E.COLI - резултат от вагинален секрет - някой имал ли е???

  • 13 014
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Моля за помощ? Днес си видях изследванията от вагинален секрет и резултатът е E.COLI Някоя имала ли е същия резултат? Много се притесних, а при гинеколога ми ще ходя след 2 дни и дотогава ще се побъкам от притеснение. Бременна съм в третия месец и незнам тази бактерия доколко е опасна .... Моля ви момичета ако някоя е била като мен да пише .........Блатодаря ви !

# 1
  • Мнения: 1 844
не са ми изолирали е.коли от вагинален секрет,но я имах в урината.
бактерията е упорита,но хваната навреме се лекува лесно-с антибиотик,което едва ли е добре за бременността,но няма избор.по принцип е.коли е бактерия,намираща се в червния тракт на всеки човек.когато попадне в пикочните пътища и вагинален секрет трябва да се лекува.
надявам се скоро да се оправиш!успех!

# 2
  • Мнения: 1 586
Аз имах, при последният вагинален секрет,в осмия месец ми откриха........наложи се да пия антибиотици,и нещата се оправиха.Не се притеснявай, говори с лекаря и той ще ти каже как да процедирате.Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 521
И аз имах в последния секрет точно преди раждането и ми предписаха глобули Гино Дактарин

# 4
  • Мнения: 636
И аз знам, че това са бактерии, които попадат от стомашно-чревния тракт във влагалището. Често срещани са, често изобщо не се нуждаят от лечение, зависи в какво количество са...Дори и да се нуждаеш от лечение, сигурно ще е локално /с глобули/ и няма какво да се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 543
Ешерихия коли са бактерии, които живеят в червата и могат да се пренесат във влагалището. Аз се уредих с тях точно преди да забременея. Много са упорити и се лекуват с антибиотици. По принцип при изследването се прави и антибиограма, за да се види от кой антибиотик се повлияват. Но бременността е едно чудо на природата и се случва организмът да се мобилизира и сам да ги изчисти. Така стана при мен - изчакахме и в третия месец изчезнаха. Ако при теб не изчезнат спонтанно, ще ти назначат лечение, но вероятно в по-късен месец, за да е укрепнало ембриончето. Не се шашкай, ще се оправиш със или без лечение. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 440
Надявам се да си се поуспокоила.Както вече са ти казали това е бактерия,която може да попадне,както във влагалището,така и в  пикочните пътища.Разбира се,лечимо е,важното е да се предприемат мерки на време.Освен това голямо значение има микробното число или да го кажа по-разбираемо за теб-количеството им.Обади се на АГ и ще ти назначи лечение!

# 7
  • София
  • Мнения: 429
Аз ги имах в урината в 20г.с.,назначиха ми антибиотик,според мен в доста силна доза за бременна жена,но след консултация с други гинеколози предпочетох антибиотика пред въздействието,което бактериите можеха да окажат на бебето.Всичко мина нормално.Скоро и при теб ще се оправят нещата,пожелавам ти успех.Бъди спокойна Simple Smile

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Около 20г.с. ми ги откриха.Правих промивки с Тантум роза.По принцип от началото на бременността съм с висок риск на гъбична инфекция и постоянно се лекувам.Вече смених 6 вида лекарства, две от тях повторих.Успех!

# 9
  • Мнения: 592
Аз ги имах в урината в 20г.с.,назначиха ми антибиотик,според мен в доста силна доза за бременна жена,но след консултация с други гинеколози предпочетох антибиотика пред въздействието,което бактериите можеха да окажат на бебето.Всичко мина нормално.Скоро и при теб ще се оправят нещата,пожелавам ти успех.Бъди спокойна Simple Smile
И аз така.През първата ми бременност ги имах в урината.Пих 2 пъти антибиотик.Успех

# 10
  • Мнения: 1 763
И аз имах такива- в урината и във влагалищен секрет. Пих няколко пъти антибиотици, първия път бях във втори месец. Не знам доколко помогнаха, но родих живо и здраво бебе.

# 11
  • Мнения: 318
Моля за помощ? Днес си видях изследванията от вагинален секрет и резултатът е E.COLI Някоя имала ли е същия резултат? Много се притесних, а при гинеколога ми ще ходя след 2 дни и дотогава ще се побъкам от притеснение. Бременна съм в третия месец и незнам тази бактерия доколко е опасна .... Моля ви момичета ако някоя е била като мен да пише .........Блатодаря ви !
Дани аз имах тази бактерия но в урината,доста е упорита,аз я лекувах много време с какви ли не антибиотици но все без успешно,и когато забременях в началото мисля че беше към 11г.с. пак ми я откриха и влезнах в болницата и там на антибиотик венозно и се оправих за 5-6 дни  Peace . Не се притеснявай лекува се,но на мен ми помогна само венозния антибиотик.

# 12
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Щом е хванато навреме, не се притеснявай. Добре е да се лекува и да се потърси причината.
Аз сега имам единични Е. Coli и ми казаха да слагам Полижинакс. Лекарят ще прецени кое е най-добре за теб.

Общи условия

Активация на акаунт