Усетихте ли го?

  • 3 577
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не, не съм...но точно тогава по принцип ставам от леглото, та в просъница едва ли съм обърнала внимание.
Помня това от 2002, помня и това в Стражица от 1986 г. Спомням си, че една съседка така се изплаши и хукна по стълбите, че чак долу се сети, че малкото й бебе спи горе в креватчето. И то когато майка ми я попита къде е Ванчето...  ooooh!

# 31
  • Мнения: 1 113
Тук, в Попово, са го усетили. Аз, обаче, се успах и нищо не разбрах.
Имам голям страх от земетресения, самата дума всява паника в мен. Това, което беше през 1986 г., беше с много разрушения при нас.

# 32
  • Мнения: 1 028
Усетих го я,аз много леко спя,как досега едно земетресение не проспах и пропуснах TiredПо-слабичко беше,като помня преди години голямото земетресение в Стражица,това направо си е като лек повей,хеле тук на 7-ия етаж.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Винаги ги усещам предварително- обзема ме ужасен страх, отчаяние и настроение под нулата...до час-два се случва земетресение.
Тази сутрин не го усетих, но сънувах напукана земя...

# 34
  • Мнения: 3 641
НЕ усетих нищо. Но пък съм преживявала други 2. Едното беше голямото с епицентър в Турция.
Беше голям грохот, имах чувството ,че всеки момент стени ще паднат, така скърцаха Sick

# 35
  • Мнения: 2 567
Усетих го. Все пак беше близо до Търново. Чу се ужасен трясък и помислих, че малката е паднала от леглото. Толкова неадекватна съм била в просъницата си, че почнах да я търся по земята без дори да видя, че тя си спи спокойно в леглото  Confused
Вчера цял ден ми беше нервно. Явно е било заради това.
Дано няма втори голям трус, че съм голяма паника.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Без да всявам паника, но след земетресението през 2002г много специлаисти казаха, че ще има намествене на земните пластове и че повеето трусове ще съм в районите около Черно море. Така че това няма да е последният трус. Със сигурност

# 37
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Днешното не съм усетила, това през април 2002 - мисля, че беше 24.04.2002 г. го усетих много добре. Точно 1/2 час преди това ми откраднаха GSM от офиса и  бях полегнала отчаяна върху бюрото си, когато то започна да се мести и да се чува едно ужасяващо скърцане. По-голям шок  изпитах от едно друго зeметресение 88-90 год., не си спомням точно, но бяхме с приятелки на висок етаж в блок - кошмар - 4 сами деца, паника, хукнахме на долу по стълбите ужасени, не искам да си спомням. Аз се ужасявам от природни бедствия, дано не ви се сторя смешна, но се страхувам и от силен вятър и  гръмотевици.

Хм, април 2002 си спомням много добре, защото на 29-ти родих дъщеря си, но земетресение - не.
А от това, 89-та май беше, имам много странен спомен. Същия ден си говорехме с една приятелка колко ни е скучно и как е крайно време да се случи нещо ..... например земетресение. Няма и два часа след този разговор, по време на лекции по философия в "гълъбарника" на Биологическия факултет, то се случи ......  Вече много внимавам какво си пожелавам.
Но по-интересна беше реакцията на преподавателя ни по философия - започна да се люлее на стола си и да крещи "Искам още! Искам по-силно!"  Shocked

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 13:56 от Айяла

# 38
  • Мнения: 4 555
Не съм го усетила, но април 2002 и аз го усетих. Беше към обяд, спомням си, че обядвах с една приятелка в един ресторант под земята.  Няма нищо по-страшно от природните бедствия и най-вече заметресението. Не напразно при застраховка на имущестрвото за земетресение се изчислява отделено
Това и аз го помня. Беше най-силното земетресение, което съм усещала. Около минута преди това ми стана лошо. После поне месец ми се струваше, че всичко се разклаща пред погледа ми.

# 39
  • Мнения: 1 165
Нищо не съм усетила. Единственото , за което си спомням,че ми разтуптя сърцето беше земетресението в Турция преди години. Направо щях да падна от леглото.

# 40
  • Мнения: 183
Усетих това преди седмица-две...както си седях и видях как стената се мести за секунда и пак се връща-беше ужасно и после цял ден ме боля главата Rolling Eyes

В София ли е имало преди седмица - две  Shocked
не,беше в района на Благоевград PeaceВ София не съм усещала земетресение Rolling Eyes

# 41
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537

Хм, април 2002 си спомням много добре, .... Няма и два часа след този разговор, по време на лекции по философия в "гълъбарника" на Биологическия факултет, то се случи ......  Вече много внимавам какво си пожелавам.
Но по-интересна беше реакцията на преподавателя ни по философия - започна да се люлее на стола си и да крещи "Искам още! Искам по-силно!"  Shocked


Сори за спама, но това ми прилича на с.з. в ПУ? Така ли е?

А като пишете за земетресението през 1988/1989 г. - и него го помня. Тогава бях на гости в една приятелка на 7 етаж. Супер забавно беше как започнахме да се люлеем. Тогава съм била в първи или втори клас.

# 42
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941

Сори за спама, но това ми прилича на с.з. в ПУ? Така ли е?


Ако ПУ е Пловдивския Университет - не, става дума за Софийския.

# 43
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Да, за Пловдивския става въпрос. И там си имаме "гълъбарник" на последния етаж на биологическия, където са направили едни кутийки за семинарни зали  Mr. Green

А по темата - още след земетресението в Турция наиситна предупредиха, че пластовете са разместени сериозно.
Това обаче ще доведе до редица по-слаби трусове и така напрежението ще се освобождава постепенно, а не изведнъж с голям трус с висока степен. Това си е добре. По-хубаво да ни люлее често, но по малко, отколкото да се друснем изведнъж с 7 и нагоре и да се върнем деситилетия назад.

# 44
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз се събудих днес от клатенето на спалнята. Не се уплаших, но е кофти усещането. А съседското кученце не спря да лае до началото на земетръса.

Общи условия

Активация на акаунт