За отношението на детето към тате

  • 5 709
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 118
Хм, може ли да ви върна на темата?  Embarassed
Абе, нашето БНД упорито ми обяснява колко е влюбен в мен. Тя историята е леко смешна, защото на фона на "любовта" си ме зарязва да се оправям сама И с неговите сметки, но нейсе. Лошото е, че той явно е решил да си ме "връща". Тук е мястото за култовата реплика "върни си ми семейството" (чиито корени са още по време на бременността ми "ти искаш да ми отнемеш жената и детето")... Та, съсредоточавайки се върху скромната ми личност (ма много ми е необяснимо защо, след като той сам си тръгна  newsm78 ), е престанал да обръща внимание на дребния.
Прави ми впечатление, че малкият също го игнорира, когато все пак го водя у тях - не играе с него така както преди (много обичаха да се въргалят двамата), не яде от него, цупи му се, тръшка се... Към баба си няма такова отношение.
Другото, което ми е странно, е че като излезем с мой приятел - кой да е от мъжки пол - започва да се държи прилично, да се съобразява, да му се гушка...
Сигурно ви звучи малко смешно за дете на годинка и половина, но аз си го познавам и виждам ясна разлика в реакциите му. Притеснено ми е малко... То няма и как да ми каже как се чувства... Не знам какво точно ви питам, имах нужда да споделя. Всяко мнение ще ми е от полза  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 1 732
Stun,идея нямаш колко си права.
Заставам напълно зад идеята ти. Peace
Аз не съм простила,и никога няма да го направя.Не заради мен ,заради детето ми.
Не съм простила,просто съм го изтрила от мислите си.С дебела гума.
Не считам за нужно да прощавам,защото прощаваш на някой с който искаш да започнеш отначало.Аз със него нямам бъдеще,така че няма защо да прощавам.
Свикнах с живота си,такъв какъвто е,чувствам се добре,не прекрасно, но добре.
Не мисля за него,не очаквам нищо от него.Ако недай си Боже,нещо се случи с детето ми,той ще е последния човек от който ще търся помощ.

Сабина,опитай се да го изтриеш.Знам че ще ти е трудно да забравиш,но поне опитай да не мислиш за обидата.Такова нещо не се прощава,не е и нужно да го правиш.Просто го изрежи от съзнанието си и на боклука,където им е мястото на такива "бащи",като него.
Ще видиш колко по-добре ще се почувстваш.Всичко зависи от тебе. Hug
Работя по въпроса. Опитвам се. Рано или късно ще се получи. Сигурна съм. Hug
Особено след последните унижения, на които ме подложи...

Липсата на каквото и да е отношение към "тате" възможна ли е в моята ситуация?
Всъщност как да обясня какво е това нещо, яде ли се, пие ли се... Thinking
За Вяра, дядо е най-добрия, най-търсения.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 05:09 от Сабина

# 77
  • Мнения: 4 458
Anna T. напълно те разбирам, и аз съм на твоя хал.
Има 2 варианта:
1. лъже
2. променил се е

Да си призная аз повече клоня към първа точка.

На мен по същия начин ми се казва колко съм безценна, как осъзнал грешката си, как  не може да живее без мен.... та, чак и брак ми предлага.....
Какво да ти кажа, при мен е малко по-лесно, аз ни го виждам ни го чувам (с много малки изключения) Хората казват, че очи които не се виждат се забравят. Аз съм доказала на себе си и света, че мога перфектно да се оправям и без него и ако се върна при него няма да е заради сладките му приказки - чувам тези неща и от други мъже, той не е единствен.
Може би ще е добре да те посъветвам да се абстрахираш малко от него, да си намериш приятели и занимания за да не седиш и мислиш само за него. Самотата би те тласнала обратно към него.
А детето.... не го насилвай, нека сам да изгражда взаимоотношенията си с баща си.

# 78
  • Мнения: 118
Междувременно стана ясно - лъже  Tired

# 79
  • Мнения: 103
Не е баща този който създава / донор е / баща е този който гледа. Ако създателя не си заслужи правото да е баща, не заслужава и привилегията детето му да го познава.

# 80
  • Мнения: 402
Междувременно стана ясно - лъже  Tired

Как толкова бързо се разбра  newsm78Ама това предполагам, не те учудва.

# 81
  • Мнения: 118
Абе, не ме, ама много грозно се получи цялата работа... То не бяха заплахи, обиди, крясъци  Sad Аз се имам за уравновесен човек и хич не възприемам такова поведение... Много трудно понесох изстъпленията, почти в истерия изпаднах. добре, че се намери една вярна приятелка да донесе бутилка коняк и кутия бонбони... иначе да съм се сринала.
Не знам дали всяко зло е за добро, но... Ако не беше ми спретнал тази "серенада", щях сигурно да помисля още месец-два, пък да си го прибера. Но сега... като видях точно колко струва и любовта, и всичкото му...  Cry
Гадно ми е. Много.

# 82
  • Мнения: 402
Абе, не ме, ама много грозно се получи цялата работа... То не бяха заплахи, обиди, крясъци  Sad Аз се имам за уравновесен човек и хич не възприемам такова поведение... Много трудно понесох изстъпленията, почти в истерия изпаднах. добре, че се намери една вярна приятелка да донесе бутилка коняк и кутия бонбони... иначе да съм се сринала.
Не знам дали всяко зло е за добро, но... Ако не беше ми спретнал тази "серенада", щях сигурно да помисля още месец-два, пък да си го прибера. Но сега... като видях точно колко струва и любовта, и всичкото му...  Cry
Гадно ми е. Много.

 Hug
Ох,позната история...Много е потискащо, но поне вълкът си е показал истинската същност.  TiredЗа добро е. Поне ти е спестил поредния погубен шанс.

# 83
  • Мнения: 2 336
Anna T., честно да ти кажа - май-наистина е по-добре, че е станало така.
В началото като ме избиваше на самосъжаление и ми минаваха някакви тъпи мисли си казвах - Този човек децата си не поглежда, не го интересува как са, рискува живота на нероденото си бебе. Такъв ли човек искам - че той собствената си плът не може да обича, а аз искам за мен да се загрижи. Много добре ми действаше това разсъждение.  Peace

# 84
  • Мнения: 4 458
 Hug и аз мисля, че е за добро случилото се Anna T. По-добре сега отколкото след като си дала поредния шанс - тогава повече боли

Сиси, ама те децата не ги приемат като собствена плът а като натрапник за който трябва да се грижат Crazy

# 85
  • Мнения: X
Абе, не ме, ама много грозно се получи цялата работа... То не бяха заплахи, обиди, крясъци  Sad Аз се имам за уравновесен човек и хич не възприемам такова поведение... Много трудно понесох изстъпленията, почти в истерия изпаднах. добре, че се намери една вярна приятелка да донесе бутилка коняк и кутия бонбони... иначе да съм се сринала.
Не знам дали всяко зло е за добро, но... Ако не беше ми спретнал тази "серенада", щях сигурно да помисля още месец-два, пък да си го прибера. Но сега... като видях точно колко струва и любовта, и всичкото му...  Cry
Гадно ми е. Много.
ами то това е хубавото, че като заредят изпълнение след изпълнение, кат се отприщят, и бързо бързо си показват нрава и тогава става лесничко

а за лъгането - яко лъжат, ама яко

# 86
  • Мнения: 118
 Hug Благодаря ви, момичета. Развитието е, че днес БНД ми звъня да се уговорим кога да вижда малкия. В крайна сметка, пак се уговорих с майка му, вместо с него  #2gunfire
Шапка й свалям на тая жена. Една дума накриво не ми каза. Май само тя ме усети колко съм луда в главата и за да не рискува тотално отрязване на контакта, помага с каквото може  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт