Има ли Infanrix Hexa и Prevenar в България?

  • 6 604
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 19 295
При следващата ваксинация ще бъдем в БГ и трябва да купим ваксините там. Док каза, 4е няма как да ги пренеса от тук. Имам някакъв спомен,4е ги има в БГ, но трябва да съм сигурна.

# 1
аз сам ваксимирала детето си с инфанрикс,да вима го,но infanrix hexa i prevenar ще ида в аптеката и ще попитам,по касно ще ти кажа кам 22

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 1 984
да. уви. ако за инфарикса има вариант то за превенар няма никакъв... ние не сме нормална страна...

# 5
  • Мнения: 19 295
Ох, нямам думи просто. Нашият педиатър беше убеден, 4е ще ги има в БГ. Поне Превенар е много известна ваксина. Про4етох във форума, 4е някои родители са я  купували от Гърция, но това не ми се струва добра идея. А дали мога да я пренеса или е твърде опасно Thinking Не о4аквах, 4е вси4ко ще е толкова сложно  Confused

nadia28, откъде купихте Инфанрикса?

tonev, кой е вариантът за Инфанрикс?

# 6
  • Мнения: 1 984
Ох, нямам думи просто. Нашият педиатър беше убеден, 4е ще ги има в БГ. Поне Превенар е много известна ваксина. Про4етох във форума, 4е някои родители са я  купували от Гърция, но това не ми се струва добра идея. А дали мога да я пренеса или е твърде опасно Thinking Не о4аквах, 4е вси4ко ще е толкова сложно  Confused

nadia28, откъде купихте Инфанрикса?

tonev, кой е вариантът за Инфанрикс?
пентаксим + хепатит б ваксина. 99% от лекарите в БГ не само че не са чували за превенар, но и смятат че е безполезна???  #Crazy  #2gunfire /впрочем същото казват и хемофилусната... като дойдете спазвайте календара по който сте започнали а не по тукашния. и не даваите да ви правят мантута или бцжта, особенно ако имате вече една доза!

# 7
  • Мнения: 11
razbrah 4e skoro i v BG 6te ima Prevenar,no ne znam to4no koga.Verjatno do kraja na godinata,a moje i po-rano

# 8
  • Мнения: 1 984
razbrah 4e skoro i v BG 6te ima Prevenar,no ne znam to4no koga.Verjatno do kraja na godinata,a moje i po-rano
сполай ти за добрата новина ! можеш ли да кажеш кой ще го внася? /може и на лични/.

# 9
В София има Превенар вече, ТрейдКонсулт го внася. Те доставят и инсулини.

# 10
Има ли в България ваксина за менингит? Как се казва, къде може да се намери и кога се прави?

# 11
  • Мнения: 1 984
Има ли в България ваксина за менингит? Как се казва, къде може да се намери и кога се прави?
има. за какъв менингит точно ти трябва?

# 12
# 13
  • Мнения: 19 295
Neis Vac C e менингококова ваксина, но май още я няма в БГ.
А Превенар в аптеките ли се купува или директно при лекарите?

# 14
  • Мнения: 1 984
Neis Vac C e менингококова ваксина, но май още я няма в БГ.
А Превенар в аптеките ли се купува или директно при лекарите?
ако са я внесли до дни ще се появи... дано ... че ние пак лепнахме някакви стрептококи...

# 15
Имам близка в ТрейдКонсулт, ще се опитам да разбера от нея в кои аптеки може да се купи Превенар. Чух, че при някои по-advanced лекари също може намери вече.
Има ли в BG нещо за менингококи или трябва да се търси  само навън?

# 16
  • Мнения: 1 984
има уж. ама няма намиране. треид консулт имат представител за Стара загора или пловдив? ари шоп?

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 16:57 от tonev

# 17
Утре ще разбера за Пловдив и Ст. Загора.

# 18
  • Мнения: 11
Pediatara na deteto mi se varna ot kongres dnes(njakade po moreto),i mi kaza 4e tam imalo predstaviteli na firmata vnositel.
Kazali sa 4e do kraja na sledva6tata sedmiza 6tjala da bade po aptekite.

# 19
  • Мнения: 59
Обадих се в Трейд консулт - от една седмица имат ваксина Превенар, купува се от аптеката по поръчка, обаче нашето Педи нищо не знае по въпроса и не съм сигурна дали ще се съгласи да я постави на малкия  newsm78 , а нали преди поставяне трябва преглед - направо се чудя как да постъпя ooooh!, дайте съвети ?

# 20
  • Мнения: 19 295
Мен само ме питат преди поставянето на ваксина дали има температура и кашлица. Поглеждат й ушите и преслушват гърдите.

# 21
ТрейдКонсулт и АриШоп са една и съща фирма. всичко което го има в ТрейдКонсулт може да се поръча в АриШоп. В Ст. Загора Първа Частна Аптека осигурява Превенар по заявка.

# 22
  • Мнения: 11
I mojat ne be6e o4arovan  :2gunfire:no sam mu nameril informacia,a i vse pak se pravi zadalzitelno v USA,kanada i pone 10 evropeiski strani-tova sa milioni imunizacii.Ako ima6e problem-tehnite zdravni ministerstva i kasi da ne sa maloumnici #Crazy

# 23
  • Мнения: 1 984
ТрейдКонсулт и АриШоп са една и съща фирма. всичко което го има в ТрейдКонсулт може да се поръча в АриШоп. В Ст. Загора Първа Частна Аптека осигурява Превенар по заявка.
фрамар я имат вече в постоянна наличност.

# 24
за 10 месечно дете как трябва да се процедира - кога трябва да се имунизира и колко пъти?

# 25
  • Мнения: 1 984
за 10 месечно дете как трябва да се процедира - кога трябва да се имунизира и колко пъти?
Кърмачета на възраст 7 - 11 месеца: две дози по 0,5 ml, с интервал най-малко 1 месец помежду им. Препоръчва се трета доза през втората година от живота.
Деца на възраст 12 - 23 месеца: две дози по 0,5 ml, с интервал най-малко 2 месеца помежду им.

от: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

# 26
# 27
  • Мнения: 11
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...

# 28
  • Мнения: 1 984
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...
няма да е ефективна ползваите пневмо 23.

# 29
  • Мнения: 11
Благодаря за съвета ,но разбрах че тя действала само 5 години,докато Превенар била доживотна

# 30
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре, а ако вече има носителство на стрептококи как се процедира?

# 31
  • Мнения: 1 984
Добре, а ако вече има носителство на стрептококи как се процедира?
зависи от конкретния случай. най често изолация и лечение.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, след лечение с Ампицилин венозно 1г. на 6 часа 3 дни и след това 7 дни Зинат, носителството си е пак на лице. Нямаше ги само 1 месец, после наново. Мисълта ми е ваксината може ли да се сложи в този случай?

# 33
  • Мнения: 1 984
Да, след лечение с Ампицилин венозно 1г. на 6 часа 3 дни и след това 7 дни Зинат, носителството си е пак на лице. Нямаше ги само 1 месец, после наново. Мисълта ми е ваксината може ли да се сложи в този случай?
добре е да се сложи във всички случаи. а в този случай няма какво да умуваме - има носител във средата - трябва да се изследват и лекуват всички. само не с ампицилин моля.

# 34
Аз имам аптека.Доставяме и превенар и инфанрикс по заявка за няколко часа.Превенара струва около 148 лева и доставките са редовни.Инфанрикса го има само от време на време.АКО НА НЯКОГО МОГА ДА ПОМОГНА ОБАДЕТЕ СЕ-9589519.АЛБЕНА.

# 35
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...
ПРЕВЕНАР-ПРИЛОЖЕНИЕ
1.2-6МЕСЕЧНИ ДЕЦА-3 ДОЗИ ПО 0.5МЛ,КАТО ПЪРВАТА ДОЗА НА ОКОЛО 2 МЕС.А СЛЕД ТОВА НА ИНТЕРВАЛ НЕ ПО-МАЛЪК ОТ 1 МЕСЕЦ.ЧЕТВЪРТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
2.7-11МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 1 МЕСЕЦ.ТРЕТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
3.12-23 МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 2 МЕСЕЦА И ТОЛКОЗ.
4.24МЕС-5 ГОДИШНИ ДЕЦА-ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ДОЗА.
НЕ Е УСТАНОВЕНА НУЖДА ОТ РЕИМУНИЗАЦИЯ СЛЕД ТАКА ПРИЛОЖЕНИТЕ СХЕМИ
НАД 5 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ВАКСИНАТА НЕ Е ЕФЕКТИВНА.

# 36
  • Мнения: 1 984
Аз имам аптека.Доставяме и превенар и инфанрикс по заявка за няколко часа.Превенара струва около 148 лева и доставките са редовни.Инфанрикса го има само от време на време.АКО НА НЯКОГО МОГА ДА ПОМОГНА ОБАДЕТЕ СЕ-9589519.АЛБЕНА.
тук вече ги подържат в наличност. /в ст. загора/, както и хаврикс и ротарикс и пентаксим. 

# 37
  • Мнения: 11
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...
ПРЕВЕНАР-ПРИЛОЖЕНИЕ
1.2-6МЕСЕЧНИ ДЕЦА-3 ДОЗИ ПО 0.5МЛ,КАТО ПЪРВАТА ДОЗА НА ОКОЛО 2 МЕС.А СЛЕД ТОВА НА ИНТЕРВАЛ НЕ ПО-МАЛЪК ОТ 1 МЕСЕЦ.ЧЕТВЪРТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
2.7-11МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 1 МЕСЕЦ.ТРЕТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
3.12-23 МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 2 МЕСЕЦА И ТОЛКОЗ.
4.24МЕС-5 ГОДИШНИ ДЕЦА-ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ДОЗА.
НЕ Е УСТАНОВЕНА НУЖДА ОТ РЕИМУНИЗАЦИЯ СЛЕД ТАКА ПРИЛОЖЕНИТЕ СХЕМИ
НАД 5 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ВАКСИНАТА НЕ Е ЕФЕКТИВНА.
Съмнявам се че не действа,щото какво от това,че сме подминали с 3 години времето за имунизация.По скоро - сигурно няма смисъл,или пък състава не е подходящ за по-големи деца

# 38
Това,че не действа съм го преписала дословно от листовката.Аз лично нямам опит.И тук в София можем да имаме ваксината винаги,но аз предпичитам да я зареждам конкретно за всеки пациент,защото тя се съхранява при точно определена ниска температура,а в аптеката има хладилник,който по закон поддържа 5-8 градуса и не съм сигурна ,че при по-продължително съхраниение ваксината ще е все така добра.Освен това сега е лято.Какви ли загуби ще натрупам ако ми се счупи хладилника Grinning

Общи условия

Активация на акаунт