Аз ли съм единствената бременна, която реално я пращат на ЛКК?

  • 6 153
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте момичета,

днес трябваше да взема болничен, 30 дневен, и от ЖК докторката ме прати на майната си, на ЛКК.  Shocked
Там ми насрочиха час за утре ... доколкото бях чела, тези неща са фиктивни - подписват се лекари, и болничният си го вземаш без проблем от едно място, без да се разкарваш, без да обикаляш ...

 ooooh!   

п.п. а, и за 'услугата' заплатих потребителска такса 2.20 лв  Shocked, а за предният си болничен лист, 7 дневен - заплатих 3 лв, защото ЗК не го поема ... кажете моля, как е при вас, защото нещо имам чувство, че ме правят на балама.

ами ако имам кървене, и не мога да отида на таз комисия? и какво ще ми правят там? а, и до ЛЛ ме пратиха преди това, да напише в здравната книжка, че нямам прекъсване на осигуровките.
прииска ми се да ходя на работа май...

# 1
  • Мнения: 135
Аз за ЛКК не съм плащала потребителска такса,нито съм ходила до личния,нито съм плащала такса за болничен лист.При мен беше така:отивам на регистратурата,казвам че съм за ЛКК и ми дават час за комисията за същия или другия ден.Като отида на ЛКК ме питам за оплакванията или преписват тези,които е написала гинеколожката в личната здравна книжка.Като свършат с писането ми казват да дойда след час-два или на другия ден да си взема болничния.Това е общо взето всичко.
Ако нещо друго те интересува питай,насреща съм.

# 2
  • Мнения: 5 577
 Hug благодаря ти, а здравна книжка представяла ли си?

# 3
  • Мнения: 135
Ако става въпрос за тази синята,не съм.Давала съм картон,в който пише състоянието ми,домашния ми адрес и този на работата,както и длъжността ми

# 4
  • София
  • Мнения: 58
Защо плащаш потребителска такса???  Shocked Бременните жени са освободени от тези такси. Аз докато бях бременна не съм плащала никакви такси, дори и в частната лаборатория, в която ме прати проследяващият бременноста ми гинеколог за изследвания. А що се отнася до ЛККто - не съм ходила, а бях в болнични от края на 3ти месец. Само ми взимаха документите на регистратурата и пак от там на следващия ден си получавах болничния.

# 5
  • Мнения: 27 524
Ау, Верж, ти си бременна?  Shocked Shocked Shocked Shocked След всички негативи и мнения, които изписа против второ дете???  #Crazy
Браво, много се радвам за теб.  Hug  Майка ти не те ли нахока  Laughing Щом и ти, толкова крайната се нави, какво да кажа аз тогава  Rolling Eyes
Сори за офф-а, но се сащисах наистина  Blush

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Вергилия, внимавай с болничните!Новото изискване на НОИ е да не надвишават 180 дни за бременност.Да не се чудиш след това какво да правиш.Има и вариант да влезеш за няколко дни в болница.

 И стига плащала тези такси, ти ще им дадеш така по една Великденска заплата Close

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Не съм плащала потребителска такса за болничните, а почти цялата бременност бях вкъщи  Shocked.  А комисията /ако не бъркам нещо/, бяха моята лекарка и колежката и от другата смяна. Странно ми е, как жена на която трябва да си вземе болничен т.е. състоянието и налага да лежи, ще хукне да обикаля.

# 8
  • Мнения: 14 486
бе и мен отначало така ме пратиха ама всъщност ходих само при единия доктор и той ми даде документите разписани. това беше ЛКК-то. другите двама въобще не им видях очите.
ти с тия доктори и такси наистина ще луднеш...

за 180-те дни е вярно, но общо взето са достатъчни, най-много 10-тина дни дупка да ти се получи до болничния за бременност и раждане, който е 45 дни преди термина

# 9
  • Мнения: 5 577
Ау, Верж, ти си бременна?  Shocked Shocked Shocked Shocked След всички негативи и мнения, които изписа против второ дете???  #Crazy
Браво, много се радвам за теб.  Hug  Майка ти не те ли нахока  Laughing Щом и ти, толкова крайната се нави, какво да кажа аз тогава  Rolling Eyes
Сори за офф-а, но се сащисах наистина  Blush

хахаха, и аз съм малко така  Shocked

И стига плащала тези такси, ти ще им дадеш така по една Великденска заплата Close

ама са толкова нагли  Close

благодаря за мненията момичета, утре ще ида на това ЛКК, и ако ми измислят проблем с болничният, ще  #2gunfire де да знам, може и да не ми дадат.

п.п. иначе си броя, всичко точно, точно 176 дена ще са ми

# 10
  • Мнения: 9 990
Първо -и аз се изненадах, хайде-лека до края!  Hug
За Биляна също-не бях забелязала лентичката, ама аз съм смотана-не се заглеждам по таквиз неща-ЕГН-та и домочадие, и свекърви не са ми в приоритетните неща, които гледам у фОрОма.И на нея-леко на финала.Сори за голямото отклонение, и не съвсем в помощ, ама пък аз да попитам-какво значи фиктивно?Всичко ли трябва фиктивно д а се случва.Аз съм против фиктивните неща. PeaceКогато на мен ми се наложи да остана у дома с втората бременност преди 45-те дена, тъй като бях на платена консултация, нямам реално представа в личен лекар по пътека как се прави, НО-при мен дойде втори акушер-гинеколог, който ме прегледа, постави диагноза и подписа документа-т.е.болничния.

# 11
  • Мнения: 506
моята ЛКК беше от 1 лекар,но не може да не се ходи и всички минават кой фиктивно,кой не толкова.Повтарящ колко си зле/гинеколога го е написал в картона/ и ти казват кога да отидеш за болничния,щото трябвало и други да се разпишат /нали са комисия/,а картона трябва заради адреса по месторабота да не объркат нещо.На мен ми струваше 10лв да се "почерпят".

# 12
  • Мнения: 35 951
Верж, офф, но честито! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 965
Бременните са освободени от потребителска такса.
Аз не съм ходила на комисия, а и не познавам никой, който да е ходил реално - моята гинеколожка ходеше с документите и другите лекари само се подписваха. А бях в болнични през цялата бременност.
Странна работа.
Верж, лека и спокойна бременност ти желая.  bouquet

# 14
  • Мнения: 11 003
Докато бях бременна ми се наложи да изляза в болничен за повече от 30 дни. С направление от гинеколога ми си подадох документите за ЛКК и след 2 дена отидох да си ги взема от рецепцията. Самата аз не съм се явявала пред комисията и не съм плащала абсолютно нищо.
Лека бременност!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт