа да имат някакви отделения и да са кожени.
Всичко в тях е сведено до минимум в единична бройка, защото ги сменям ежедневно, т.е. телефон, портфейл, ключове, цигари със запалка, гланц за устни (да не съм без хич  Rolling Eyes), флашка плюс боклуци и хартийки от деня.
Така че се вписвам в бутиковото съдържание.

# 79
  • Мнения: 2 759
                      Сладко  Mr. Green.

# 80
  • Мнения: 481
От както нося в нея неразливна чаша за вода и пакет солети, винаги има разлята вода и разсипани солети. Това налага често преподреждане и почистване, което обаче не я прави нито по-подредена, нито по-чиста  Simple Smile. Успокоявам се, че положението е временно (още само няколко години)  Mr. Green.

# 81
  • UK
  • Мнения: 3 959
Моята е много, много зле. Винаги се старая да има по малко неща, защото изглежда по добре, но винаги има какво ли не и никога не мога да си намеря ключовете. За телефона си имам джобче, за гримовете също, но ключовете...

# 82
  • варна
  • Мнения: 1 830
Оф, в моята чанта никога нищо не мога да намеря Laughing

# 83
  • София
  • Мнения: 2 271
В моите чанти проблемът е, че все са ми малки. Докато има място за нещата, всичко е подредено. Но винаги решавам да сложа вътре още нещо, за което няма място, защото при покупката на чанта, си представям какво точно ще сложа в нея, за да не е излишно голяма. Иначе, когато има много джобчета и прегради, всяко нещо си има място и винаги е там...

# 84
  • София
  • Мнения: 672
направо БАРДАК...
Чак се чудя как всичко си намирам... Нещо като го няма, то е в мойта чанта... Ей сега си давам сметка защо с годините си купувам все по-големи чанти... След 10 години ще съм с мешка, а след 20 - с чувала на Дядо Коледа

# 85
  • Мнения: 186
Моята чанта е с много "чекмечеджета", но е малка като размер, черна. Във всяко чекмедже си има по нещо, което трябва да е там, когато ми трябва. Включително бебепамперс, фенерче, игла и черен конец, фиба, герданче и обеци, празна найлонова торбичка, флаш памет, пастели - 2 бр., нокторезачка и миниотверка, обичайни дамски контежи, швейцарско ножче.
Всичко е така както трябва.
А гаечния ключ къде го държиш? newsm78 Joy Joy Joy

# 86
  • Мнения: 2 759
...А гаечния ключ къде го държиш? newsm78 Joy Joy Joy...
                   Не е смешно  Crossing Arms. В моята също има секретни игли, лекарства (лично аз не ползвам), от известно време насам по поне 2 пакета пуканки, 1-2 сухи супи, лепенки за коли, палмче, фотоапаратче, чадър...

# 87
  • Мнения: 186
...А гаечния ключ къде го държиш? newsm78 Joy Joy Joy...
                   има секретни игли, лепенки за коли, палмче,...
??????? newsm78

# 88
  • Мнения: 27 524
В моята е битак, разбира се. Но - нося я 5 пъти в годината  Laughing

# 89
  • Мнения: 2 759
                   ...има секретни игли, лепенки за коли, палмче,...
??????? newsm78
                    Секретни игли=безопасни игли.
                    Лепенки за коли=лепенки за неправилно паркирали автомобили.
                    Палмче=Палм ОС=нещо като джобен компютър.

# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато бях учител(не толкова отдавна), все си избирах чанти, които да могат да поберат минимум два учебника(в последно време взеха да ги правят доста дълги), учителски бележник и тетрадка + моите си постоянни неща. Сега отпаднаха бумащините и все си мисля, че нещо съм забравила, когато тръгвам за работа, защото чантата ми е значително по-лека.
На въпроса - подредена ми е чантата, винаги знам кое къде се намира и мога да го извадя на секундата.

# 91
  • Мнения: 186
                   ...има секретни игли, лепенки за коли, палмче,...
??????? newsm78
                    Секретни игли=безопасни игли.
                    Лепенки за коли=лепенки за неправилно паркирали автомобили.
                    Палмче=Палм ОС=нещо като джобен компютър.
thanks Peace

# 92
  • Мнения: 984
Зайо-байо гаечния ключ си го държа отзаде. Мноо е удобно - не се чувстваш недоклатен, а ако те обвинят че си - вадиш ключа и готово! Mr. Green

# 93
  • софия
  • Мнения: 2 140
Купувам големи чанти с много джобове и преградки.Всяко нещо си има определено място и си го намирам без проблем.

# 94
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Има от всичко по малко  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 186
Зайо-байо гаечния ключ си го държа отзаде. Мноо е удобно - не се чувстваш недоклатен, а ако те обвинят че си - вадиш ключа и готово! Mr. Green
ТАМ???(mooning)

# 96
  • Мнения: 7 723
В чантата ми е пълна бъркотия... Crazy
Намират се неща, като левият ботуш на Лейла,
слушалките на Муза и наметалото на принц Ерик... Crazy
Там също така има и обелки от бонбони, които събирам
поради липса на кошче в близост
...а също и квитанции от платени сметки за занималнята и детската градина...
...кофти е само, когато вместо цигарите си извадя ОБито... Crazy

# 97
  • Мнения: 824
...кофти е само, когато вместо цигарите си извадя ОБито... Crazy

Ха-ха,и на мен ми е случвало,преди като пътувах с градски транспорт,докато си търся билетче да ми изпаднат.

# 98
  • Мнения: 957
Бутиков битак е моята  Crazy

# 99
  • Мнения: 4 435
Падам си по големи чанти и такива нося.То и без друго в малка не ми се побират нещата.Значи имам два телефона,но само единият е в чантата,другият ми е вечно в ръката.Ключовете ги слагам в някое джобче,защото иначе 20мин подрусвам чантата да видя къде дрънчи точно  Mr. Green.Значи до момента телефон и ключове,от там-носни кърпички,мокри кърпички,антибактериално гелче за ръце,огромен несесер с гримове,несесер с лекарства (там има и комплект конци и игла,от хотели),портфейла ми,слънчеви очила,парфюм,рол-он и задължително лак са коса (гребена е в несесера  ooooh!),цигари и запалка,дъвки и химикал.Айде отчетох се. bowuu

# 100
  • Мнения: 7 723
...кофти е само, когато вместо цигарите си извадя ОБито... Crazy

Ха-ха,и на мен ми е случвало,преди като пътувах с градски транспорт,докато си търся билетче да ми изпаднат.
А палила ли си си цигарата с тампон, а? Mr. Green Joy

# 101
  • Мнения: 3 461
2 в 1 . От бутик, а вътре - битак.  Laughing

# 102
  • Мнения: 525
И при мен цари хаоса, уж постоянно пооправям и нареждам, когато съм се натоварила с покупки и трябва бързо да си намеря ключовете направо ми идва... и когато ги намеря на връзката с ключовете винаги има закачена шньолка, ластиче или нещо друго.

# 103
  • Мнения: 2 491
Моята чанта няма как да е подредена, защото е торба и няма никакви прегради и джобчета, всичко е накуп вътре, защото просто няма друг начин. И въпреки това, там не цари безпорядък, няма нищо излишно или пък по малко. Единственото нещо, което трудно намирам винаги е запалката, тя е една мъничка и има способността да се крие, точно когато ми трябва. Всичко останало намирам лесно.

# 104
  • Мнения: 68
Един път си намерих едни обеци, които ги търсех 1 месец и мислех, че съм ги изгубила. Няма какво повече да кажа за мойта чанта Laughing
Но имам една приятелка, която в чантата и е страхотен ред, но тя е страшно подредена попринцип и действията винаги и са пресметнати, дали чантата не олицетворява вътрешната ни подреденост, в смисъл мислите ни и действията....... Винаги съм си мислила, че имат връзка?

# 105
  • Мнения: 2 491
...
Но имам една приятелка, която в чантата и е страхотен ред, но тя е страшно подредена попринцип и действията винаги и са пресметнати, дали чантата не олицетворява вътрешната ни подреденост, в смисъл мислите ни и действията....... Винаги съм си мислила, че имат връзка?
Да, имат връзка.

# 106
  • Мнения: 824
...кофти е само, когато вместо цигарите си извадя ОБито... Crazy

Ха-ха,и на мен ми е случвало,преди като пътувах с градски транспорт,докато си търся билетче да ми изпаднат.
А палила ли си си цигарата с тампон, а? Mr. Green Joy

 Joy Joy Joy

# 107
  • Мнения: 22 841
В мойта чанта е някаква трагедия...например, вадя кабела със слушалките за телефона, а на него са нанизани ключове, слънчеви очила, ластичета за коса....
А като ми звънне телефона, трябва да си навра цялата глава в чантата-торба, за да видя от къде свети- с опипване е абсурд да го извадя...  ooooh!
Peace така съм и аз.Трагедия.

# 108
  • Мнения: 919
Моята чанта е винаги подредена. bowuu
Съвсем сериозно. Peace

# 109
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
в една дамска чанта можеш да намериш всичко.Само 1 нещо липсва - РЕД. Peace

# 110
  • някъде
  • Мнения: 979
Колкото по-голяма чанта си купя,толкова повече полезни неща събирам вътре.И всичко ми е нужно.Пък и в повечето случаи си имам помощница в пълненето на чантата,та мястото винаги ни идва недостатъчно.Знаете ли какъв зор е да се опиташ да натъпчеш количката за кукли в чантата на мама ooooh!

# 111
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз обичам големите чанти и съм се примирила че трудно ще си намирам нещата но пък нищо няма да забравям в къщи. Иначе хаоса вътре е пълен и до червилата ми (4-5 на брой, въпреки че ползвам едно) може да се намери пликче с резервни гащи на малкия.

# 112
  • Мнения: 2 309
В моята цари ред.
Телефона ми стои в калъф...

# 113
  • Мнения: 2 386
По принцип цари пълен хаос, но в същия този хаос се усещам, че винаги знам кое къде е. Като го подредя- не мога да се ориентирам. Laughing

# 114
  • Мнения: 1 217
Напоследък не нося...,но мога да бъда забелязана с ученическата на сина ми Laughing По принцип никога нищо не си намирам лесно Embarassed В "дамската" ми чанта винаги е имало от телефон и червило до флумастери и играчки от шоколадови яйца Laughing Mr. Green Laughing А когато работех в училище се е случвало децата да ме питат:"Госпожо,днес носите ли си ластик?" Laughing Mr. Green Mr. Green

# 115
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако съдя по моята - бардак.

# 116
  • Мнения: 4 447
Имам много чанти.
Понякога в тях намирам забравени разни неща.
Радвам се. Че не са загубени, не за друго.
Намирам и стотинки, въпреки, че търся книжни.

Иначе като излизам знам точно какво имам в чантата.

Въпреки, че казват: "В една дамска чанта има всичко, само не и ред".

# 117
  • Мнения: 1 212
....Знаете ли какъв зор е да се опиташ да натъпчеш количката за кукли в чантата на мама ooooh!

 Laughing
Ахъм  Confused .... с топките не е по-лесно , макар и да изглежда на пръв поглед  Sunglasses

# 118
  • Мнения: 123
Моятя,ако може така да се нарече дамска чанта е толкова малка,че в нея има място само за цигари,телефон,ключове и малко повече място оставам за парите Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт