Щастието трябва да се заслужи?!

  • 3 123
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 897
Има разлика разлика между това да си щастливец и това да си щастлив.

# 46
  • Мнения: 2 448
Това , ако е поздрав за рожден ден, здраве му кажи?! Тази нещо не е наред. newsm78
Ние всички като искаме децата ни да са щастливи, какво , да не би да ги караме да си заслужат щастието?!  Shocked
И кой определя кой какво заслужава, тази седнала да ти говори подобни приказки, малко нещо ми звучи като да те упрекне е искала. Не и се връзвай.

# 47
  • Мнения: 1 966
..лелееее ужас ,mama Silvia

мда  Thinking и аз тогава така се изумих и се ядосах на репликата  #Crazy но сега като се сетя и ми става смешно  Joy
нямам нищо против никой, но такива хора за мен са алчни ,егоисти , и недоброжелатели, съжалявам че трябва да го кажа

Абсолютно си права  Wink освен ако не е изстреляно просто така недообмислено, щото и такива неща се случват  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: X
..лелееее ужас ,mama Silvia

мда  Thinking и аз тогава така се изумих и се ядосах на репликата  #Crazy но сега като се сетя и ми става смешно  Joy
нямам нищо против никой, но такива хора за мен са алчни ,егоисти , и недоброжелатели, съжалявам че трябва да го кажа

Абсолютно си права  Wink освен ако не е изстреляно просто така недообмислено, щото и такива неща се случват  Rolling Eyes
ахъм, може да се е опитвала да каже нещо оригинално и единственото,за което да се е сетила да е било това. Доста често съм се сблъсквала с хора,които супер неадекватно използват разни фрази,които са им харесали и честно казано ми е трудно да ги разбера.

# 49
  • Мнения: 4 965
Лошото е, че често най-голямото щастие е съпътствано от най-много болка...
Не искам да ми пожелават щастие...

# 50
  • Мнения: 5 622
Не знам дали трябва да се заслужи, но определено съм на мнение, че трябва да се изстрада. А може би изстрада е = на заслужи....

# 51
  • Мнения: 1 072
Аз напълно разбирам фразата. Намирам и истинското в нея. Но прочетох и коментарите ви. Твърде далече са от моята логика. Няма да се хвърлям в обяснение. Днес не съм настроена обстоятелствено.

Ако някой ми каже това, ще реша, че се опитва да поведе по-задълбочен и възвишен разговор с мен. Не усетих агресия в буквите, но казани с определен тон, могат да прозвучат и недоброжелателно.

# 52
  • Мнения: 2 448
Не знам дали трябва да се заслужи, но определено съм на мнение, че трябва да се изстрада. А може би изстрада е = на заслужи....
Не съм съгласна. Често пъти като искам нещо много силно и минавам през толкова много трудности до като стане реалност, че след такава мъка накрая не мога да се отпусна да му се насладя.Вгорчава ми се.
Аз не искам такова изстрадано щастие. Naughty

# 53
  • Мнения: 919
Често пъти като искам нещо много силно и минавам през толкова много трудности до като стане реалност, че след такава мъка накрая не мога да се отпусна да му се насладя.Вгорчава ми се.
Аз не искам такова изстрадано щастие. Naughty
Аз също.За мен да се заслужи и да се изстрада са две съвсем различни неща.

# 54
  • Мнения: 1 179
Честно казано, ако някой ми отправи такова пожелание за рождения ден, определено ще ми го вгорчи, и то защото ще ме вкара в мисли, абе аз щастлива ли съм, не съм ли, или всъщност май се заблуждавам, че съм, пък какво трябва да променя в себе си, за да го заслужа .... и т.н.
Щастието за мен е състояние на духа, много са нещата, които могат да те накарат да се чувстваш щастлив - от слънчевия ден, до някоя мила дума или жест от страна на любимия човек.

# 55
  • Мнения: 6 618
Ако никога не си бил лишаван от материални и духовни благинки няма как да оцениш щастието.
Просто всичко ,което получаваш го мислиш за даденост.
Примера на Касиди с тортата ми се струва даста удачен.
Има хора с късмет -подсигурени финансово ,неизживели бурни нещастни любови без здравословни проблеми /дай боже всекиму/ -та те просто не знаят какво е да се чустваш разбит и нещастен,гладен или самотен ,чувстват се задоволени ,но не и щастливи.

# 56
  • Мнения: 2 759
...Ако някой ми каже това, ще реша, че се опитва да поведе по-задълбочен и възвишен разговор с мен. Не усетих агресия в буквите, но казани с определен тон, могат да прозвучат и недоброжелателно...
                       Peace. Така мисля и аз, само дето да му се не знай все сме в дупки около рожденните дни и тия неща са малко трудни за разбиране по това време...

# 57
  • Мнения: 1 897
Ако никога не си бил лишаван от материални и духовни благинки няма как да оцениш щастието.
Просто всичко ,което получаваш го мислиш за даденост.
Има хора с късмет -подсигурени финансово ,неизживели бурни нещастни любови без здравословни проблеми /дай боже всекиму/ -та те просто не знаят какво е да се чустваш разбит и нещастен,гладен или самотен ,чувстват се задоволени ,но не и щастливи.
Такива хора аз наричам щастливци.
Останалите, които са заслужили/изстрадали щастието си са щастливи. Те са способни да открият красотата, радостта  и очарованието и в наглед най-дребните и незначителни неща.

# 58
  • Мнения: 4 965
Ако никога не си бил лишаван от материални и духовни благинки няма как да оцениш щастието.
Просто всичко ,което получаваш го мислиш за даденост.
Има хора с късмет -подсигурени финансово ,неизживели бурни нещастни любови без здравословни проблеми /дай боже всекиму/ -та те просто не знаят какво е да се чустваш разбит и нещастен,гладен или самотен ,чувстват се задоволени ,но не и щастливи.
Такива хора аз наричам щастливци.
Останалите, които са заслужили/изстрадали щастието си са щастливи. Те са способни да открият красотата, радостта  и очарованието и в наглед най-дребните и незначителни неща.

  bouquet

А и често дори и в нещастието можеш да намериш онази доза щастие, необходима, за да продължиш напред...

# 59
  • Мнения: 139
Лошото е, че често най-голямото щастие е съпътствано от най-много болка...


И аз съм на това мнение, поне в моя живот е така! И наистина е много относително понятие. Аз може да съм щастлива с някой идиот,пияница,докато всичките ми близки гледайки ме отстрани ме съжаляват,считайки ме за пълна нещастница!Както и него,може целия свят да го смята за непрокопсаник и неудачник, но има един човек, който го обича точно такъв какъвто е и това е неговото щастие! Следователно щастието е нещо много индивидуално, нещо много лично и истинско!

Общи условия

Активация на акаунт