БЕБЕТА ЮНИ 30 :-)

  • 10 489
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
  Здравейте! Поздрави за новата темичка.

  Честито на всички рожденнички! Да са живи и здрави!

  За първото си дете не съм ползвала нито кенгуру, нито слинг, затова и не мога да коментирам!
  Относно водата аз давах, макар че кърмих до 7-я месец, но детето си искаше водата и то доста вода изпиваше аз не съм давала на сила. Даже и сега е като малка жабка - много вода пие. Според мен зависи от детето и то само ще си покаже. Но това си е само мое мнение.
  Приятна вечер на всички!

# 16
  • Мнения: 80
Запис   bouquet

# 17
  • Мнения: 176
Пльос и аз в новата юбилейна тема  Mr. Green

bleu, честит рожден ден - много любов и сладки усмивки тази година, че и занапред!
И на щерката на ина честит рожден ден - голяма и красива да расте!

За стелиризатора да кажа (макар че вие вече май приключихте с обсъждането, ама аз докато стана, пък докато се наям....  Crazy) - мислех си че е ненужен, но сега наши приятели със 7-седмичното бебе казаха че им върши страхотна работа. Не знам какъв точно имат, но явно ще вземем - то не ми е толкова за харчилъка, ми само такова нещо ми липсва на барплота в кухнята.... но какво да се прави. Все се надявам да се кърмим изцяло поне първите 6 месеца и да не ми трябва, но на нашите приятели детето отказва да суче от гърда, примерно, само шише взима и какво да го правят. (Тя и майка му се връща на работа другата седмица, така че ще трябват бутилки.)

За марка бутилки не знам, но ми се иска стъклени. Тези пластмаси уж имали не знам си какви си съставки (четох пак някъде, може и излишни истерии да са, ама нали ми е детето... как да рискувам).

Вода - тук казват изришно че първите месеци вода не трябва да се дава - бебешкото стомахче е достатъчно малко за да го пълним с празни течности, нужна му е всяка калорийка, витамин и т.н. от кърмата или АМ която може да си набави.

И последно за носенето на ръце - сега чета една книга където според мен всичко е обяснено много добре: през първите си три месеца бебчетата карат нещо като 4ти триместър. Те са малки, беззащитни, нервната и двигателната им система не е развита достатъчно за да осъзнават дори какво правят и защо. Имат нужда единствено от близостта на майка си, а неща като бял шум и леко потръскване ги успокояват защото им напомнят за майчината утроба. До 3-месечна възраст едно дете не може да свикне на каквото и да било (на ръце, на ходене напред-назад) и това че плаче не значи че го прави нарочно. Така че аз поне смятам да правя всичко възможно за да ми е спокойно детето, ако трябва ще се носим и люшкаме нонстоп - това не е разлигавяне а нормална и необходима майчина грижа.

Само споделям, разбира се, не налагам мнение  Peace

Хайде, чао от мен за днес - тръгвам към таксито и от там на автобусчето за НЙ, че ме чакат 4-5-6 часа лангър-лангър. (Дано да има тоалетна в рейса  Praynig На идване с колата карах мъжа ми да спира на всеки 45 минути-час. Не знам как сте вие но мен хем ме гони нон-стоп жажда, хем после.... нали се сещате че трябва да излезе от нейде.)

оххх, получих силен ритник - явно имате поздрави и от ритльото  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 616
Привет! Честит Рожден Ден на bleu  Heart Eyes

Не мога да не изкоментирам темата за домашното раждане в Часът на мама.
Мисля че имаше две неща, които са показателни за състоянието на нещата в нашите болници.
Лекарския принцип "Трябва на нас да ни е удбно, не на вас",
и факта, че един мъж без никакво медицинско образование е успял да асистира на жена си да роди по-голямо бебе без разкъсвания.
За мен истината е някъде посредата.
Не бих рискувала да ползвам единствено съпруга си за акушерка, но със сигурност бих била щастлива да мога в родилната зала да имам свободата да избирам как да протича процеса, под вещото наблюдение на лекарите.
Как така се оказва, че видите ли в цяла Европа нашите лекари са най-компетентни, и за тях чуждите практики като смяна на позите и масажа на перинеума са отживели и безмислени, че дори и непрофесионални? Как така в една реномирана френска болница ти правят акупунктура, за да си тръгнеш без разкъсване, а тук ако не ти сложат поне три шева значи не са си свършили работата?
Афектирах се, тъй като смятам за безочливо и обидно отношението на въпросния д-р Диков. Говореше така, все едно в Българска болница досега не се е родило нито едно дете с увреждане, все едно няма нито една пострадала майка, и дори все едно в болниците се раждат само гении, а останалите не могат да изкарат трети клас!
Не си мислете че съм против всички лекари - ни най-малко! Против съм масовото схващане че На тях трябва да им е удобно, не на нас!

Обещавам повече да не коментирам темата, тъй като вероятно вече ви досадих безумно.

# 19
  • Мнения: 256
Samimami,  smile3525


offioly, не досаждаш, не се притеснявай! Ама айде няма да се изказвам, за да не дублирам мнението ти!


И последно за носенето на ръце - сега чета една книга където според мен всичко е обяснено много добре: през първите си три месеца бебчетата карат нещо като 4ти триместър. Те са малки, беззащитни, нервната и двигателната им система не е развита достатъчно за да осъзнават дори какво правят и защо. Имат нужда единствено от близостта на майка си, а неща като бял шум и леко потръскване ги успокояват защото им напомнят за майчината утроба. До 3-месечна възраст едно дете не може да свикне на каквото и да било (на ръце, на ходене напред-назад) и това че плаче не значи че го прави нарочно. Така че аз поне смятам да правя всичко възможно за да ми е спокойно детето, ако трябва ще се носим и люшкаме нонстоп - това не е разлигавяне а нормална и необходима майчина грижа.

Ето това ..... мнение чаках!!!  Peace Радвам се, че има хора, които споделят възгледите ми.

Аз в момента съм в търсене на педиатър, знам че е рано, но искам да съм подготвена. Изобщо не знам, след като се върнем вкъщи от болницата, кой ще дойде, дали педиатър от родилното, дали акушерката, която ме следи през бременността или новия педиатър, който още не ни е известен. Майка ми като е раждала е било в пъти по-лесно. Раждаш, връщаш се, а вкъщи пристига акушерка, която се грижи за определен брой бебета в съответния квартал. Завежда картон, отбелязва си всичко. Още си го пазя картона. Как е сега? newsm78

# 20
  • Мнения: 67
Blue ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Относно водата аз мисля да давам по малко след хранене пък то ако иска да пие.
За раждането в къщи аз съм категорично против, особенно като тези две двойки раждали без мед. лице  Crazy аз лично не бих посмяла.
Стерилизатор мисля да си взема въпреки че ме посъветваха да ги изварявам шишетата.
Днес ходихме да гледаме кошарка, количка и ваничка. Избрахме всичко на Чиполино, но ще ги купи таткото като се появи малкото човече.  Laughing

# 21
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте майчета  Hug
Голяма разходка си спретнахме с една приятелка и така огладнях  Grinning
Благодаря ви за инфото за слинговете и водата  Peace Явно като се роди бебо ще решавам как да действам, че сега направо не мога да запомня толкова много неща Crazy Направо се ошашках, как ще го гледам това бебе, кво ще правя, кое по напред да чета  Crazy На моменти си викам "Абе ще се оправя аз", но някой път направо изпадам в ужас.  Луда работа Simple Smile

Blue  честит рожден ден   bouquet

Самиммами благодаря за темичката Simple Smile

Хайде чао от мен, отивам да направя една салатка, че умрях от глад  Mr. Green Лека вечер!

# 22

Аз в момента съм в търсене на педиатър, знам че е рано, но искам да съм подготвена. Изобщо не знам, след като се върнем вкъщи от болницата, кой ще дойде, дали педиатър от родилното, дали акушерката, която ме следи през бременността или новия педиатър, който още не ни е известен. Майка ми като е раждала е било в пъти по-лесно. Раждаш, връщаш се, а вкъщи пристига акушерка, която се грижи за определен брой бебета в съответния квартал. Завежда картон, отбелязва си всичко. Още си го пазя картона. Как е сега? newsm78

In4oka, трябва да си избереш педиатър за бебето преди да се роди и да се уговорите предварително за това кога и как да ви посети после.
Такааа, исках да честитя и рождените дни на всички, които празнуват днес, пък и вчера  nbirthday !Исках да кажа нещо и за раждането вкъщи, но май ще се въздъжа, тъй като съм леко пристрастна и наистина много се ядосах ... както и да е!  Stop Относно водата съм привърженик на идеята, че може да се дава по малко след кърмене и то с лъжичка, точно за изплакване на устичката, ама ако не иска самото бебче - няма смисъл да го насилваме. Така, де!

Абе, като цяло много ми е негативно настроено, друг път ще пиша повече  Whistling

# 23
  • Мнения: 23
запис набързо   bouquet
и отново благодарности на Самимами за това, че се грижи за темичките ни  Hug  bouquet

# 24
  • Miami
  • Мнения: 412
Момичета, забравих да ви кажа, че днес си купих  списание "Моята бременност" и вътре имаше реклама на детски легълца и много ми харесаха. Ето сайта:
http://albi.bg/albi_baby/index.php?option=com_easygallery&Itemid=31
Само не мога да разбера каква им е цената? Тук в Русе няма такива мебели Sad

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 21:28 от Kory

# 25
  • Мнения: 12
  За избора на педиатър е хубаво да бъде направен преди да се роди малкото човече. Когато родилката с бебето се приберат в къщи този педиатър идва на домашно посещение и завежда картон на детето. Има и някои документи от родилното, които се предават на него. След това първото посещение при този лекар в кабинета му е на 20-тия ден и т.н.
  Когато родих дъщеря си и се прибрахме аз не си бях избрала никакъв педиатър, но изпратих мъжа ми да отиде до близката до нас поликлиника и да запише детето при който и да е педиатър изобщо не бях наясно с нещата. Лекарката дойде веднага и така тя ми обясни всичко останало. Така че дори да не сте си избрали предварително няма страшно и после може.

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ще се запиша, ама отивам да гледам "Господари на ефира" и утре ще пиша! Лека нощ от мен, момичета!  Heart Eyes

П.П. Само ще коментирам за избора на педиатър - мен още в болницата ме попитаха коя е педиатърката на Ивайло. Вече бях избрала и им казах. Дадоха ми нещо като бележка, адресирана до лекарката, с данни за детето /ох, имаше си и име тази бележка, ама въобще не помня  newsm78:/.

# 27
  • Мнения: 318
Лелееее майските мами са почнали да раждат  #Crazy след около месец и при нас ще е така  Laughing
Аз да ви питам нормално ли е бебето да се върти много,защото моето от снощи почти не е спирало      на мен ми е много сладко да го усещам,но се притеснявам да не би да не му е нещо удобно  newsm78
Хайде лека нощ на всички   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 713
За слинговете- не мога да се изкажа, за мен е нещо ново. С Маги се опитах на няколко пъти да я нося с кенгуруто, но ми тежеше. Когато се налагаше, мъжът ми я носеше, но казваше, че му отива на кино врат и кръст. Слингът и аз се чудя дали ще ми е удобен.
За стерилизиране на шишетата- ползвахме микровълновата, но нямахме стерилизатор. За 12мин в купа с вода, мисля, че се вършеше същата работа. Нали водата си ври.
Аз засега нямам намерение да купувам нито шишета нито биберон залъгалки.
Подсладената вода- погрешно схващане, че помагала за физологичната жълтеница. По- скоро помага за лесно отбиване. Няма по- голям лек от кърмата.
За гушкането на бебетата споделям мнението на Инчока и Трънче.

# 29
  • Мнения: X
Здравейте!  Grinning

Мъжът ми беше болен - почти седмица на легло с температура и чак сега успях да ви изчета и да се включа.

С голямата щерка (6 г.) слинг не съм ползвала, но кенгуруто ми беше страшно удобно. Но ние много пътувахме и като тръгнем да се катерим някъде из планините, или на гости за 2-3 дни не сме разнасяли количка, бебка беше в кенгуруто. Някъде към годинка вече много ми тежеше, беше около 10 кг. Преди това теглото и се покачва постепенно и като си я нося постоянно тялото ми свикна с тежестта и.

Водичка съм и давала от раждането, и то по много. Но в големите жеги аз поне пия огромни количества водя, не виждам как ще я лишавам, ако тя иска. Тогава бяхме в стая без климатик, т.е. детето си е било при високите температури (тя също е лятно бебе). Сега ще процедирам по същия начин - ще давам на бебока вода между кърменията, ако иска да пие. А и каката беше категорична какво точно иска - когато е гладна избутваше биберона на шишето с езиче, търсеше си млякото. Така че няма как да и се напълни коремчето с водичка и да откаже млякото. Кърмех я до 7 м.

Относно изваряването на шишетата - с каката изварявах на котлона, шишетата побеляваха целите, а и като сложа големи шишета в тенджерата, докато заври водата, докато се изварят, после докато изстинат - нещо не ми се повтаря процедурата. Така че този път си взех стерилизатор, да си улесня малко живота.

Относно гушкането - още се гушкаме, прегръщаме и много се обичаме. Щерката е много усмихната, ведра, лъчезарна и според мен много щастливо дете. Надявам се и малкия да е като нея Simple Smile

Дано да съм ви от полза.

Не зная кога ще се включа пак, така че леко бременеене на всички. Още малко остана!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт