Какво давате на бебета си докато им никанат зъбки???

  • 1 936
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 34
Какво давате на бебенцата си докато им никнат зъбки?Аз го мажа с дентинкокс ,ама май не му действа.Много е раздразнителен и плаче.Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 1 212
Да, това е сякаш най-популярният лек ...
Аз лично нищо не мажа . Когато дигне температура и е изключително неспокоен, вечер давам Панадолче ... облекчава  Peace

# 2
  • Мнения: 104
Аз давам хомеопатичното Дентокинд  Peaceпо три пъти на ден, разтворено в малко вода. При сериозни кризи може да се дава и по-често. Сякаш има ефект, но действа с натрупване. Понякога мажа и с Дентинокс, но само в краен случай и при силен плач, че все пак има лидокаин вътре.

Имам приятелки, които ползват освен тези две неща и Генгигел, но казват че няма много ефект. Аз лично не съм го пробвала.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да, това е сякаш най-популярният лек ...
Аз лично нищо не мажа . Когато дигне температура и е изключително неспокоен, вечер давам Панадолче ... облекчава  Peace

 Peace и ние сме така, нищо не помага на 100%.Търпение трябва!

# 4
  • Мнения: 491
Давам Калгел,когато е по нервна и не спи спокойно давам Панадол

# 5
  • Мнения: 252
Мажех със всички всевъзможни гелчета които имаше , но ефекта беше временен. Когато станеше много нервен му давах панадол.

# 6
  • Мнения: 770
Нищо, защото струва ми се няма ефект от изброените Peace

# 7
  • Мнения: 5 940
И аз не давам нищо.

# 8
  • Мнения: 636
Нищо не й давам. Повече внимание, гушкане и най-вече търпение.

# 9
  • Мнения: 2 374
общо взето нищо не помага,давах дентинокс и калгел и сега мажа от време на време

# 10
  • Мнения: 1 477
Дентинокс и калгел съм давала.Истината е ,че нищо не помага.Само търпение  Hug

# 11
  • Мнения: 1 091
Нищо не й давам. Повече внимание, гушкане и най-вече търпение.
Peace

# 12
  • Мнения: 229
Мазала съм с Калгел , Дентинокс ,пробвах Хамомила и свещички Вибуркол - май нищо няма ефект. С гелчетата успявах само да го приспя , действат за около 15минутки Sad

# 13
  • Варна
  • Мнения: 567
Мажа го с пансорал, защото той единствен няма ограничение за брой намазвания на ден!
Дентинокса, само в краен случай!

# 14
  • Мнения: 502
и аз нищо не ползвам защото ефекта на всички избоени до сега е около половин час и след това наново. знам че може да се намажат венците и панадол ако е много раздразнено детето, но за сега не съм пробвала.

# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Всички гелове, които намерих пробвах, освен цената, друга разлика не видях...

# 16
  • Мнения: 1 367
Аз пък съм чувала за мазане с течен аналгин,но не съм го пробвала.Давала съм Дентокинд,Дентинокс,Калгел и едно гелче Бонджела,което ми пращаха от Англия.Сякаш от него имаше най-голям резултат.Но като цяло нито едно от тези няма траен ефект,също както лекарствата против колики.

# 17
  • Мнения: 814
Давам Дентокинд и мажа венците с Калгел Peace.

# 18
  • Мнения: 144
Здравей,аз лично мажа с дентинокс и ако е много нервен давам панадол или нурофен и така само че за кратко т.е както сигурно сама си разбрала ефектът е временен,така ще е докато избият всички зъби,а и педи ми каза за едни хомеопатични хапченца-дентокинд каза,че били много ефикасни,все още не съм ги пробвала   bouquet

# 19
  • Мнения: 780
Мажа с Дентинокс, вечер,ако се налага- Нурофен или Панадол.Последния път лекарката ни предписа Хамомила.Давам да гризе студен морков или изстудявам силиконовите "гризалки".

# 20
  • Мнения: 1 155
Нищо не съм давала. Мажа с Калгел, облекчава но не много......за съжаление. Sad

# 21
  • Мнения: 9 973
Давам Калгел,когато е по нервна и не спи спокойно давам Панадол
и аз,но вече спрях всичко,че зъбки няма още

# 22
  • Мнения: 18
Мажа с Калгел, но рядко. Мажа и с Пансорал, защото няма ограничения за мазането, може много пъти.
В момента слагам Вибуркол вещички. Засега като , че ли има ефект, но слагам само няколко дни, та не съм сигурна.

# 23
  • Мнения: 789
Нищо не давам. При Ива избиват без особени проблеми - само е по-раздразнителна и спи неспокойно. Не мисля, че мазането има ефект.

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Peace и аз така ..евентуално само Панадол ако има температура

# 25
  • Мнения: 472
Ползвах Дентинокс. Когато станеше нетърпимо я мажех с едни клечки - Baby Orajel. Помагаха много, но ги има само в САЩ  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 928
Мажа с Калгел, три или четири нощи, когато положението ставаше нетърпимо съм давала и Панадол  Peace

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мазах съм с Генгигел. Обаче трябва да си постоянна- ефектът се появява след 3-4 намазвания, т.е. след ден и половина горе-долу. Основното му предимство е, че за разлика от повечето подобни гелове не съдържа анестетици.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мажа с Калгел  newsm78, мисля че изобщо не върши никаква работа.  Close Намазвам си венеца и все едно нищо не съм сложила. Пък и като гледам държанието на дъщеря ми, май не само на мен не ми действа  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 825
Давам студени силиконови гризалки, разни чесалки за венци, мажа с кремче ...

# 30
  • Мнения: 985
И аз слагам Дентинокс.Ако вече много я боли давам Нурофен или Панадол,но това рядко се случва Peace Най-вече се въоражавам с търпение  Wink

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мажа с Дентинокс,но и при нас май няма голям ефект  newsm78

# 32
  • Мнения: 173
Дентинокс,но ефекта от него е краткотраен.

# 33
  • Мнения: 109
Мажех с Калгел и то основно на кучешките.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Пансорал, но без ефект. Спрях и сега не давам нищо.

# 35
  • Мнения: 2 005
Нищо не съм му давала , защото нищо не помага  Peace

# 36
  • Мнения: 2 311
Нищо,имах разни мазила,но не ми даваше да й бъркам в устата!
Но мисля ,че не е имала особени проблеми при никненето на зъбките.

# 37
  • Мнения: 1 900
Давам студени силиконови гризалки, разни чесалки за венци, мажа с кремче ...
И аз така, но всичко има временне ефект. Confused

# 38
  • Мнения: 514
Давам студени силиконови гризалки, разни чесалки за венци, мажа с кремче ...
И аз така, но всичко има временне ефект. Confused
Да така е !Понякога панадол ! Peace

# 39
  • Мнения: 3 929
Мажех го с Калгел, но не намирах, че му помага. Даже съм му мазала венците с течен аналгин, но всичко зависи от организма на детето и до каква степен може да понася болката. Може да се дава и Панадол или Калпол.

# 40
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Мажех с Калгел , когато положението станеше нетърпимо и  много плачеше   съм давала и Панадол!!

# 41
  • София
  • Мнения: 672
Мажех с Калгел , когато положението станеше нетърпимо и  много плачеше   съм давала и Панадол!!

Принципно и аз Simple Smile Ввъпреки че знам че калагел-а е за успокоение на майката Peace

Общи условия

Активация на акаунт