Помощ - овулационни тестове

  • 6 676
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета, моля помогнете ми с разчитането на тези тестове...
За пръв път ползвам и си взех клиър овю.
Прочетох много за тях и разбрах, че много момичета са недоволни от тях, че не им засичали и били много, много бледи черти..
Нещо май не е наред...
Започнах ги от 12-ти ден-май беше рано за мен, но нали през януари имах 28 дневен цикъл и затова... Първите два на 12-ти и 13-ти ден бяха абсолютно отрицателни - едва забележима втора черта..
Вчера и онзи ден - 14-ти и 15-ти ден веднага ми излязоха двете черти, но ми се стори, че тестовата беше мааалко по-бледичка, след повече от 15тина минути вече бяха еднакви,  но аз не знаех как да го отчета този резултат и го отчетох като отрицателен, че на опаковката на теста пише да не се отчитат след 10 минути.
Надявах се днес да е с по-ярка втора черта, че да съм спокойна, че двата предишни са отрицателни и да не се притеснявам.
Да, но днешния резултат е ужасен  втората едва се вижда...  Cry
Това какво означава..
Нали тестовете отчитат нивото на лх и за да е положителен - отчитат пика на лх.
Възможно ли е такъв случай - вчера и онзи ден лх да е по-висок от днес и пак да е нямало пик - не трябва ли ако не са били положителни лх да продължи да се повишава, за да се отчете пика....
Ох, май много объркано става...
Все ми се иска вчера и онзи ден да са положителни, че нали ви казвам - още в началото излязоха двете черти, тестовата съвсем, съвсем мъничко по-бледа(вече си мисля дали не се заблуждавам, че е била по-бледа, че незнайно защо предварително реших, че на 16-ти ден ще ми са хубавите две черти - защото тогава питах и съпруга ми веднага и той каза, че са еднакви.като го попитах дали тестовата не е по-бледа той започна да се колебая и каза, че съвсем едва забележимо), а след 15-тина минути вече бяха еднакви.
Да, но пък бт не показва да са били положителни....  Cry
Много се притесних сега...
Незнам да си купувам ли друга опаковка или няма смисъл като ми пада лх щом е по-бледа от предишните дни....
Така се надявах сега и като правя тестове паралелно с бт да внеса яснота и да се успокоя, че имам ову, а то се притесних още повече...   Cry Cry Cry
Нямам търпение да ми отговорите, че ще се пръсна от притеснение.
Прегръщам ви и  чакам с нетърпение.......

# 1
# 2
  • Мнения: 1 768
Здравей мила , като гледам графиката овулация няма.За да има температурата трябва да скочи рязко с градус и малко поне по скоро почти два.  Tired Кофти ми е да го кажа , но моето мнение не е миродавно. Sad

# 3
  • Мнения: 1 284
Аз използвам същия тест и съм доволна.Не са ми необходими повече от два-три теста да засека ову.На самата опаковка има дни с дължина на цикъла и деня в който да започнеш тестването в звисимост от МЦ.винаги тестовата черта трябва да е с еднаква наситеност като контролната,или дори по пурпурна.Ако контролната е дори малко по-бледа,теста е отрицателен.дано си ми разбрала обяснението Hug

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря, мила, и аз така знам за бт..
Но пък тези тестове ме озадачават и притесняват....
По принцип предполагаемата ову ми е между 16-18-ти ден, миналия месец ми беше може би на 18-ти ден -  ето ми я за миналия месец да видиш дали са ми правилни догадките:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=67005
Но ме озадачават тези тестове - възможно ли е такава промяна в нивото на лх и то такава, че да е по-високо (14-15-ти ден), днес да е по-ниско и да очаквам утре, вдругиден да ми се вдигне Praynig
Аз и по цс горе-долу си усещам - между 16-18-ти ден ми е мнооооого течна, дори на моменти я усещам как ми изтича изведнъж Embarassed
А още не е дошла такава.
Въпреки че този месец по цс много не мога да се ориентирам, че в момента лекувам бактериална вагиноза, някаква друга бактерия и гъбички Close - в тази връзка незнам дали лекарствата, глобурите и гъбичките оказват влияние на урината и съответно на теста, че днес имах трохички и малки парцалчета в урината от гадните гъби Close Close Close
И сега незнам какво да правя - много съм притеснена - да си купя ли още една опаковка и да продължа с тестовете..
Другия месец ще си поръчам oview - че много момичета казват, че много хубаво им засича и е с хубави, наситени черти, но утре пак май трябва да си взема от тези, за да мога да сравнявам...
Ох, много ми е притеснено...
Благодаря ти за отзивчивостта!
Прегръдки! Hug  bouquet Hug

# 5
  • Мнения: 1 768
Не ти отварям графиката от миналия месец - пусни пак линк този път както трябва  Praynig

# 6
# 7
  • Мнения: 1 768
Съжалявам отново ми дава грешка  Shocked Погледни как си пуснала първата графика и виж какво ми даваш след това ще разбереш  Laughing

# 8
  • Мнения: 989
naskomimi, тестовете показват пика на ЛХ, но чак 24-48 часа след него е овулацията. Температурата се покачва 1-2 дни след овулация. Според мен е възможно тестовете ти на 14 и 15 ден да са били положителни и овулацията да е днес или утре, което означава, че можеш да очакваш повишение на температурата най-рано утре или по-скоро вдругиден. Разбира се, възможно е и наистина да са били отрицателни и да няма повишение на ЛХ, което ако приемем, че цикъла ти е редовен, би могло да означава ановулаторен цикъл. Възможно е и овулацията ти да е по-късно този цикъл и съответно той да е по-дълъг. Мисля, че до няколко дни ще се изяснят нещата. Успех!  Peace
П.П. Има си специална тема за графиките и може би там щеше да е по-добре да зададеш въпроса си. Темата е дъвкана много и има много инфо в библиотеката.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 702
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Ох, така май вече стана...
Благодаря ви за загрижеността, милички! Hug Hug Hug
Просто аз съм такава шашкавелка - като се притесня за нещо и докато не получа отговор буквално се побърквам от притеснение....
Много, много ви обичкам и  ви желая хубав и усмихнат слънчев ден!

p.s. Между другото днес бт ми се повиши Grinning Grinning Grinning, затова и предвид вчерашния силно отрицателен тест съм отбелязала в календара на 14 и 15-ти ден като положителен Grinning
Дали съм права newsm78

# 10
  • Мнения: 4 324
naskomimi и аз мисля, че може да отчетеш 14 и 15ти ден като положителни тестове за овулация, предвид днешното ти покачване на БТ.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря ти, мила!
 Hug Hug Hug
Така се поуспокоих, че вчера бях луднала Shocked
Прегръдки и хубав ден от мен! Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 945
Освен това действително само 2 дни чертите са ярки, после избледняват и не по-следващия ден съвсем изчезват.
Успех!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Iglikalika,
 Hug Hug Hug
newsm51 newsm51 newsm51

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета, каква е тази ниска температура днес... Cry
Мерена е половин час по-късно и съм легнала в 2, а ставам в 6 Sad, че снощи бях на концерт Confused
Снощи като продължи така концерта се ядосвах и си помислих, че ще окаже влияние на бт, но пък нали стреса, умората по принцип вдигат температурата, а не да я смъкват Cry Cry Cry
Това значи ли, че е било рано да се радвам за тестовете за ову и онези двата да не са били положителни smile3518 smile3518 smile3518

Общи условия

Активация на акаунт