Защо има татковци, които не държат да виждат дечицата си?

  • 11 260
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
ИМА ТАТКОВЦИ ОБЪРКАНИ И ТАКА УПЛАШЕНИ , ЧЕ ПРАВЯТ ГЛУПОСТИ ЗА КОИТО СЛЕД ТОВА МНОГО,МНОГО СЪЖАЛЯВАТ НО Е МНОГО КЪСНО.НЯМА ЧОВЕК НА ЗЕМЯТА ДА НЕ ИСКА ДА СИ ВИДИ ДЕТЕНЦЕТО СИ И ДА СИ ЗАДАВА ХИЛЯДИ ВЪПРОСИ.НО ИНАТ ,СТРАХ И ОТМЪЩЕНИЕ КЪМ ПОЛОВИНКАТА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ КЪМ ДЕЦАТА.САМО ХОРАТА КОИТО НЕ ГЛЕДАТ МАТЕРИАЛНОТО ,А ДУХОВНОТО ПОБЕЖДАВАТ .БЪДЕТЕ ВЛЮБЕНИ В ЖИВОТА СИ И ЩЕ БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ . ГОВОРЕТЕ НА ТАТКОВЦИТЕ И ХОРАТА ОКОЛО ВАС С МИР И ВСИЧКО ЩЕ Е О.К.
СТЕФКА ПОПОВА




Ekcnpec: В този форум приемаме главните букви като крещене...

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 02:22 от Ekcnpec

# 61
  • София
  • Мнения: 1 456
Чудесно е да имаш шанса да говориш и
още по-хубаво да бъдеш чут.
Но като Таткото го няма и не прави и опити да го има как
да му говориш и как точно всичко ще е О.К. Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 175
Като чета постовете и за пореден път се убеждавам, че напоследък се е напълнило с пухльовци /и пухли/. Наистина не мога да разбера какъв човек трябва да си, за да не виждаш децата си и да не се интересуваш от тях. Моят съпруг е такъв случай: за 30 годишен живот е виждал баща си 2 пъти и то преди 15 години. В неговия речник няма такава дума ТАТКО. Това го е направило по-силен, но по-уязвим. Придобил е супер крайно отношение към мъжете, които зарязват семействата и децата си и не проявяват интерес към тях.
В един от предишните постинги прочетох за плащана издръжка от крупната сума 80 лева  Shocked  Какви са тези мухльовци??????? Sick

# 63
  • Мнения: 370
такива татковци са болни от висша форма на егоизъм!!!! #2gunfire

# 64
Искатели да ви кажа защо бих оставил жена си, заедно с детето?

1. Може да ми писна да ме обижда за щяло и за нещяло, а аз да се правя че не чувам, само за да е мирно и кротко
2. Ако не спре да ми натяква, че не може да прави нищо заради детето и че си е зарязала работата, за да го гледа
3. Ако не спре да си измисля причини за ревност. Работата ми е свързана със срещи с хора, включително и с жени, които да, звънят ми на мобилния телефон понякога; и да, пътувам понякога в командировка защото такава ми е работата. И тя го знаеше още преди да започнем изобщо да се виждаме. Не ходя с оная работа извадена навън...
4. Ако не спре да ми обяснява майка й колко е добра и колко ме обича. И да спре да се обажда на майка си по 15 пъти на ден. Ако аз го правя няма да е толкова щастлива.

И още...

# 65
  • Мнения: 370
малиииииииии,някой май е лично засегнат от темата Rolling Eyes
то добре,айде женати е згафила спрямо тев,/примерно/,но детето в какво е виновно,зада го оставиш и него? newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 1 456
dondoncho, в конкретния случай нито едно от тези Ако.. не е факт.
Съгласна съм, че в раздялата на двама души и двамата носят вина. Въпреки, че понякога вината ти е , че обичаш някого и му вярваш прекалено много и правиш невъзможното възможно заради НАС!!!

Но все си мисля, че каквито и отношения да имат двамата възрастни след раздялата, детето е плод на предполага се ЛЮБОВ и ВЗАИМНОСТ. Та в този ред на мисли  и аз се чудя каква вина носи то милото за неуспелите да се разберат мама и татко?????
Това повод ли е да отпишеш детето и да се правиш,че не съществува  и че няма нужда от обичта и подкрепата ти????



# 67
  • Мнения: 2 534

В един от предишните постинги прочетох за плащана издръжка от крупната сума 80 лева  Shocked  Какви са тези мухльовци??????? Sick

Такива с лопата да ги ринеш
При нас издръжката е 40 лв , минималната , преди два дни му се обадих да му напомня ,че не я внесъл вече втори месец , бил забравил

По темата , нямал време да се види с детето , много работел и т.н  #Cussing out
Малката много тъжи за него , пита ме защо тати не идва , защото била лоша ли  ooooh!
И от там се започва обясняването , че е най-доброто дете на света , че тати просто е много зает , но си мисли за нея ... , а тъпака даже не и се обажда да я чуе , но детето ми няма вина за това и аз съм длъжна да запазя здрава психиката на малката ...колкото и да ми се плаче понякога

# 68
  • Мнения: 904
Не съм била в такава ситуация и дано никога не попадам, но имам един пример пред себе си и мира не ми дава поведението на бащата, но  и не мога да взема отношение защото този мъж е девер ми.
Той и жената от която има вече 16годишен син са се разделили доста отдавна, след това се жени за една меко казано проста и ограничена жена, да да това е етървата и да ви кажа нищо лошо не ми е сторила но  от това което прави или по скоро настройва мъжа си да не прави ми е паднала много ниско. Техните общи три момиченца до скоро не знаеха че имат брат,и когато баба им е казала е имало война в къщи, откъде на къде ще им казва това и после на децата им било обяснено че не им е брат ами е "половин брат" Thinking,успяла да вкара на мъжа си идеята че това момче може и да не е негово и щяла да го кара да иска ДНК изследване,е казвам ви паднах това като го чух, момчето просто е одрало кожата на баща си.
Тая патка не си ли дава сметка че момичетата и  утре други ден могат да се срещнат случайно с това момченце, и да завържат връзка, ми света е толкова малък, и кво правим тогава, ама то откъде толкова акъл да погледнеш нещата и по този начин.
Да не споменавам че детето не е виждано от баща поне от пет години,аз от толкова време имам наблюдения.
Хайде сега вие ми кажете нормално ли е един фактически родител(етървата) да постъпва така с чуждо дете?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 456
Страхотна, не опрвадавам подобно поведение на етървата ти, но винаги съм се чудила на възможността една жена или човек да влияе и да втълпява на друг нещо , което той не иска т.е ако бащата иска да вижда и да поддържа детето си нищо и никой не би следвало да е в състояние да му попречи. Породенто съмнение дали детето е негово или не е по-скоро плод на липсата на доверие към бившата съпруга може би.... Чуждият или във вашия случай етървата може да каже и да иска всичко, но решаващ и единствено меродавен е бащата и неговото виждане за детето и връзката с него.

# 70
  • Мнения: 904
Като цяло девер ми за мен е поредния пухльо(нещо средно между п...а и мухльо),защото един мъж на място не би позволил да му скачат по главата жена и тъща.Интересна ми беше реакцията на етървата, когато ми чу мнението за ДНК изследването, ако аз съм на мястото на майката на момчето и съм 100% сигурна че детето е негово няма да имам нищо против да се направи това изследване, но после ще им разкатая фамилията, ще го съдя до дупка да плати всички издръжки на сина ми с лихвите, че и за морална обида ще ги съдя и ще ги докарам до просешка тояга, до положение да нямат пари за елементарните нужди за техните деца да покриват.Не стига че това дете е лишено от вниманието на родния си баща заради нея ами ще тормозят и жената и то при положение че тя не е поискала от него и един лев ooooh!.
Ей като чу какво може да и дойде до главата етървата направо се изприщи цяла  Shocked, от тогава и дума не отворила за ДНК тестове Wink.
А него въобще него оправдавам само за да нямаш проблеми със сегашната си съпруга да забравиш че имаш и син за мен е супер идиотско поведение.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Четох, четох и никъде не видях някой  мъж /татко/ да е отговорил по въпроса конкретно. Предимно постове на майки. newsm78 Да вярно ,че сме от различни планети  мъжете и жените, ама все трябва да има някъде пресечна точка пък било то и детето...
Странни са ми оправдания, от рода на "той/тя си има нов татко", "да не го объркваме /детето/" и т.н.
А направо си е страшно като се почне с темата "не е от мен".
Нека чуем някое и друго мнение от Марс  Wink

# 72
Аз самата си задавам този въпрос вече 13 години. Родих дъщеря си на 17, бащата беше на 18. Направихме годеж, определихме дата за сватбата, но майка му дойде една вечер и си го "взе". Това е точната дума. Не ме искала за снаха. Вярно ние самите бяхме деца, но вече чакахме дете. Бях бременна в петия месец. Тогава той казваше че иска детето. Но си тръгна и не се върна повече. Опитах да го потърся, говорихме, но нищо не решихме. Роднините ни се бяха хванали задраво за гушите. Така аз завърших като частна ученичка, родих дъщеря ни. Обадих му се след няколко месеца, но той каза че ако му се обадя още веднъж ще ме пречука. Междувременно майка му твърдеше, че детето не е негово. Не поисках нищт от тях. Започнах работа. След известно време срещнах друг мъж, създадох семейство.  Той прие дъщеря ми, имаме и още едно дете. Свекърва ми обаче създаде редица проблеми и се наложи да кажа на дъщеря си, че тя има друг татко, който живее далече. Минаха години. В трети клас тя поиска да срещне биологичния си баща. Той се съгласи, подари й голямо мече и не се обади повече. Така до тази пролет, когато тя събра смелост да му се обади. Определиха си среща, но той не се появи и си изключи телефона. Преди месец детето ми започна да припада, губи съзнание за часове наред. накрая направи и гърч и я приеха в интензивното в кома. Така и не можаха да й поставят диагноза. сега пие хапчета за епилепсия, която се дължала на силно емоционално разстройство. Така е според лекарите. Когато беше в кома се обадих на биологичния й баща. тогава той ми каза, че само съм мъчела детето, не искал да ме чува и вижда и че аз съм я докарала до това състояние. Това е малка част от историята. съжалявам, че  е толкова дълга. Но ме боли. И ме е страх. И ми идва да крещя. И не знам какво да правя. никога нищо не поисках от него. Не му пречех да я вижда, той никога не го поиска. Толкова години тя страдаше, а аз не успях да й помогна да преживее болката. Сега ще продължа да се боря и ще намеря начин да я излекуват лекарите. Моля се за това! Но на мен вече не ми останаха сили. Дано успея да й помогна!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 456
Bubbka, кураж мила!    bouquet
Преживяла си толкова много жестокост и злоба!
Ще се справиш и сега.
Пък и не си сама. Нали имаш семейството си до теб.
Дано детенцето се оправи!

Вече зпочвам да се чудя дали пък не е по-добре, именно този
тип "бащи" да не виждат децата си. И в същност това , че не искат да имат общо тях да е по-добре за дечицата и за дпокойствието им.

# 74
  • Мнения: 40
Бащите нямат инстинкт като майките. Бащиното чувство се възпитава още от преди раждането на детето. Липсва ли контакта- това чувство не може да се развие. Това се случи и с моя баща. Но за късмет може да се развие у други мъже, което да ги превърне в бащи.
Таткото не е този, който е направил бебето, а този, който живее и се грижи за детето.

Общи условия

Активация на акаунт