Има ли варненска мама, която се нуждае от кърма за бебето си?

  • 1 566
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Не знам дали това е раздела, където да пусна темата и се извинявам ако съм объркала нещо Embarassed Струва ми се престъпление да се хвърля нещо ценно и полезно ooooh! Днес моят съпруг ми се обади да ме пита какво може да прави жената на колегата му с излишната около 300мл кърма на ден Rolling Eyes - имали вече към 15 шишета по 180мл и смятали да почнат да изхвърлят #Crazy Sick ooooh! Мисля, че във Варна банката за кърма вече не функционира, което е много жалко Sad , но ако имате идея и можете да ми помогнете какво да се направи ще бъда безкрайно благодарна  bouquet

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Интересна инициатива. За съм...
А защо не я прибавят към храната на детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 12 229
  Според мен става въпрос за малко бебе и мама, която слуша педиатъра си и се изцежда след всяко кърмене. Дано да успее всъщност да помогне на мама в нужда, другия вариант е просто да и обясниш, че това е не само ненужно, но и опасно - хиперлактация, запушвания, само предно мляко за бебчо и тн.
  На първата ми консултация с малките при педиатърката, тя също се опита да ми предложи 30 литра  #Crazy замразена кърма, на неина пациентка, която нямало какво да я прави и която разбира се я слушала и се изцеждала след всяко кърмене. Предпочетох за учудване на педиатърката, варианта аз да ги кърмя, тоест не ми се наложи да прибегна до тези услуги.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Айла е права за изцеждането. Но все пак е добре ,че има и хора, които имат кърма и могат да дарят.

# 4
  • Мнения: 518
За съжаление съм установила,че когато се опиташ да дадеш съвет за кърменето ти скачат много кръвнишки насреща Rolling Eyes Уморих се да се опитвам да помогна и да се сблъсквам с канибализъм #2gunfire А мамата сега кърми, цеди и изхвърля кърма Sad ама като няма банка за кърма във Варна, няма как... Close

# 5
  • Мнения: 6 441
Защо не попиташ варненските мами в отчетните?Може да знаят за някое майче или сред тях да има  Peace

# 6
  • Мнения: 1 896
Саморасличе,
И аз мисля, че е много добре някой да каже на мамата да не се цеди толкоз. Ти малко така лекичко предай на мъжовете да й кажат, може пък да не скочи. Поздрави от нас на теб и Еми!

# 7
Определено тази мама не трябва след всяко кърмене да цеди,а само когато има напрежение,а иначе е хубава идеята да се помогне на някой и аз имах такава дилема с кърмата си,но накрая взех да я слагам в храната на малчо Peace

# 8
  • Мнения: 350
Аз в началото също се цедях така и си правих най-редовно хиперлактация, но нямах голям избор поради огромното количество кърма / в началото кърмех още едно бебе/
Искам да ви кажа, че и досега се цедя. Е, не всеки ден, но малкия като си изяде всичката твърда храна и напрягам едната гърда.Давам кърмата си на един батко. Но наистина ако има някое малко бебенце, което има нужда.....
За мен е грях да се изхвърля дори капчица от най-скъпоценната течност, дори и от златото.

# 9
  • Мнения: 295
Реших да се намеся в темата, макар лично да не ме засяга... За цеденето- възможно е жена да има повече кърма и без да се цеди след всяко хранене. В началото, след като родих, хвърлях по компотен буркан кърма на всеки два дни, и това беше само събраното от колекторите, които ползвах по време на кърменето- изцеденото изобщо не го броя тук! Изцеждах се само при крайна необходимост, защото иначе щях да се пръсна или млякото просто така или иначе не искаше да спре да тече и дори не можех да се изкъпя, без да оставя следичка по пода до банята... Вечер беше най- големият кошмар- въпреки подплънките (колкото и абсорбиращи да бяха), все се оливах, будех се измокрена и напрегната... По това време кърменето ми се струваше... няма да казвам, че е грехота... Но как бих се радвала ако имаше къде да даря кърмата си, поне да не се чувствам толкова зле от всичките неудобства, щеше да е поне за нещо добро.
 Peace

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 22:26 от ani2

# 10
  • Мнения: 136
Реших да се намеся в темата, макар лично да не ме засяга... За цеденето- възможно е жена да има повече кърма и без да се цеди след всяко хранене. В началото, след като родих, хвърлях по компотен буркан кърма на всеки два дни, и това беше само събраното от колекторите, които ползвах по време на кърменето- изцеденото изобщо не го броя тук! Изцеждах се само при крайна необходимост, защото иначе щях да се пръсна или млякото просто така или иначе не искаше да спре да тече и дори не можех да се изкъпя, без да оставя следичка по пода до банята... Вечер беше най- големият кошмар- въпреки подплънките (колкото и абсорбиращи да бяха), все се оливах, будех се измокрена и напрегната... По това време кърменето ми се струваше... няма да казвам, че е грехота... Но как бих се радвала ако имаше къде да даря кърмата си, поне да не се чувствам толкова зле от всичките неудобства, щеше да е поне за нещо добро.
 Peace
А мен ме нападнаха, че не било нормално и било свръх лактация да ми остава след като нахраня синът си по около 1 литър на денонощие първите 3-4 месеца, който аз давах на банка за майчина кърма. Има и други като мен . Това е то природата

# 11
  • Мнения: 136
А мен ме нападнаха, че не било нормално и било свръх лактация да ми остава след като нахраня синът си по около 1 литър на денонощие първите 3-4 месеца, който аз давах на банка за майчина кърма. Има и други като мен . Това е то природата

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Точно така е - не е нормално и определено е свръхлактация производството на кърма за още едно дете, след като не кърмиш близнаци. Не мисля, че някой те е нападал - по-скоро е било загриженост към теб, защото това сръхпроизводство в продължение на месеци (и години, както са го правили жени, които познавам) има сериозни отражения върху твоето тяло (изчерпване на калция и развитие на сериозна остеопороза още в много ранна възраст е само една от възможните последици, наред с един куп неприятни усещания за детето заради силната струя и прекомерното количество мляко, както и вероятността за небалансирано хранене за него заради дисбаланс на предното и задното мляко). Чудесно е, че си дарявала кърмата и е много добре, че си успяла да нормализираш нещата в последствие Hug

# 13
  • Мнения: 295
Ами какво да направя като тази свръхлактация не беше по моя вина? В началото, за да не усложня нещата, гледах изобщо да не се цедя, но който го е изпитал знае как се търпи... Бях толкова нервна от постоянното напрежение, че все врещях като истеричка и когато синът ми се давеше от силната струя просто отивах в другата стая да се навикам и нахвърлям, че иначе имах чувството, че ще откача. После теглих една ........ на всички съвети, започнах да се цедя вечер преди лягане и сутрин след ставане (и много рядко през деня, ако детето ми не е било особено гладно този ден) и около 3тия- 4тия месец нещата се нормализираха. В края на четвъртия вече не ми се налагаше да се цедя (с много малки изключения).
Така че е добре да има банка за кърма в повече градове според мен. Така или иначе моята отиде в тоалетната, понеже нямам условия да я съхранявам.
 Peace

ПП Само да добавя, понеже от изказването ми излиза, че през нощта не съм кърмила, а спяла- не е така. Кърмех си и през нощта, просто почти не се будех, защото се кърмехме легнали в леглото. След третия месец Ники сам спря да се буди нощно време (без да му налагам режими или да му давам води...).

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:12 от ani2

# 14
  • София
  • Мнения: 12 229
Точно така е - не е нормално и определено е свръхлактация производството на кърма за още едно дете, след като не кърмиш близнаци. ....по-скоро е било загриженост към теб, защото това сръхпроизводство в продължение на месеци (и години, както са го правили жени, които познавам) има сериозни отражения върху твоето тяло (изчерпване на калция и развитие на сериозна остеопороза още в много ранна възраст е само една от възможните последици,
  Хедра, така обяснено излиза, че тези които кърмим близнаци ще страдаме от тези проблеми... Спомням си на лекцията на д-р Анета Попиванова, тя обясни, че след приключване на кърменето в организма на жената се отключва процес, благодарение на които започва да се извлича повече калции от всички храни и нивото на калция в организма става дори по-високо отколкото е било преди кърменето и дори кърменето е профилактика на остеопорозата реално. Може ли малко повече информация по въпроса. Извинявам се че използавам темата, но не искам да пускам отделна.

Общи условия

Активация на акаунт