въпрос за завъртане от гръб по корем?

  • 1 860
  • 42
  •   1
Отговори
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Здравейте:) Стилиян е на 5 месеца и 9 дена и все още не се върти от гръб по корем! Настрани се върти, но иначе други врътки не му се правят Wink Педито казва ,че когато е готов сам ще започне , да не го насилвам (понеже и казах че аз му показвам как става, в смисъл....въртя го аз  Heart Eyes) Знам че всяко дете се развива индивидуално, но кажете има ли други такива мързеливи дечица? Thinking Мисля ,че е от мързел, понеже иначе си е живо, игриво дете, рита ,подскача в мен като е на крачета изправен....но пък други на неговата възраст са доста по-подвижни. Други казват , че било от килограмите..."тежат му"- 7.800кг,68 см.- мисля че е нормално!Да кажат мамите , имали същатият проблем.....ако е проблем изобщо newsm78. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 195
не го насилвай детето като му дойде времето само ще се завърти Simple Smile
и сина ми до скоро хич не му се въртеше, даже още не може да се врътка от корем на гръб, което уж по рано го усвояват, но от 20 дни някъде всяка свободна минута се ползва да се върти от гръб по корем. Сам се научи накакси Simple Smile бях го оставила в кошарата и отидох до банята връщам се гледам го по корем Simple Smile обърнах го пак по гръб и той отново за секунда се обърна, а преди това изобщо не се е въртял Simple Smile
Така че споко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 164
ние сме на 5месеца и 6 дни и още не можем от гръб по корем ,но не се притеснявам- то си е до дете иначе настрани и когато е по корем на гръбчето се завърта-няма проблем

# 3
  • София
  • Мнения: 2 801
Моят син също е от по- мързеливичките и тромавичките. Завъртя се за първи път от гръб на корем на 8 февруари. Аз също си мислех, че му е време и го сравнявах с други бебчета, но не бива, всяко си е индивидуално. Ето, сега пък още не иска да седне самичък без подпиране, докато има негови връстници, които даже пълзят. Споко, няма бебе, което да не се е обърнало, седнало, проходило... Hug

# 4
  • Мнения: 9 973
не виждам какво те притеснява,след като тепърва бебетата се уцат на такива магарии.Ние на 5м. и 1 ден се научихме ,но за2м. е падал 2 пъти от леглото Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 742
Не бързай толкова и се надявай да го направи пред теб, че нашата красавица се обърна на 4 пълни месеца - сама и падна от масата за повиване ooooh! Не ме питай, как се чувствах - изобщо не се радвах,че детето се развива толкова бързо...изобщо не бях подготвена че може да прави такива гимнастики...

# 6
  • Мнения: 132
Смятам че няма за какво да се притесняваш,ние сме на същата възраст и също не се е обърнал,прави опити но му тежи дупето.Имам приятелка нейната дъщеричка се обърна на близо 8 месеца и тя много се притесняваше,а сега памперса не може да и смени от шаване

# 7
  • Мнения: 304
Наистина не се притеснявай-моят Марто започна чак на 7месеца да се върти. Мъзеливичък и доста пълничък беше-над 8кг. Очаквахме да проходи късно -след годинката но още на11 месеца вървеше. Така че за това няма  определена възраст-когато детето реши го прави  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 766
Дъщеря ми от скоро се върти от гръб на корем - има няма 3 седмици  Peace
 
.........Имам приятелка нейната дъщеричка се обърна на близо 8 месеца и тя много се притесняваше,а сега памперса не може да и смени от шаване
същата работа и при нас  Mr. Green

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние се обърнахме преди две седмици. Питах преди това педиатъра ни и ми каза, че до края на 7мес се води съвсем нормално. така че спокойно Wink.

# 10
  • Мнения: 1 440
Не се притеснявай,децата са различни!При нас каката започна да прави всичко едва след като проходи на 1 годинка.Ела да я видиш сега,не се спира!
Бебка още не се е въртяла,но има време!

# 11
  • Мнения: 728
Ние преди 2 седмици се научихме да се върим от гъб по корем, но имаме приятели на който бебето е почти на 6 месеца и още не може. Всичко си зависи от бебето. И аз не мисля че има повод за притеснение Hug. Остави го когато реши че е готово ще се обърне. Ако искаш да му помагаш търкаляй го по спалнята или като тръгне да се опитва да се завърта на 1 страна, му подаи един пръст и лекичко го издърпвай докато се обърне и по-леко, леко то ще почне само. Но не бързай да му даваш много зор, че то си е трудно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 342
Ами според мен килата са си от значение в случая.По-едрите бебета като цяло са по-тромави,моя син например започна да прави това упражнение преди 3 седмици,а е близо на 11 месеца,но както казваш ти и на нас килата ни тежат- той е 12кила и е 75см...но да ти кажа честно никога не съм се притеснявала кога ще се обърне,кога ще проходи и т.н.-това си е божа работа,така,че не се притеснявай,когато поиска ще си се обърне Wink

# 13
  • Мнения: 999
Ники се научи преди 1 месец, а голямата ми дъщеря не си спомням кога но беше доста по късно. Всяко бебе си е различно. Твоето си се развива съвсем нормално. Според мен не е зареди килцата /познавам бебе което е колкото моето на месеци но с 1.5 по тежко и започна да се завърта преди Ники/, просто си ви помръзва. Grinning

# 14
  • Мнения: 641
И аз се бях притеснила. Каката се обърна в 5- месец, а малката в края на 6-я.

Не мисля, че е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт