Повръща на фонтан по два-три пъти на ден

  • 773
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Четох каквото открих тук за повръщането в кърмаческа възраст, но никъде не открих нещо за нашия проблем. Затова се осмелих да пусна тема, като се надявам, ако някой е преживял подобно нещо, да сподели опит.

Нашата бебка Марта е на 3 седмици вече. Само на кърма е засега. От втората седмица някъде започна да повръща на фонтан след хранене, независимо от това дали се е уригнала, колко дълго е била изправена (понякога я държа по 40 мин.). Не се случва на всяко хранене, но веднъж дневно, а понякога и два, че и три пъти. Уж взехме някакви мерки - повдигнахме матрачето, спирам я, за да се уригне, и след това отново я поставям на гърдата да си досуче (ако вече не е заспала или изгубила апетит, защото и това се случва). Държа я да се уригне хубаво след хранене и след това я държа на ръце в полулегнало положение поне още 40 мин. И въпреки това се случва да повърне (днес например повърна 2 пъти). А освен това се случва да повърне още докато суче.
Педиатърката твърди, че няма нищо обезпокоително и всичко е в рамките на нормалното. Но аз се притеснявам доста. Надявам се, ако има и други мами, преживели подобно нещо, да споделят опит, мнение и да дадат съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
здравей
и моето момченце връщаше доста и то доскоро, въпреки че е заханен вече с твърда храна.
бяхме му повдигнали до 6 месец матрака с една дървена поставка, правех и това което ти казваш- дълго държане прав, да уригва, да спира докато се храни, но това си продължи. не на фонтан но понякога доста обилно. даже го водих и в пирогов понеже реших че има ГЕР. нямаше му нищо слава Богу, прегледаха го на видеозон. и аз не мисля че е извън норамлното стига детенцето ти да наддава нормално. може би е добре да опиташ и други позиции на кърмене за да не връща докато се кърмите Thinking

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И дъщеря ми повръщаше много докато навърши 4 месеца. Аз също бях доста притеснена, но педи ме успокои, че щом наддава добре, няма място за притеснение, вероятно е от лакомия. Е, израстна го. Сега и синът ми върви по стъпките на кака си, но аз вече знам.
Дано и при вас няма проблем и отшуми с възрастта!

# 3
  • София
  • Мнения: 259
И дъщеря ми повръщаше доста, когато споделихме с педиатърката тя ни засили направо към Пирогов в кърмаческото отделение, в такъв стрес ни хвърли, не е истина. Там след няколко скандала с завеждащия отделението, че няма да влизам в болница с бебе на 1 месец само за да му направят един видеозон, на другия ден отидохме и ни пратиха направо на рентген за да се видело всичко ясно. Оказа се, че не е нещо страшно, имаше лек рефлукс който лека полека след 6 месец отшумя.

Доколокото знам, ако съвсем не задържа храна има някакви капки, който се дават за да сгъстяват кърмата в стомаха, но това зависи вече от диагнозата предполагам. Може би ако продължава да повръща е добре да си поискаш направление от педиатърката или направо да отидете до Пирогов, едва ли ще в върнат, тъпото е че ще ви убеждават да спите там една нощ заради едно изследване от 20 мин и ако се окаже че има рефлукс ще те убеждават да дохранваш с Фризовом примерно, но не си длъжна да ги слушаш, просто поне ще знаеш какво и има на твоята Марта.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 11:14 от pepetia

# 4
  • Мнения: 479
Благодаря за отговорите, момичета!  Hug Днес педиатърката ни даде направление за гастроентеролог и каза да отидем в Педиатрията. Погледнах тук във форума от кои детски гастроентерелози са дволни мамите и се спряхме на доц. Ковачева. Утре ще отидем. Дано всичко да е наред !
Още веднъж благодаря, че споделихте! Сега съм малко по-спокойна.

# 5
Може би малко късно, но ще ти разкажа и нашата история, защото и ние имахме едно към едно същата ситуация. Нашият син - започна да повръща на фонтан, когато беше почти на две седмици и това не преставаше нито при смяна на позата при кърмене, нито при прекъсването за оригване, нито при повдигането и непрекъснатите почивки. Оказа се, че кърмата, заради 80 % съдържание на вода е доста по-течна от адаптираните млека и затова той връщаше толкова много и често. Лекарката ми взе проба от кърмата, за да се посее и да се види дали не се изолират микроби или нещо друго - слава Богу нямаше нищо, но повръщането продължи. Направихме 48 часа хранене само с адаптирано мляко, за да видим дали и него ще повръща и се оказа, че го приема много добре. В болницата ми казаха, че това означава, че няма никакъв физиологичен проблем - с хранопровода - след като не повръща от адаптираното мляко и ми казаха, че има прахче, което сгъстява кърмата и предотвратява връщането. В този момент на мен ми спря кърмата и така и не потърсих въпросното прахче. Дано прегледа мине добре и всичко е наред с бебока. С надежда да съм ти била полезна - приятна вечер

# 6
  • Мнения: 479
Millennaa, благодаря ти, че сподели!  Hug
 Лекарката, която прегледа Марта, каза, че засега няма нищо много обезпокоително. Предписа ни оризова каша по 1-2 лъжички преди хранене, за да сгъстява кърмата, а също така препоръча да вдигнем матрачето (което вече бяхме направили, макар и не чак на 30 градуса). Ако от това не се повлияе, ни предписа едни прахчета. Това е. Дано да преодолеем проблема само с кашата!

# 7
  • Мнения: 236
И моят син си повръщаше (и продължава ,но по-малко) и го заведохме при Лазарова в Токуда.Той обаче се закашляше по няколко пъти на ден освен това.Лекарката без да му направи изследване направо му приписа ГЕР и ни даде прахчета да пие.Сега обаче вече се съмнявам , че има ГЕР , защото той дори не повърща на фонтан ,а връща малко , колкото супена лъжица де речем.Сега на 29 сме пак на консултация и ще изисквам поне изследване да му направят иначе.. #Cussing outсамо да си трова детето с лекарства!А между другото пак си повръща, само кашлицата спря от тези прахчета!
А другото , което ми изтипоса  тази лекарка е , че  имал АКБМ, защото има себореен дерматит.
Като беше по малък го водихме на двама дерматолози за дерматита и двмата казаха , че себорейният дерматит няма нищо обюо с храната .
Вече незнам на кого да вярвам! #2gunfireКърмя го още и незнам дали да пазя диета или не, побърквам се.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
......... Дано да преодолеем проблема само с кашата!
и аз ви го пожелавам да го преодолеете, но пак ад ти кажа, на коко това еръщане на храната му отмина доста по-късно, към 6-7 месец. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 479
Благодаря ти, elpet!

mimi123, ние ходихме при доц. Ковачева в Педиатрията. Тя прегледа Марта, като опипваше коремчето, не я е гледала на видеозон. Беше много внимателна и мила, всичко обясняваше и отговаряше спокойно на въпросите ни. Някъде тука обаче четох, че за да се види дали има ГЕР, се прави видеозон. И майки бяха писали, че такъв на кърмачета се прави в Пирогов. Но не знам подробности.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 22:10 от Тодоран

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
коко го гледаха на видеозон в пирогов, за съжаление не помня името на лекарката, но си спомям ясно че имаше поне 3 дипломи международни на стената за диагностика с видеозон и това много ме впечатли.
иначе точно от педиатрията ни насочиха към специалист в пирогов в детското отделение, понеже там имат и хирурзи и диагостициат ГЕР най-добре Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 228
  Предполагам, че си прочела тази статия от библиотеката, но все пак да я спомена -
  Повръщане и рефлукс при кърмено бебе

Общи условия

Активация на акаунт