Лекарят отказа да ме прегледа

  • 1 475
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 798
Здравейте, мами.
След като се наревах едно хубаво сутринта, сега все още имам нужда да споделя с някого какво ми се случи.
Първо да се похваля, че отскоро съм бременна с второ бебче. И така - миналата седмица си записах час за преглед за днес. И днес отивам, подавм на сестрата направлението и виждам изуменият й  поглед. След това ми се обяснява, че аз е трябвало по телефона не просто да си запиша час, а да кажа, че съм бременна, защото това е "друго нещо". Оттам почва едно мънкане от страна на лекаря, че всъщност не е сигурен дали иска да ме прегледа, защото касата му плащала много малко пари за прегледи на бременни.... и щял да си помисли. Ясно, че чакаше пари, ама пари така не се искат! Аз му обясних, че съм наясно, че има проблеми в здравната система, но не е нужно да си го изкарва на мен, както аз нямам никакви планове да си споделям моите проблеми в работата. Аз всеки месец си плащам едни застраховки и за това очаквам нормално отношение. Аз пари имам да си платя и ако пожелая ще го направя, но не желая да ме кара да се чувствам виновна за каквото и да било. След това ме попита дали някой вече ме е преглеждал. Казах: не, нали затова съм тук. И последва реплика от рода: ох-о, тя не е сигурна, че е бременна пък вече такова направление си взела! И това е лекарят, който ми проследи първата бременност! В крайна сметка се разбра, че от това няма да излезе пълноценна комуникация през следващите 9 месеца, но в обидата си не успях да кажа нищо повече от това, че е адски непрофесионално.
Имах нужда да споделя, пък ако ви се коментира - ще ми е интересно.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Кратко ще напиша мнението си!Бих му създала мнооого големи проблеми и главоболия!Търси си правата по всякакъв начин!Не давай да му се размине само с репликата, че не е професионалист!Съжалявам за случилото се!

 Лека бременност! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 11
Егати абсурда! В тая тъпа държава вече всичко е за пари! Аз пък си мисля, че не взимат толкова малко от направления!!! Ама колкото и да взима по дяволите, така ли трябва да се отнася като с прокажена едва ли не! Пиши го тоя в черния списък да го знаят бъдещите майки! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 5 393
Коментара ми е.......леко нецензурен, та не мога да го напиша. Confused
Потърси друг лекар.Няма смисъл да ходиш отново при тази особа. Ако не е тайна- кой е лекарят?
Лека бременност ти желая. В здравния справочник има тема за добри и съвестни лекари, при които можеш да отидеш.

# 4
  • Мнения: 953
Ами радвай се, отървала си се овреме.
Този доктор явно е много несериозен, представи си как можеше да те мотае и изнудва, особено като влезеш в по-големите месеци на бременността.
Не се ядосвай заради такива екземпляри, за тях сме само клинични пътеки и парички, но не и хора.
Намери си наистина свестен доктор, лека бременност.

# 5
  • Мнения: 1 763
Напиши тази история с името на лекаря навсякъде, където се сетиш. Ако ти се занимава, можеш да вземеш и други мерки, но това поне няма да ти струва никакви усилия.

# 6
  • Мнения: 164
леле -това не е никак хубаво !!На твое място щях да отида при друг лекар -първо той е длъжен щом си с направление !Вобще нищо не е в ред в тая държава  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 9 973
 Shockedбез коментар,не знам как се коментира подобна постъпка от лекар

# 8
  • Варна
  • Мнения: 192
Жалка история наистина. И аз бях в подобна ситуация. От първия ми преглед по ЗК, за установяване на бременност докторът надулго и нашироко ми обяснява как за прегледи на бременни никой не се натискал, защото касата давала 12 лв (по спомен), а той от тях щял да вжема 7,5. А ако бил преглед на небременна, щял да вземе повече и т.н.
Какво по дяволите ни интересува какво те ще вземат. Нима аз като си продавам стоката и някой иска да купи нещо по-евтино например и аз да почна "Ох, а ма аз съм на % и ако ще е за това евтиното, нямам интерес да ви облужвам, защото ако си го купите, аз ще взема едиколко си пари".
Много се дражня аз от такива работи. Даже се дразня и защо ние им говорим на докторите на Вие, а те на нас на Ти.

Наистина, напиши името на този лекар, поне гласност да има.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked всичко в Бг е безумие, просто съм възмутена, от друга страна наистина добре че си го разбрала навреме.
Лека бременност и леко раждане и най-добрият и мил лекар ти пожелавам да намериш.
А на този - господари на ефира да отидат да го питат какво аджеба прави той там, като отказва да преглежда и като достъпа до него е едва ли не с връзки #2gunfire

# 10
  • Мнения: 3 092
Всъщност как се казва тоя .... мисля че трябва да знаем .
тъпак ! #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 090
 newsm50 Недопустимо е такова отношение на лекар към пациент,възмутително  ooooh!
Съчувствам ти,всеки би се чувствал така на твое място.Не се натъжавай повече,и то заради хора които не знаят защо и в кой свят живеят #Cussing out
Наслаждавай се на бременността си и дано скоро намериш добър гинеколог,който да е освен специалист-умен и достоен за уважение човек,а не като този...
Успех и лека бременност  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Първо и най-важното спокойно. Не си трови живота с дребните интереси на жалките хора. Лекари бол. Влез в здравния справочник има бял списък на гинеколозите по градове. Ще си избереш със сиурност по-добър специалист, чиято основна мисъл в главата не е дали ще вземе 5-6 лв повече за 10-те минути преглед.
Успех ти желая и лека и щастлива бременност     bouquet

# 13
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Как е възможно такова отношение  #Cussing out.  За съжаление има доста такива едноклетъчни екземпляри. Добре че се е случило в началото на бременността ти, а не в по-големите месеци, че да можеш докато е време да го смениш съществото. И аз искам да науча името му. И наистина ако ти се занимава го напиши в черния списък и където другаде се сетиш Със сигурност скоро този "лекар" няма да практикува професията си. Доста бъдещи и настоящи майки вече се информират първо от нета за коментар относно някой, който ще следи здравето, както на нея така и на семейството и. Имаш нужда от спокойствие. Майната му и се обърни към друг специалист.  За радост има и заслужаващи уважение лекари, макар и да се броят на пръсти. Лека бременност! Hug

# 14
  • Мнения: 1 155
ТОЗИ Е ПЪЛЕН НЕЩАСТНИК!!! МНОГО ХУБАВО ОТНОШЕНИЕ КЪМ БРЕМЕННА ЖЕНА #Cussing out #Cussing out #Cussing out БРАВО НА НЕГО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 15
  • Мнения: 9 814
Това е то българското здравеопазване!

# 16
  • Мнения: 411
Разбирам как се чувстваш.Има ги всякакви.Затова просто си потърси друг лекар,а на въпросния рано или късно професията сама ще му раздаде справедливост.Лека бременност ти пожелавам и гледай да си създаваш повече приятни емоции.  bouquet знам,че в това положение понякога е много трудно,но не е невъзможно.

# 17
  • Мнения: 1 440
Честито!  bouquet
За съжаление има и такива,които не са лекари, просто такива се водят.Боже,обърнаха медицината на търговийка! #2gunfire
Не се ядосвай,отиди при друг! Hug
Успех и лека бременност!

# 18
  • Мнения: 6 029
Кой е тоя "пич"?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Честито!  bouquet
За съжаление има и такива,които не са лекари, просто такива се водят.Боже,обърнаха медицината на търговийка! #2gunfire
Не се ядосвай,отиди при друг! Hug
Успех и лека бременност!

 #Cussing out Вкарвай го в черните списъци, напрово си е за там.Успех с избора на свестен лекар и леко бременеене   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 910
Егати и, ако това било лекар Close Потърси друг и дано попаднеш на свестен такъв и с лекарска съвест.
Желая ти лека бременност  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 292
Ами за съжаление мен вече нищо не може да ме изненада по отношение на нашите лекари, а и не само. Надвам се да не оставиш така нещата и на този да не му се размине, ако не друго, то поне срама.
Честито и леко бременеене!  Peace

# 22
  • Мнения: 728
Първо,
Честито  bouquet желая ти лека бременност Hug.
А колкото до въпросния лекар веднага бих се опалакала на завеждащия АГО-то в съотертната болница, даже бих пуснала и жалба.
Не се впрягай, тегли му една на ум и гледай да си спокойна заради бебчето.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Абсолютен тъпанар  Rage, мога да кажа и още, но със сигурност ще е неподходящо за тук. За пръв път в тази тема разбирам, че за преглед на бременна жена касата плаща по-малко. Явно съм имала късмет с лекарите, на които съм попадала, защото са ми спестили тая подробност.
 ... Rage
Лека и безпроблемна бременност желая. Надявам се, да си намериш свестен лекар - порови се в здравния, може да помогне.

# 24
  • Мнения: 367
Добре де,а аз се чудя след като уж толкова малко им плащат,защо повечето здравни заведения се натискат да роботят със здравната каса?  #Crazy Обикновено така постъпват лекарите от частните клиники работещи със здравна каса,директорите на споменатите зведения си сключват договори с нея,но на самите лекари не им е изгодно да работят така Mr. Green Ами друго е за 15 минути да вземе 50 лв за утразвук или да го направи"безплатно",според договора и после да чака да му се изплати % от  броя направени прегледи по каса!
Пълен абсурд сме в тая България Confused

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Божеееееееее ooooh! ..........нямам думи!
Леко бременеене и прекрасно бебче Hug

# 26
  • Мнения: 2 131
Лелееее, ама че тъпанар. Какво значи да си сигурна, че си бременна? Може би, преди да отидеш трябва да се прегледаш сама, че да си сигурна!  #Crazy #Crazy #Crazy
Вярно е, че трябва да си търсим правата и да не оставяме нещата. Ама мен да питаш, не му създавай главоболия, защото така ще си създадеш и на себе си, а точно сега не си ти нужни никак.
Просто си търси добър лекар!
Лека бременност!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 928
В нашата мила държава вече нищо не може да ме учуди Tired
Не се ядосвай, добре, че още от началото си е "показал рогата"  Twisted Evil
Намери си друг лекар и леко бременеене  Hug

# 28
  • Мнения: 798
Благодаря ви за моралната подкрепа  Hug
Лекарят се казва д-р Иван Димитров и има частен кабинет близо до бившето кино Урвич в София. Със сигурност ще го включа в черния списък, защото въпреки, че познавам професионализма му като гинеколог (имам здраво и силно момче на 3 години) видях и непрофесионалните му търгашески маниери. Mr. Green Иначе той е сключил договор със ЗК, защото ако имах някакъв друг проблем щеше да ме прегледа - каза ми го!
Но пък още не съм преглътнала обидата, че не се знаело дали съм бременна, при положение, че ние жените усещаме тези неща, по начин, на който на мъжете няма как да се случи.
Сега ще си потърся друг лекар. И с охота ще се върна да чета в добре забравените теми за бременеене  Embarassed

# 29
  • Мнения: 721
Сменяй го веднага. Не забравяй да го впишеш в Черния Списък.

Това, че имаш здраво и силно момченце едва ли се дължи на неговия "професионализъм".
За съжаление лекарите, които следят бременността по касата, са в болшинството си не особено заинтересовани.

Лека бременност и безпроблемно раждане.


# 30
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дамммм, моята гинеколожка в началото беше същата...упорито ми натякваше, че не мине ли 3м аз не се водя бременна....нищо, не можех дори да отида на работа, защото 5м не спрях да повръщам (а работех на рецепция все пак)...Аз дори в автобус не можех да се кача.. Sick
И все същите приказки, че за прегледа на една бременна се изисква около 30 мин, а тя печелала 5лв (тогава) за това...Е, в крайна сметка си направих оглушки, започнах да си плащам за ехограф всеки месец и тя млъкна....а към края вече беше изключително учтива...защото ме очакваше планово секцио... hahaha...Понякога е забавно човек да им гледа сеира....
Лошото е, че ти става забавно чак след години.

# 31
  • Мнения: 6 029
Благодаря ви за моралната подкрепа  Hug
Лекарят се казва д-р Иван Димитров и има частен кабинет близо до бившето кино Урвич в София.

Убедена бях че е той. Той проследи бременностите ми, и двете. Не се размрънка, като отидох 2006 година. Явно тогава не са му се стрували малко парите от ЗК. Но толкова арогантен би могъл да бъде само той. Няма да бременея повече, но дори да имам такова намерение - няма да отида повече при него. Когато бях в 9ти месец получих световъртеж и изтръпване на части от тялото - напр. лявата част на лицето, както и гадене и повръщане. Стреснах се много, обадих му се, той ми препоръча да пия едно валерианче и да се успокоя. С подигравателен тон. Аз затворих телефона и се разплаках. Оказа се мениероподобен синдром. Толкоз за човешкото му отношение.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 18:20 от Julie

Общи условия

Активация на акаунт