шофиране по време на бременност

  • 5 754
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 320
Шофирах до последния ден преди да влезна в болница за да раждам.  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 1 511
И през двете беремнности шофирах до 8ми месец. Винаги с колан.

# 47
  • Мнения: 509
шофирах до последния ден преди да родя. Peace

# 48
  • Мнения: 9 973
нямам книжкя Embarassed

# 49
  • София
  • Мнения: 1 524
Не слизах от колата. Колан - когато се сетя, то и сега так, кога ли ще отнеса някоя глоба..........

# 50
  • Мнения: 367
И аз шофирам всек ден.Колан не слагам,защото ми е по страшно,като си помисля,че внезапно може да ми се наложи да натисна спирачка(или ако се возя) и колана ми се врязва в корема.Така може(според мен)да стане по-голяма беля,без да има и сериозни положения(за ПТП де)А мислите си ги има,неминуемо Peace

# 51
  • Мнения: 256
О, аз не се качвам зад волана от началото на 7-ми месец. Много се изнервям от "шофьорите" около мен. А изнервянето ми води до контракции. И така сега само си се возя (ако има кой да ме кара).

# 52
  • Мнения: 9 903
карам доста напоследък, не усещам дискомфорт още. Само трудно излизам от колата  Mr. Green

# 53
  • Варна
  • Мнения: 289
Шофирах ежедневно до преди 10 дни..
Преди 10 дни продадах личния си автомобил, поостаря милия и му дойде времето ..
Сега скоро ще излизам в болничен ,а и влизам в 7-ми месец..
На работа преди постоянно бях в служебните автомобили - това ми е работата , сега по рядко ..
Културата по пътищата е никаква, не желая по време на бременност вече стресови ситуации ...

# 54
  • Мнения: 161
Още си карам за сега няма проблеми влизам в колата още  Laughing
в къщи ми се базикат че ще си родя някъде по пътищата
ама какво направо си отивам с колата в клиниката и това е
пък и сега ми се е паднало да карам без колан  Laughing

# 55
  • Мнения: 454
Няма проблем да си караша колата. законови пречеки за това със сигурност няма. Карах до последно и не съм имала проблеми, нито корема ми е опирал във волана, нито колана ми е пречил. Колкото се стресовите ситуации, аз лично много повече ще се стресирам ако трябва да се кача в градския транспорт и да стоя права и хората да ме блъскат. Не виждам с какво бременноста променя нещата, та да се чудим толкова да шофираме ли или не.

# 56
  • Мнения: 91
ГЛЕДАМ ДА НЕ КАРАМ В ПИКОВИТЕ ЧАСОВЕ, ИНАЧЕ КОГАТО СЕ НАЛАГА СИ КАРАМ. ДВЕЖЕНИЕТО Е АДСКИ ИЗНЕРВЯЩО, А КАМИКАДЗЕТА ПО ПЪТИЩАТА ДА ИСКАШ.  smile3527ПО ДОБРЕ ДА СИ КАРАШ ЛИЧЕН АВТОМОБИЛ ОТ КОЛКОТО ДА СЕ ТЪПЧИШ ПО АВТОБУСИТЕ КАТО САРДИНА. НИКОЙ НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВА. ПЪК НЕ САМО ТОВА, БОЛНИ КИХАТ КАШЛЯТ УЖАС smile3513, ЗА ТОВА СЯДАЙ В ЛИЧНИЯ СИ АВТОМОБИЛ И ДАВАЙ СПОКОЙНО, И ВНИМАТЕЛНО. Wink

# 57
  • Мнения: 2 376
работата ми е пряко свързана с колата,на ден средно изминавам по 60км градско,което малко или много си е натоварващо,а и сега има едни тарамбуки по улиците.Постоянно ме е страх да не ме блъсне някой.Миналата седмица на Младост един ми отне предимство и замалко да стане белята,но реагирах бързо.Имам самочувствието,че съм добър шофъор с доста опит,но никой нокога не е застрахован.Страхивам се,че ако карам без колан и внезапно ми се наложи да спра си удрям корема във волана,и тем подобни страхове,ама май е нормално тази паника,по време на бременност
Здравей аз минавам минимум 100км на ден за да отида и да се върна от работа, като минавам София сутрин от Запад на Изток и вечер от изток на Запад в това число шофирам градско, магистрала и обикновен междуградски път.
Мен единственото, което ме притеснява е, че съм малко по-отнесена, въпреки че гледам да внимавам. Малко по-бързо се уморявам от обикновенно. И друго, че от време на време забравям и решавам да видя какво може колата  Embarassed . Но вече все по-рядко.

НЯМА ДА КАРАШ БЕЗ КОЛАН!!!  Naughty

Дори и при малко по-рязко спиране колана може да помогне много. Да не говорим, че ако колата ти е с въздушни възглавници, на повечето автомобили те изобщо не се отварят, ако колана не е сложен.

 Долната част на колана е малко неприятна, поне аз не мога да я наглася така че да не ми се катери нагоре, но ще помисля как да го закрепя.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Какво точно те интересува не разбрах - аз шофирах през цялата бременност.

 Peace

Че даже се закарах и до болницата  Mr. Green

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
Долната част на колана е малко неприятна, поне аз не мога да я наглася така че да не ми се катери нагоре, но ще помисля как да го закрепя.

Продават се допълнения, за да се избегне този проблем. Ето такова например:
http://www.jojomamanbebe.co.uk/detailfash.php?type=FASH&code … mp;category=IPR81

Общи условия

Активация на акаунт